Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Krpelji kod pasa, pomoc

Vecer cure Moze li savijet, Advantix ili Foresto ogrlica? Ili mozda ipak ampula/ tableta? Dali se cure kojoj desilo da se krpelj primio na psa dok je nosio jednu od ogrlica? Hvala Vam
2017 04 29
Od kada svojim pesima stavljam Foresto ogrlicu u kombinaciji sa tabletama protiv krpelja nemam problema. Oba pesa su imala piroplazmozu, jedan čak dva puta i od onda na preporuku veta stavljam ogrlice i još svaki mjesec (u sezoni krpelja) tableta. Prije sam stavljala ampule, ali od toga nije bilo previše pomoći. Znam, znam, sve je to živa kemija, ali kako stanujemo van grada, okruženi smo krpeljima. Svaki dan smo u šetnji po livadama, grmljima, šumi....i sve je ok već par godina. Eto moje iskustvo, možda se javi još tko.
2017 04 29
ove godine su krpelji imuni na sve :|
2017 04 29
Mi se za sada držimo :")
2017 04 29
Ima li i za ljude kakva ogrlica? :")
2017 04 30
misliš na ogrlicu protiv bjesnoće....? :") :")
2017 04 30
ha... :")
2017 04 30
> Vikili: > Ima li i za ljude kakva ogrlica? :") AHA, HA,HA,HA.... daj ako nađeš javi... i meni treba...
2017 04 30
> diplidenija: > ove godine su krpelji imuni na sve :| da ove? imuni su oni već par godina... al meni vet kaže, da i ako se ulovi unatoč ampuli, da ga skidam mrtvog... al ne vjerujem...neistrebljivi su :@
2017 04 30
> supermamica: > Od kada svojim pesima stavljam Foresto ogrlicu u kombinaciji sa tabletama protiv krpelja nemam problema. > Oba pesa su imala piroplazmozu, jedan čak dva puta i od onda na preporuku veta stavljam ogrlice i još svaki mjesec (u sezoni krpelja) tableta. Prije sam stavljala ampule, ali od toga nije bilo previše pomoći. > Znam, znam, sve je to živa kemija, ali kako stanujemo van grada, okruženi smo krpeljima. Svaki dan smo u šetnji po livadama, grmljima, šumi....i sve je ok već par godina. > Eto moje iskustvo, možda se javi još tko. Onda cu tako i ja isprobati, jer mi je peso do sada imao 3 krpelja a na dvoristu nemamo trave grmlja nisi nista, a u setnju nisam isla jer sam planirala kupit ogrlicu prije, jos je stene ali izgleda da ima jako slatku krv, samo se lijepe na njega☹️ A najgore je to sto ima jako jako gustu i veliku dlaku(chow chow) da ga je skoro nemoguce primjetiti i opipati
2017 04 30
jedan pas nosi ogrlicu drugi ampulu i svaki dan ih nakon šetnje isčešljam...unatoč tome barem jednog krpelja skinem tjedno. što se ogrlice tiče koristili smo ju tri godine i nikada se krpelj nije zakačio ali ga nađem na dlaci. u prvom tjednu nakon stavljanja ogrlice našla sam tri krpelja i pomislila da su možda već bili na psu,kasnije su se samo nizali :@ reklamirali smo ogrlicu i čekamo odgovor 8-)
2017 04 30
Lissa, konzultiraj se sa vetom obzirom da je još štene...možda bi mu bilo previše i ogrlica i tableta... Moji pesi su već starčeki, ali ja jednostavnom ne smijem riskirati treću piroplazmozu jer sumnjam da bi se pesek izvukao...
2017 04 30
Diplidenija...koju ogrlicu ti pesek koristi? Mi kad smo stavljali Advantix krpelji su se primali....Foresto koristimo od kada se pojavila kod nas i do sada se niti jedan nije primio. Bude na dlaki nakon šetnje, ali se ne primaju. Ali kažem, ja uz to svaki mjesec pesima dajem i tabletu.
2017 04 30
> supermamica: > Diplidenija...koju ogrlicu ti pesek koristi? Mi kad smo stavljali Advantix krpelji su se primali....Foresto koristimo od kada se pojavila kod nas i do sada se niti jedan nije primio. Bude na dlaki nakon šetnje, ali se ne primaju. Ali kažem, ja uz to svaki mjesec pesima dajem i tabletu. foresto je u pitanju i do sada sam i ja bila zadovoljna ali sa ovom sezonom ne :|
2017 04 30
Ma daaaaj....pa skupa je ko` sam vrag....dobro da si mi rekla, obratiti ću malo više pažnje. Mada smo stvarno svaki dan u šumi i po poljima i za sada je sve ok.
2017 04 30
1 2