Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

lijecenje depresije-vas savjet

Pozdrav svima. Ima li ovdje vas koji ste pobjedili depresiju bez lijekova? U zadnje vrijeme sam zapala u takvo sivilo da mi izlazak iz kreveta predstavlja napor, a iz kuce ne izlazim. Prije sam se bavila sportom, druzila se i bila vedra osoba. Sad sam stalno bezvoljna, kronicno umorna i pospana. Cim se malo uzrujam rasplacem se, kad se iznerviram pocnem se trest. Dosta mi je ovoga vise, a nemam snage napraviti korak ka izlazu.
2017 03 30
Ravno kod tvog doktora, neka ti dade uputnicu kamo treba,nemoj čekati <3
2017 03 30
prvo bi tribala otkrit korijen problema odnosno depresije i skužit zašto se baš tako osjećaš... nije to lako, naravno, ali bi bilo najbolje malin koracima krenit, ne zadavat si velike skokove.. pokušaj na neki način koji je samo tebi najbolji nekako izbacit sve to šta ti se nakupilo iznutra i nek samo izlazi........ toliko od mene. i sretno! : )
2017 03 30
Prvo odi kod doktora, reci mu kako se osjećaš i neka ti prvo da uputnicu za pregled štitnjače. Od hormona zna svašta biti, od raspoloženja, do debljanja i hrpa stvari drugih. Sretno! <3
2017 03 30
Točno tako, ako nije štitnjača onda bi mogla biti "ankcioznost-depresija"
2017 03 30
Upravo kako cure kažu,prvo doktor, jer su ovo prilično "klinički" simptomi i treba se locirati uzrok.A zatim ,neki hobi koji te veseli,kućni ljubimac,ako imaš uvjete,jer će te on istjerati iz kuće , pa neka fizička aktivnost,vježbanje.
2017 04 13
> withoutname: > Pozdrav svima. Ima li ovdje vas koji ste pobjedili depresiju bez lijekova? U zadnje vrijeme sam zapala u takvo sivilo da mi izlazak iz kreveta predstavlja napor, a iz kuce ne izlazim. Prije sam se bavila sportom, druzila se i bila vedra osoba. Sad sam stalno bezvoljna, kronicno umorna i pospana. Cim se malo uzrujam rasplacem se, kad se iznerviram pocnem se trest. Dosta mi je ovoga vise, a nemam snage napraviti korak ka izlazu. Počni piti čaj od gospine trave, najbolji lijek protiv depresije, ukoliko ga ne možeš nabaviti, slobodno mi se javi, lp:)
2017 04 15
Ja nazalost nisam uspjela bez tableta.Kad je postalo nepodnosljivo,trazila sam uputnicu za "prvi razgovor psihijatra",krenula na terapiju razgovorom koja 3mjeseca,a onda dobila i antidepresiv Brintelix od 10mg.Sada sam kao nova osoba..zato nemoj bespotrebno patiti,nece proci samo.Tjelesne aktivnosti povecaju razinu serotonina pa osjetis trenutno olaksanje,ali samo od toga i cajeva depresija nece nestati.
2017 04 25
Razmisli kakve stvari su ti se desile u zivotu u zadnje vrijeme i sto je rezultiralo time da postanes "depresivna". Svi mi imamo boljih i losijih perioda u zivotu. Zbog necega ocito nisi zadovojna u zivotu. Moj savjet je promjena okoline ili drustva. Nadji svrhu, nesto sto volis raditi, osjecaj se korisno. Ocito ne dobivas nesto sto ti je potrebno, a pod time ne mislim na materijalno. Odmah trcat doktoru i nije neko rjesenje jer on ce ti vjerojatno najlakse prepisat nekakve tablete i maknut te s agende. Depresija je ozbiljna klinicka bolest, a ne malo turobnog raspolozenja koje nas svakog zahvati. Danas su ljudi u stanju samo gutat tablete, kako za svaku najmanju bol tako i za ovo i meni to nije jasno. Za pocetak, vise ce ti pomoci razgovor s psihologom (na koji mozes samostalno otici. Btw, ne brkajte psihologa i psihijatra) ili dragom osobom. Ljudi danas sjede na mjestu i ocekuju da ce im gutanje tableta promjeniti zivot, kako za bolove, tako i za mrsavljenje, zdravlje itd. Ne znam kakva je tvoja situacija, ali svakako prvo malo probaj promjeniti stvari u okolini koje ti ne odgovaraju. Mozda nisi ni svjesna sto ti ne pase dok nesto ne promjenis.
2017 04 30
Depresija je bolest i ona s e uglavnom uspješno liječi ljekovima. ti ljekovi ti neće pomoći da promjeniš svoj život iz temelja, tu je puno rada na sebi, ali nemoj se ni ustručavati ne uzimati ih jer su pomogli mnogim ljudima... Moj savijet ti je otići kod doktora i tražiti uputnicu za psihologa. Kod psihologa ima puno više rada, puno više razgovora i upoznavanja sebe, a psiholog će te uputiti psihijatru ako smatra da je to potrebno.
2017 05 03