Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Aparatic Zg-Ka?Razmak prednjih zubi

Postovane, Imam 19 godina i voljela bih staviti aparatic. Neznam kako to ide, ni sta sve trebam uraditi da ga sto prije dobijem. Ugl. zubi su mi svi jednaki i zdravi osim jednog kutnjaka (ako to ima veze), jedino imam razmak izmedu prva dva zuba sto mi uzasno smeta jer je ruzno. Zna li ijedna gdje se to moze napraviti u Karlovcu ili Zagrebu i za koliko vremena i novca? Privatnik, bilo sto. Zanima me jos kakva su iskustva, te koliko bi se za moj problem aparatic trebao nositi. Hvala svima unaprijed. :)
2017 07 18
Nitko ti ovdje ne može reći koliko ćeš ga dugo morati nositi, čak ni da je ortodont, dok ne vidi zube i slike. Cijena je kod svih više manje ista, oko 1000€ po čeljusti. Kod privatnika cijena ide gore... Za klc ti mogu preporučiti dubravku papu( iako ne znam jel još uvijek radi, valjda nije u penziji), bila sam kod nje nešto više od 2 godine i išla bih ponovno. Ona je u domu zdravlja. S njom je u ordinaciji i marija jerinić, nju ne preporučujem iz osobnih iskustva. Imaš u klcu još i stanišićku, ona je u penziji, ali navodno radi još uvijek i oko 4000kn uzima za jednu čeljust( ovo je neprovjerena informacija, pa ne bi bilo zgorega nazvati i provjeriti).
2017 07 18
> SaraKedavra: > Nitko ti ovdje ne može reći koliko ćeš ga dugo morati nositi, čak ni da je ortodont, dok ne vidi zube i slike. > Cijena je kod svih više manje ista, oko 1000€ po čeljusti. Kod privatnika cijena ide gore... > Za klc ti mogu preporučiti dubravku papu( iako ne znam jel još uvijek radi, valjda nije u penziji), bila sam kod nje nešto više od 2 godine i išla bih ponovno. Ona je u domu zdravlja. S njom je u ordinaciji i marija jerinić, nju ne preporučujem iz osobnih iskustva. > Imaš u klcu još i stanišićku, ona je u penziji, ali navodno radi još uvijek i oko 4000kn uzima za jednu čeljust( ovo je neprovjerena informacija, pa ne bi bilo zgorega nazvati i provjeriti). Puno ti hvala na informacijama. Nisam mislila da mi neko kaze koliko tocno vec mozda cure koje su imale razmak znaju koliko bi otprilike trebalo da se spoji. 😊
2017 07 18
Hmm, nisam bas skroz u tome, ali moja poznanica je imala razmak bas na prednjim zubima i nisu joj htjeli uopce dati fiksni aparatic. Ne znam zasto. Na kraju se odlucila za implantat ( iako po meni skroz losa opcija jer se radi nesto zdravom zubu). Osmijeh joj je sad savrsen. Na aparatic se cega dugo, osim ako ne mislis izdvojiti vecu svotu novca ( znam iz iskustva - cekala sam fiksni 1 godinu i slucajno mi se potrefilo da cu ga dobit nakon toga zbog punoljetnosti, a inace bi cekala jos duze). Za pocetak preporucujem da na internetu pogledas par opcija i ortodonata i da to vise istrazis i onda dogovoris pregled kod ortodonta. Svaki ce vjerojatno imati svoje misljenje, a ti na kraju vidis sto tebi odgovara. U svakom slucaju, aparatic nije nesto sto ti stave cim shvate da ga zaista trebas vec se prolazi niz stvari koje moraju napraviti prije samog postavljanja. Moras imati sve zube popravljene i zdrave, onda uzimaju otisak i jos cekas izradu aparatica prema otisku. Tako da se ne nadas da ce to sve biti odmah, a i svako nosenje aparatica je individualno. Ja i frendica imamo iste zube, a njoj slabije aparatic ajmo rec mjenja stanje zuba ( ja na svojima vidim velike promjene svako malo, a ona ne, nosi ga duze od mene). Nadam se da sam bar malo pomogla😂 🤓
2017 07 26
> Violetta18: > Hmm, nisam bas skroz u tome, ali moja poznanica je imala razmak bas na prednjim zubima i nisu joj htjeli uopce dati fiksni aparatic. Ne znam zasto. Na kraju se odlucila za implantat ( iako po meni skroz losa opcija jer se radi nesto zdravom zubu). Osmijeh joj je sad savrsen. Na aparatic se cega dugo, osim ako ne mislis izdvojiti vecu svotu novca ( znam iz iskustva - cekala sam fiksni 1 godinu i slucajno mi se potrefilo da cu ga dobit nakon toga zbog punoljetnosti, a inace bi cekala jos duze). Za pocetak preporucujem da na internetu pogledas par opcija i ortodonata i da to vise istrazis i onda dogovoris pregled kod ortodonta. Svaki ce vjerojatno imati svoje misljenje, a ti na kraju vidis sto tebi odgovara. U svakom slucaju, aparatic nije nesto sto ti stave cim shvate da ga zaista trebas vec se prolazi niz stvari koje moraju napraviti prije samog postavljanja. Moras imati sve zube popravljene i zdrave, onda uzimaju otisak i jos cekas izradu aparatica prema otisku. Tako da se ne nadas da ce to sve biti odmah, a i svako nosenje aparatica je individualno. Ja i frendica imamo iste zube, a njoj slabije aparatic ajmo rec mjenja stanje zuba ( ja na svojima vidim velike promjene svako malo, a ona ne, nosi ga duze od mene). Nadam se da sam bar malo pomogla😂 🤓 puno si mi pomogla, hvala. imam novac al nebi zeljela cekati, niti ga nositi do 23 god.. haha
2017 07 26
> BiljanaMutic: > > Violetta18: > > Hmm, nisam bas skroz u tome, ali moja poznanica je imala razmak bas na prednjim zubima i nisu joj htjeli uopce dati fiksni aparatic. Ne znam zasto. Na kraju se odlucila za implantat ( iako po meni skroz losa opcija jer se radi nesto zdravom zubu). Osmijeh joj je sad savrsen. Na aparatic se cega dugo, osim ako ne mislis izdvojiti vecu svotu novca ( znam iz iskustva - cekala sam fiksni 1 godinu i slucajno mi se potrefilo da cu ga dobit nakon toga zbog punoljetnosti, a inace bi cekala jos duze). Za pocetak preporucujem da na internetu pogledas par opcija i ortodonata i da to vise istrazis i onda dogovoris pregled kod ortodonta. Svaki ce vjerojatno imati svoje misljenje, a ti na kraju vidis sto tebi odgovara. U svakom slucaju, aparatic nije nesto sto ti stave cim shvate da ga zaista trebas vec se prolazi niz stvari koje moraju napraviti prije samog postavljanja. Moras imati sve zube popravljene i zdrave, onda uzimaju otisak i jos cekas izradu aparatica prema otisku. Tako da se ne nadas da ce to sve biti odmah, a i svako nosenje aparatica je individualno. Ja i frendica imamo iste zube, a njoj slabije aparatic ajmo rec mjenja stanje zuba ( ja na svojima vidim velike promjene svako malo, a ona ne, nosi ga duze od mene). Nadam se da sam bar malo pomogla😂 🤓 > puno si mi pomogla, hvala. imam novac al nebi zeljela cekati, niti ga nositi do 23 god.. haha 😃😃
2017 07 30