Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Problemi sa stitnjacom

Znači gluten je navodno glavni krivac.Ajde ako se odlučiš za prehranu bez glutena baš mi javi.Ja sam bila jednom na djeti bez glutena tj kruha i drugih ugljikohidrata i osjećala sam se kao bez snage .Bolje se osjećam kad jedem manje kruha i takvih namirnica ali se osjećam jako loše potpuno bez njih.Mislim,sad se gluten navodi kao krivac za sve moguće bolesti.Ima ljudi koji jedu gluten i nije im ništa,ima onih koji su baš alergični na gluten tj netolerantni kao kod celijakije i sl pa oni moraju imati posebnu prehranu.Svašta je moguće,zašto ne probati..Ja sam sigurna da je meni stres najveći okidač.Šta još može biti uz to,vidjet ćemo...
2017 01 22
Bila je nedugo tema ovdje baš o štitnjači i glutenu. Nekoliko godina sam uspijevala izbaciti iz prehrane sve na bazi glutena i uz to puno hodanja,puno ali laganim tempom. Bilo je ok. odgovaralo mi je to. Za gluten koliko se sjećam nekog objašnjenja da ustvari današnji način proizvodnje i prerade dovodi do ne podnošenja.
2017 01 22
> imampmsnonstop: > Znači gluten je navodno glavni krivac.Ajde ako se odlučiš za prehranu bez glutena baš mi javi.Ja sam bila jednom na djeti bez glutena tj kruha i drugih ugljikohidrata i osjećala sam se kao bez snage .Bolje se osjećam kad jedem manje kruha i takvih namirnica ali se osjećam jako loše potpuno bez njih.Mislim,sad se gluten navodi kao krivac za sve moguće bolesti.Ima ljudi koji jedu gluten i nije im ništa,ima onih koji su baš alergični na gluten tj netolerantni kao kod celijakije i sl pa oni moraju imati posebnu prehranu.Svašta je moguće,zašto ne probati..Ja sam sigurna da je meni stres najveći okidač.Šta još može biti uz to,vidjet ćemo... To je istina, prije nekoliko godina su masnoce bile glavni krivci. To valjda kak je in. Mislim kad npr pojedem rucak bez priloga osjecam se energicno, nisam troma, ali sam brzo opet gladna. Sad sve ovisi o tome na kaj si naviknut normalno i vjerojatno bi trebalo smanjiti te ugljikohidrate ali ih ne skroz izbaciti nikako. Inace jedem dosta mlijecnih proizvoda i to jako volim, kruh uopce ne jedem cesto. Kad mi nadu uzrok budu mi valjda rekli kaj bi trebala smanjiti. Jedino kaj mislim da se moze skroz izbaciti je rafinirani secer. Ja iskreno ne znam sta bi mogao biti okidac jer ne znam koliko ovo dugo traje.
2017 01 23
> snjezana111: > Bila je nedugo tema ovdje baš o štitnjači i glutenu. > Nekoliko godina sam uspijevala izbaciti iz prehrane sve na bazi glutena i uz to puno hodanja,puno ali laganim tempom. > Bilo je ok. odgovaralo mi je to. > Za gluten koliko se sjećam nekog objašnjenja da ustvari današnji način proizvodnje i prerade dovodi do ne podnošenja. Ma kaj je danas sigurno jesti. U mesu hormoni u vocu i povrcu pesticidi, ostalo nam hoce gmo uvalit. I ta testiranja na tolerantnost kazu da najbolje vidis kak tvoje tijelo reagira. A znam opaliti po dugim setnjama po sat-dva ali laganini tako da mi nije to problem a sigurno ak nebi pomoglo nebi ni odmoglo.
2017 01 23
To o liječenju kupusom je najveća glupost. Studiram medicinu i mogu sa 100%tnom aigurnošću reći da će kupus smanjiti lučenje hormona štitnjače pa će se još više povećati TSH kao kompenzacija. Jedino šta ćete s enormnim količinama kupusa postići je gušavost. Ali, preporuča ga se jesti slobodno, samo ne u nenormalno velikim količinama.
2017 03 31
Da, isto kao i za brokulu. Ne preporuca se a zapravo je prava istina da mi moze stetiti jedino ako je pojedem 50 kila dnevno, a u normalnim kolicinama je zdrava i pozeljna. Kad se vec obnovila tema da napisem kako ide lijecenje. Uzela sam si spirulinu, domaci kefir radim, pijem kokosovo ulje, krenula vjezbati i mogu samo reci da su se teski simptomi koje sam osjecala preko god dana smanjili za 80%, u jako kratkom periodu. Iz prehrane nisam nista konkretno izbacila osim crvenog mesa. Kako treniram pokusavam vise piletine jesti. TSH koji je bio 15 sada mi je 2-3, ft3 i ft4 su isto u redu. Nije jos to idealno ali je sve u granicama normale, a najbitnije je kako se osjecam. Eto sve se da regulirati prirodnim putem. Nisam cak ni prirodne hormone uzimala. Takoder preporucujem svim ljudima koji imaju problema sa stitnjacom i koji zele posegnuti za alternativnim metodama da si procitaju knjigu Medicinski medij: Anthony William. U njoj je super objasnjen pravi uzrocnik poremecaja stisnjace :) Jako je interesantna knjiga. U njoj ima objasnjena i za druge kronicne bolesti, ne samo o stitnjaci. Ali vezano za stitnjacu to sto nama fali hormona pa pijemo hormone da nadoknadimo, ne radimo nista osim lijecimo simptom a uzrok je i dalje tu. Za potpuno izljecenje je potrebno dovesti cijeli endokrini sustav u balans :)
2017 04 01
I ja imam problem sa stitnjacom. Prije deset mjeseci sam rodila, tada je bila u normali. Iza toga snizena skroz ispod granica, prosla dva mjeseca jako povisena. Prvo 8 i nesto, sad 11. Doktor zeli pricekati s terapijom jer kaze da sve moze biti od poroda. Inace sam imala tezak porod i rupturu maternice, jedva se izvukla. Da li je jos nekom stitnjaca tako ' divljala '?
2017 04 07
+1 Thyrolin - nplink.net/y6m7gu5b iskreno PREPORUČAM svakome!
prije 19 dana, 06:37
1 2 3