Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Problemi sa stitnjacom

Mene sad samo nešto zanima.Ovo je pitanje za sve štitnjačarke.Da li se osjećate kao u nekakvoj klopci,kao da vam je nametnuto mnogo toga u životu što ustvari neželite?Kao da radite protiv sebe?
2017 01 20
> imampmsnonstop: > Zeleni orasi u medu.Sad sam se sjetila.U njima ima joda. Da, nadoknaditi jod+selen+vitamin E Kod mene je autoimunih Hashimoto tako da jod i ne bih smjela . Kako kaže otvaračica teme -pamćenje mi je kao u amebe tako da cijeli taj mehanizam pretvaranja hormona nisam zapamtila. Dosta sam i ja pokušavala shvatiti od kuda mi to i zašto?U stresnim situacijama se nađemo svi,prije ili kasnije . Ili je naj jednostavnije okriviti stres.?
2017 01 20
> Chinchilla: > > snjezana111: > > Ja sam to pokušavala drugima objasniti da se osjećam kao onaj zec u reklami za a Duraselove baterije :,'( > > Meni poslije nekoliko godina sintetički više ne pomaže,cijeli taj sistem pretvaranja hormona više ne ide ispravno. > > Predloženi su mi ,još uvijek ih ne koristim jer moram sve nalaze otpočetka. > Haha samo takve baterije ne postoje 😐 Pa da 😐 Ali onaj osjećaj umora,pospanosti baš kao izpražnjenih baterija...
2017 01 20
Meni je štitnjača navodno poludila zbog sinusa.Tako mi rekla doktorica.Da slina koja mi prelazi preko štitne,usporava njen rad.To nemogu zaustavit jer sam alergičarka,tako da....Iako sam osobno primjetila da mi u stresnim situacijama poludi pa ti sad budi pametan.
2017 01 20
> imampmsnonstop: > Mene sad samo nešto zanima.Ovo je pitanje za sve štitnjačarke.Da li se osjećate kao u nekakvoj klopci,kao da vam je nametnuto mnogo toga u životu što ustvari neželite?Kao da radite protiv sebe? Ovo sam negdje pročitala,ne sjećam se točne definicije ali kao "podnošenje onoga što ne želite".
2017 01 20
> imampmsnonstop: > Mene sad samo nešto zanima.Ovo je pitanje za sve štitnjačarke.Da li se osjećate kao u nekakvoj klopci,kao da vam je nametnuto mnogo toga u životu što ustvari neželite?Kao da radite protiv sebe? Ja si to zamisljam kao da postanes rob. Toliko toga sam propustila i na faksu i inace jer sam bila bezvoljna i mislila sam ljenost me uhvatila, krivi faks sam odabrala pa zato nemam motivacije. Mislila da sam debil jer nemrem drzat koncetraciju 20min a sad kad se napokon klupko odmotalo osjecam se ko da me stitnjaca drzi u saci i moze samnom kaj hoce. Citajuci vasa iskustva to tak i bude.
2017 01 20
Ja se vec dovoljno uplasila :') sad trebam cekat da mi dojmovi slegnu pa krenut s racionalnim odlukama. Mene strah jer vec dugo imam jace simptome da se nije ostetila stitnjaca i kolko je ona u funkciji. Zelim se dobro raspitat prije odlaska doktoru da se znam postaviti, eto da nisam procitala vasa iskustva mogao mi je uvaliti bilo kakvu terapiju. Nebi znala koliko je to ozbiljno i kako kriva terapija moze napraviti goru stetu nego da ju nemas. Kad obavim sve pretrage pokusat cu (a vjerojatno se moze kao i za svaku bolest) izbjeci tablete i ostalu kemiju i rjesiti to na prirodan nacin. Kazu ljudi da treba naci uzrok a ne ljeciti posljedice pa cu pritisnuti doktore da tak i naprave a ne da mi sam fliknu tablete i bok. Svakako hvala svima na pomoci, ako slucajno jos netko ima kakvo iskustvo slobodno neka podijeli ili ako ne zeli ovdje moze dapace meni u inbox :)
2017 01 20
Ma nema potrebe za strahom :) Vjerojatno ste pretraživali sve o hipotireozi tako da znate da ako je dovoljno rano dijagnosticirano manja su i oštećenja.Stetno :)
2017 01 20
> vivien97: > Ajme koliko depresije na jednom mjestu! > Nemojte plašiti curu. > Nemojte pričati curi ako nemate iskustva s time.... Ja osobno iznosila sam općenite pojmove o hipotireozi i osobne poslije 7g. terapije. Ako je djelovalo depresivno... Lijepo bi bilo da mi je jedina posljedica mršavljenje/debljanje :( Odlično ako vama terapija pomaže!
2017 01 20
> snjezana111: > Ma nema potrebe za strahom :) > Vjerojatno ste pretraživali sve o hipotireozi tako da znate da ako je dovoljno rano dijagnosticirano manja su i oštećenja.Stetno :) E pa bas zato, ko zna kolko dugo ja ovo imam :') Koliko se sjecam unazad godinu dana minimalno a sad vjerojatno i duze jer mi nakon toga sve krenulo nizbrdo. Debljanje i mrsavljenje, gubitak kose i ostale promjene na tijelu je bas kak velite najmanji problem. Najteze se nositi s konstantnim umorom gdje ne mozete obavljati osnovne stvari, depresija, bezvoljnost, netko je napisao i bolove u kraljeznici. Rekla bi da ovome treba pristupiti bez straha ali ne neozbiljno i uzeti zdravo za gotovo. Danas mi je tek to potvrdeno tako da mi sve jos frisko i cekam da se dojmovi slegnu jer mi je ovo stvarno veliki sok s obzirom da sam inace zdrava ko dren.
2017 01 21
Puno pomaze citati vasa iskustva, bilo losa ili dobra. Nauci se nesto i iz jednih i iz drugih :)
2017 01 21
Nemojte plašiti curu. Saznala sam da imam problema sa štitnjačom kad sam imala 17 ili 18 godina. Ne liječim se dugo, možda dvije godine. Pijem svako jutro na prazan želudac tabletu i super funkcioniram. Nema umora, nema dekoncentriranosti, NEMAM PROBLEMA NA FAKSU, eventualno spavanje... spavam dosta dugo. Potrebno mi je puno sna. Ukoliko ne popijem tabletu (nažalost zna se desiti da zaboravim popiti tabletu to jutro, ali to se ne smije dešavati) osjećam se isto onako kako sam se osjećala prije nego što sam doznala za problem sa štitnjačom. Budi sretna što nemaš nekih ozbiljnijih problema. Jedina posljedica ti je mršavljenje/debljanje. Ja sam došla do 48kg i tu stojim već godinama. Uz to pijem još i kontracepcijske tablete koje su također za hormone i eto me... živa i super funkcioniram. To nije ništa što će ti promjeniti život i NIKAKO NE BACA U DEPRESIJU. Nemojte pričati curi ako nemate iskustva s time.... Curu niko neplaši niti je itko depresivan.Nisi očito pročitala da ona traži ALTERNATIVNU metodu liječenja.Ona već sada ima ozbiljnijih problema dok ne počme sa ozdravljenjem bilo to kemijskim ili alternativnim putem.Ona je u problemu trenutno i zato traži savjet ovdje na forumu.
2017 01 21
Ne zelim ispast neka patnica il narikusa kad ima ljudi sa 100 put gorim problemima. Al meni je poprilicno ozbiljno kaj nemrem pratit predavanje duze od 20min, o ucenju da ne pricam. Nit imam motivacije ucit nit kaj mogu zapamtit. Ako ne odspavam malo popodne ja sam doslovno zombi. Trosim 2/3 zivota na spavanje i to me frustrira al drugacije ne mogu funkcionirat (pod to mislim na odlazak na posao, ne faks jer za to ni tad nisam). Sve mi je to tokom vremena udarilo na psihu i osim fizicki dotuklo me i psihicki. Ne izgovaram smislene recenice, pocela sam fufljat. Osjecam ko da mi je mozak kasa. Mislis si pa kaj sam tolki debil da nemrem 2 sata pratit predavanje ili ucit. Sad kolko god me ovo prestrasilo nekako mi je i laknulo jer znam da nije do mene, da se nemrem oduprijeti tom umoru i da se ovo da lijeciti da se napokon rijesim toga.
2017 01 21
Nisi uopće patnica već očito duže osjećaš te simptome a tek si donedavno shvatila zašto ti je to tako. Naravno da je u takvom stanju teško biti "normalan".Kad pronađeš odgovarajuću terapiju bit će lakše a naravno na tebi je šta ćeš izabrat. Pročitaj članak dr.Sanje Toljan ;) Svaka osoba ima svoje iskustvo sa štitnjačom.Nekoj je pomogla medicinska terapija, nekom nije,nekom je meditacija,svakoj osobi nešto drugo...Javi se kad pronađeš rješenje da znamo :*
2017 01 21
Ja se osjećam jednako kao i ti ...s tim da su meni antitijela bila ok i nisu mi tada želili dat nikakvu terapiju već mi je rečeno da se izborim sama i da ću jednog dana završit na lijekovima.Možda je napokon došao taj dan,neznam,morat ću provjeriti hormone.
2017 01 21