Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

3. dijete, iskustva mama iz Zagreba

zanima me da li je koja majka ovdje podnjela zahtjev za plaću za majku odgajateljicu. koja su iskustva i vaše mišljenje da li će to potrajati
2017 02 26
To jedva dobiju i majke s tesko bolesnom djecom.
2017 02 26
moja susjeda podnjela zahtjev i odobren joj je, sad čeka prvu isplatu. ako i je tako, šta će ona kad prođu te godine? u skoro 50 oj bez radnog iskustva. samo me zanimalo dal je netko već dobio isplatu i dal je to stvarno tako..
2017 02 26
Moja prijateljica je nedavno predala taj zahtjev i već su joj odobrili. Sada je doma sa klincima i prima plaću od cca 5000 kn
2017 02 26
> Pamella222: > moja susjeda podnjela zahtjev i odobren joj je, sad čeka prvu isplatu. ako i je tako, šta će ona kad prođu te godine? u skoro 50 oj bez radnog iskustva. samo me zanimalo dal je netko već dobio isplatu i dal je to stvarno tako.. to je pravo pitanje, što će ta žena kad djeca odrastu a plaće odgajateljice više ne bude?? našoj vladi trenutno je u interesu da nas bude više jer stručnjaci koji se bave populacijskom politikom predviđaju nam ne baš optimističan kraj..ali se ta ista vlada ne bavi problemom ove majke koja će u kasnim godinama trebati posao...to će ionako neka druga vlada odrađivati...ah smiješna nam je država no svakako 5000 kn kako kažete nije za bacit..
2017 02 26
kaj bi ja dala za takvu plaču a još je i cijeli dan s njima a ja svoje ostavim u vrtiću i ne vidim po cijeli dan, a doma me čeka isti posao domačice besplatno. ko je tu lud. kaj očekuju da žene masovno ostanu trudne s trećim da bi to ukinuli za godinu dana. do 15 te godine najmlađeg djeteta? nema šanse
2017 02 26
Kakvaa je to fora da budes odgajatelj.. cek rodis ih i drzava ti placa 5 tis kuna sta odgajas.. a radi se o zdravoj djeci bez ikakvih posebnih potreba? Wtf Moze neko objasnit sta je to
2017 02 26
> Zrinkic26: > Kakvaa je to fora da budes odgajatelj.. cek rodis ih i drzava ti placa 5 tis kuna sta odgajas.. a radi se o zdravoj djeci bez ikakvih posebnih potreba? Wtf > Moze neko objasnit sta je to to je da se naša državica s nama poigrava
2017 02 26
> sanjaurban: > > Zrinkic26: > > Kakvaa je to fora da budes odgajatelj.. cek rodis ih i drzava ti placa 5 tis kuna sta odgajas.. a radi se o zdravoj djeci bez ikakvih posebnih potreba? Wtf > > Moze neko objasnit sta je to > to je da se naša državica s nama poigrava Poigravaju se šugavci od politicara jako dobro vec par desetljeca
2017 02 26
> Pamella222: > kaj bi ja dala za takvu plaču a još je i cijeli dan s njima a ja svoje ostavim u vrtiću i ne vidim po cijeli dan, a doma me čeka isti posao domačice besplatno. ko je tu lud. kaj očekuju da žene masovno ostanu trudne s trećim da bi to ukinuli za godinu dana. do 15 te godine najmlađeg djeteta? nema šanse Pa rodi jos dvoje i imaces 5 somova mjesecno. Jos ih sprasis u vrtic i briga te, setas po zari i turpijas nokte do 16h
2017 02 26
> cipelitza: > > Pamella222: > > kaj bi ja dala za takvu plaču a još je i cijeli dan s njima a ja svoje ostavim u vrtiću i ne vidim po cijeli dan, a doma me čeka isti posao domačice besplatno. ko je tu lud. kaj očekuju da žene masovno ostanu trudne s trećim da bi to ukinuli za godinu dana. do 15 te godine najmlađeg djeteta? nema šanse > Pa rodi jos dvoje i imaces 5 somova mjesecno. Jos ih sprasis u vrtic i briga te, setas po zari i turpijas nokte do 16h Ali u tom slučaju nemaju pravo na vrtić,djeca trebaju biti ispisana iz vrtića......
2017 02 26
> SilaVila: > > cipelitza: > > > Pamella222: > > > kaj bi ja dala za takvu plaču a još je i cijeli dan s njima a ja svoje ostavim u vrtiću i ne vidim po cijeli dan, a doma me čeka isti posao domačice besplatno. ko je tu lud. kaj očekuju da žene masovno ostanu trudne s trećim da bi to ukinuli za godinu dana. do 15 te godine najmlađeg djeteta? nema šanse > > Pa rodi jos dvoje i imaces 5 somova mjesecno. Jos ih sprasis u vrtic i briga te, setas po zari i turpijas nokte do 16h > Ali u tom slučaju nemaju pravo na vrtić,djeca trebaju biti ispisana iz vrtića...... Mmhmm.Sto otvara vrata tetama cuvalicama. Najcesce penzionerkicama kojima od jutra do sutra tudja neodgojena derlad skace po glavi za manje od dva soma mjesecno. Jos i kuhaju i spremaju. Da si majke ne ostete trajni lak i ne budu krenki kad big dedi dojde doma ;
2017 02 26
da naravno da je jedan od uvjeta da su djeca ispisana iz vrtića. odma manjak socijalizacije i druženja sa djecom svoje dobi, doma s mamom ni virozu ni kozice neće dobit. doći će u prvi razred ko iz vedra neba među djecu sa neizgrađenim imunitetom... kolko ih se iz moje grupe ispisalo da preda zahtjev. druge godine nova vlada nova obećanja, nema više mjesta u vrtiću, nema plaće, ovako su se barem mame borile da se zaposle.
2017 02 26
> Pamella222: > da naravno da je jedan od uvjeta da su djeca ispisana iz vrtića. odma manjak socijalizacije i druženja sa djecom svoje dobi, doma s mamom ni virozu ni kozice neće dobit. doći će u prvi razred ko iz vedra neba među djecu sa neizgrađenim imunitetom... kolko ih se iz moje grupe ispisalo da preda zahtjev. druge godine nova vlada nova obećanja, nema više mjesta u vrtiću, nema plaće, ovako su se barem mame borile da se zaposle. jel to gospođa dr.pedijatar ili soc.radnik, psiholog ili odgajateljica? po svemu sudeći ništa on navedenog. kakva su to naklapanja? što, djeca moraju ići u vrtić da budu zdrava i socijaliziranja? pa gle i ja sam sa svojih xx godina bila sto puta bolesna pa još nisam stekla imunitet. Djeca koja ne idu u vrtić nisu ništa više bolesna u školi nego ona koja su se se izrazboljevala u vrtiću, obično se takav trend nastavlja i u školi. Gledaj na to ovako, svaka bolest/ svaka borba organizma protiv bolesti neminovno ostavlja traga (i najmanjeg) na zdravlju djeteta/čovjeka. A što se tiče socijalizacije, najbitnije okruženje za dijete je upravo obitelj, a onda institucije poput vrtića, škole.., onaj tko nije uspio svoje dijete socijalizirati kod kuće neće mu ni vrtić pomoći.
2017 03 01
tko zna možda će i potrajati bar par godina... a razlika je itekakva onima bez primanja ili ako radite za cca 2300 kn...
2017 03 01
1 2