Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Mobbing na radnom mjestu

Pozdrav, zanima me je li se netko nasao u situaciji da je dozivio mobbing na poslu kroz visemjesecni period i kako je rjesio situaciju. Naime posebne okolnosti kompliciraju moj odlazak s tog radnog mjesta, i strah me je da cu ja kao zrtva ukoliko ustrajem na odlasku na kraju snositi posljedice osvete poslodavca kroz lose preporuke, klevetanje i slicno. Zaista ne znam sto napraviti, ali ne mogu vise to izdržati. Suocila sam se s doticnim, ukazala mu na to da njegov odnos nije korektan i fer, ali odgovoreno mi je da njegov posao nije da se ja osjecam posebno dobro. Iscrpljena sam od stresa i zelim ga se rjesiti bez da za sobom vucem repove.
2017 03 16
Po meni najbolje da odeš, a ako ne šta ostaje!? Privatna tužba? Dal druge isto zlostavlja, možda da se udružite pa prigovorite il nešto
2017 03 16
čemu takav posao, ako se loše osječaš,...
2017 03 16
Slazem se s curama,mojim roditeljima se to dogadjalo i jedini izlaz je bio odlazak sto su i ucinili,iako je situacija bila katastrofa jer sam ja tek pocela studirati a oboje su bili bez posla i u godinama ali smo se izvukli na koncu,najbitnije je tvoje zdravlje, ako se svako jutro budis sa stresom i neizvjesnosti jer ne znas kako ce ti danas biti na poslu onda se to ne isplati. Sretno :)
2017 03 16
Kako god da okreneš, rep budeš vukla..ali to ne mora biti loše? A da rep okreneš u svoju korist? Kod novog poslodavca NI SLUČAJNO ne govoriti loše o prethodnom..reci samo da voliš svoj posao, u svemu što radiš daješ sve od sebe i da si dala otkaz radi "neslaganja". Da nudiš fer play odnos i da bi neke granice trebale postojati. I NIŠTA VIŠE ne govori! Novom poslodavcu ćeš svojim radom i djelovanjem dokazati da je bivši poslodavac bio u krivu. Daj sve od sebe. Sretno x-)
2017 03 17
Ne znam na kojoj si poziciji, ali ja sam napisala (za sebe) pismo preporuke na njihovu memorandumu i lijepo ga zamolila da mi ga potpiše kako bi moj CV ozbiljnije djelovao i kako bi lakše pronašla novi posao (ne mora on znati da ga ti već imaš, ne?)..i potpisao je :') (tako da ukoliko bude "sral" po tebi, ništ ne bude držalo vodu.) Kaj te košta da glumiš slatkicu, pustiš koju suzu na odlasku (Tigrova mast ti dojde par kunića..potegni crtu ispod oka..) i pristojno, bez trunčice ljutnje, napusti pakao.
2017 03 17
> Mirika1: > Kako god da okreneš, rep budeš vukla..ali to ne mora biti loše? A da rep okreneš u svoju korist? > Kod novog poslodavca NI SLUČAJNO ne govoriti loše o prethodnom..reci samo da voliš svoj posao, u svemu što radiš daješ sve od sebe i da si dala otkaz radi "neslaganja". Da nudiš fer play odnos i da bi neke granice trebale postojati. I NIŠTA VIŠE ne govori! Novom poslodavcu ćeš svojim radom i djelovanjem dokazati da je bivši poslodavac bio u krivu. Daj sve od sebe. Sretno x-) Potpisujem ovo. Pravosuđe je takvo kakvo je i oni su toga dobro svjesni. :(
2017 03 17
Ta osoba je,pretpostavljam,na poziciji visoj od tebe? Ima li jos osoba iznad osobe koja te terorizira i dovodi u ovu situaciju? Nemoj sutiti i nemoj trpiti. To ne vodi nicemu. Osim bolesti. Ukoliko ne vidis nacina i motiva raditi u takvom okruzenju,radije napusti posao i kako su cure savjetovale,ne dramiti,ne ruzno govoriti,ali se u startu postaviti i dati sve od sebe. Znam sto pricam,upravo sam to prosla. Zelim ti svu srecu!
2017 03 17
a da se potraži samo savjet od neke stručne osobe, pa onda poduzeti daljnje korake....
2017 03 17
Sve sam to prosla, prvo na strucnom, onda jos godinu i pol skoro. Nema ti smisla to prijavljivat, jer mobing se tesko dokazuje, jer najgora vrsta je ona podmukla koju stvarno nikako ne mozes dokazati, to je ono svasta ti radi, a "nista" ti ne radi, one male "sitnice" u danu s kojima to radi, a da te netko pita sta ti radi ne bi znao rec jer ne znas odakle bi krenio, sta reci, osim davati neke sitne primjere koji se gomilaju svaki dan. Ja stvarno da sam to prijavila ne bi znala sto napisat, nije da te ikad posebno uvrijedi direktno i kaze ti npr. glupaco, nego na razne druge nacine cini da se osjecas lose i sabotira te u poslu da ni ne znas kako sve i kako to onda opisat?! Zao mi je sto nisam odmah kad je to pocelo otisla nego se predugo zadrzala. To te vodi u zacaran krug i sto duze ostajes, manje ce ti itko vjerovat kako ti je. Posla ima, samo treba trazit. Na kraju izgubis zivce i postanes losija osoba u smislu da ti postane kratak fitilj, govorim za sebe. Sad sam sretnija nego ikad otkad ne radim tamo, ko da sam iz zatvora izasla. A sto se tice osvete poslodavaca i losih preporuka, sve je to moguce, ali kako su vec napisali glavu gore, sto bolji dojam ostaviti na razgovoru i upast ce nesto, a tvoj rad ce govorit za tebe;)
2017 03 20
a kaj se mučiš, operi ga javno na sva zvona i idi dok si još psihički zdrava, ništa nije vrijedno zdravlja, dolijat će on kad tad
2017 03 21
> enne23: > Sve sam to prosla, prvo na strucnom, onda jos godinu i pol skoro. Nema ti smisla to prijavljivat, jer mobing se tesko dokazuje, jer najgora vrsta je ona podmukla koju stvarno nikako ne mozes dokazati, to je ono svasta ti radi, a "nista" ti ne radi, one male "sitnice" u danu s kojima to radi, a da te netko pita sta ti radi ne bi znao rec jer ne znas odakle bi krenio, sta reci, osim davati neke sitne primjere koji se gomilaju svaki dan. Ja stvarno da sam to prijavila ne bi znala sto napisat, nije da te ikad posebno uvrijedi direktno i kaze ti npr. glupaco, nego na razne druge nacine cini da se osjecas lose i sabotira te u poslu da ni ne znas kako sve i kako to onda opisat?! Zao mi je sto nisam odmah kad je to pocelo otisla nego se predugo zadrzala. To te vodi u zacaran krug i sto duze ostajes, manje ce ti itko vjerovat kako ti je. Posla ima, samo treba trazit. Na kraju izgubis zivce i postanes losija osoba u smislu da ti postane kratak fitilj, govorim za sebe. Sad sam sretnija nego ikad otkad ne radim tamo, ko da sam iz zatvora izasla. A sto se tice osvete poslodavaca i losih preporuka, sve je to moguce, ali kako su vec napisali glavu gore, sto bolji dojam ostaviti na razgovoru i upast ce nesto, a tvoj rad ce govorit za tebe;) Upravo ovo mi se i dogadalo. Od rijeci do rijeci, tesko dokazivo, a znas da je maltretiranje. I kad bi trebala napisati nisam znala kako to okarakterizirati. Nego bas to, tocne situacije. Problem je bio sto je to bio vid mog staziranja, pa nisam mogla svojevoljno otici, i tesko mi je bilo objasniti onima koji o tome odlucuju a da ne kazem opis konkretnih situacija. Uspjela sam ipak. Zao mi je samo sto sam toliko trpjela misleci da, meni nitko nece vjerovati. Hvala Vam svima na savjetima :)
2017 03 21
Lijep pozdrav. Moja sreća je trajalo kratkog vijeka kad sam dobila posao za stalno. Dan po dan trpiš,sabotiranje,kulturna poruka: odlazi nisi dobrodosao. Konstantni pritisak strah trepet,trpis,moras od neceg zivjeti gdje ces naci posao,sto mi se na kraju dogodilo? zavrsila sam u bolnici da me nitko nije niti nazvao i pitao kako sam, dva dana su mi se borili za zivot. zbog cega? emotivan krah,stres,sekiranje. Evo me,visokoškolovana sam osoba,spremna sam ici raditi u Plodine samo da to ne toleriram i ne trpim. Ne bojim se niti tog hoce me klevetati jer kako god on tebi moze neku stetu uciniti tako iti njemu a svaki dan se sve vise pise u medijima o tom mobingu.. novac ti nije vazan kad ti cijeli zivot stane na bolnicki ormaric.. sve sam ti rekla! sretno!!!
2017 03 21
Eto baš mi je drago što si barem ti imala sreće, ja sam svima govorila pa mi nitko nije vjerovao tj. samo bi me smirivali kao ja pretjerujem, ja sam osjetljiva jer je i sam glavni šef provodio užasan mobing, a stariji zaposlenici isto tako kao i on, pa sam morala otići, a nakon svega nisam htjela više ni dana ostati jer sam predugo i ostala. Ne treba takve stvari trpit ni pod koju cijenu.
2017 03 21
Upravo tako! Mene nitko isto nije nazvao od mojih kolega s kojima sam dugo radila u uredu kad sam otišla, samo su se javili oni radnici na nižim pozicijama od nas, oni mali vrijedni ljudi koji isto trpe. Ja sam isto dva puta pukla odjednom, napadaj panike, a oni ništa, samo su se sutra pravili ludi. Ma užas užas, jadnici obični. Jadan je to posao i ljudi u kojem te ne mogu prihvatit jer si im konkurencija pa te se pokušavaju riješiti na sve načine. A da ne spominjem da sam iza stručnog isto radila kao mrav, a za neku siću. Sad bi isto tako radije konobarila sezonu i zaradila poštene novce za svoj trud ili bilo šta drugo samo da ne radim opet među takvima. I moje mišljenje je da je stručno osposobljavanje jedno obično sr*** jer svi misle da si nitko i ništa i zato jer si pristao za tako malo para radit da te mogu gazit.
2017 03 21
1 2