Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alveotomija

Bas ste dragi i ljubazni <3 takodjer i vama
2017 11 06
Draga turky5! Ja sam izvadila jedan umnjak...najiskrenije moguće, bol nisam uopće osjećala tijekom operacije, osjetila sam samo svojevrstan pritisak...no mene su zvukovi u potpunosti izbezumili jer je jako čudno čuti sve to, a ništa te ne boli, što je super, ali opet, baš sam bila zbunjena...kako sam išla na jogu u to vrijeme, nastojala sam prakticirati duboki udah i izdah da si smanjim stres, što je manje više pomagalo...trajalo je nekih 15 do 20 minuta, ali to ovisi kako ti je položen umnjak...meni je bilo poslije malo slabo, ali isključivo zbog straha...no vrlo brzo sam se opustila nakon što sam otišla od doktora...svakako neka te netko vozi...ja bolove uopće nisam imala jer sam slijedila upute doktora, tablete i oblozi...ako operacija bude uredna i slijediš upute za oporavak sve će biti u redu! Ne brini se! Moj savjet ti je da se nastojiš što manje bojati i paničariti jer je to kod mene izazvalo više neugodnosti nego što je trebalo...najbitnije ti je znati da te neće boljeti, a da je čudno i nelagodno, je, ali ništa što ne bi mogla preživjeti! Samo hrabro i javi nam se ;)
2017 11 07
> turky5: > Ja bih trebala vaditi sva 4 umnjaka zato sta nemaju mjesta..inace imam sve zube i nikada s njima problema nije bilo..imam i malenu celjust pa ih i to ometa. Sada cu prvo vaditi samo gornji lijevi umnjak jer on mi je najgori i izbija mi sedmicu. To je dosta bolno. Na pocetku ove godine imala sam jaku upalu sva 4 umnjaka svi su isto vrijeme poceli s rastom i dosta su me iscrpili jer usta nisam mogla ni za milimetar otvorit od bolova kamoli jesti, zvakati ili popiti tekucine. Mnogo sam i izgubila na tezini zbog njih. No veselim se operaciji jer ce napokon se sve rijesiti al oopet to mi je novo pa mi nije svejedno ali sta se mora-mora se. :) E da, zaboravila sam reći, tih desetak minuta nelagode se zaista isplati istrpiti jer svi znamo što donose upaljeni umnjaci...to je puno puno gori osjećaj...
2017 11 07
> ja-krpica: > Draga turky5! > Ja sam izvadila jedan umnjak...najiskrenije moguće, bol nisam uopće osjećala tijekom operacije, osjetila sam samo svojevrstan pritisak...no mene su zvukovi u potpunosti izbezumili jer je jako čudno čuti sve to, a ništa te ne boli, što je super, ali opet, baš sam bila zbunjena...kako sam išla na jogu u to vrijeme, nastojala sam prakticirati duboki udah i izdah da si smanjim stres, što je manje više pomagalo...trajalo je nekih 15 do 20 minuta, ali to ovisi kako ti je položen umnjak...meni je bilo poslije malo slabo, ali isključivo zbog straha...no vrlo brzo sam se opustila nakon što sam otišla od doktora...svakako neka te netko vozi...ja bolove uopće nisam imala jer sam slijedila upute doktora, tablete i oblozi...ako operacija bude uredna i slijediš upute za oporavak sve će biti u redu! Ne brini se! > Moj savjet ti je da se nastojiš što manje bojati i paničariti jer je to kod mene izazvalo više neugodnosti nego što je trebalo...najbitnije ti je znati da te neće boljeti, a da je čudno i nelagodno, je, ali ništa što ne bi mogla preživjeti! > Samo hrabro i javi nam se ;) Hvala i vama na konstataciji i savjetima. Nastojim biti u miru jer vec sutra ujutro imam operaciju :) dobila sam i klavocin koji cu morati trositi iza operacije ali antibiotici dosta ruse imunitet..moji su umnjaci uklijesteni a gornji lijevi umnjak kojeg sutra vadim izbija sedmicu raste pomalo u njega a i moji korijeni su dosta jaki pa ce bit malo zeznuto za izvadit ga..javit cu vam se sutra nakon operacije kako je proslo :) je li kadulja dobra za brze zarastanje rane?
2017 11 07
> Hvala i vama na konstataciji i savjetima. Nastojim biti u miru jer vec sutra ujutro imam operaciju :) dobila sam i klavocin koji cu morati trositi iza operacije ali antibiotici dosta ruse imunitet..moji su umnjaci uklijesteni a gornji lijevi umnjak kojeg sutra vadim izbija sedmicu raste pomalo u njega a i moji korijeni su dosta jaki pa ce bit malo zeznuto za izvadit ga..javit cu vam se sutra nakon operacije kako je proslo :) je li kadulja dobra za brze zarastanje rane? Nema na čemu :") Mislim da je najvažnije ostati smiren...operacija je svakako stresna situacija, ali ne mora biti stres na najjače...a i što si smirenija, doktor će imati mogućnost kvalitetnije izvesti operaciju... Prvih 24 sata nisam uopće ispirala usta jer se ne smije, bar je meni tako rečeno, a onda sam počela koristiti kadulju. Hm, vodica za ispiranje, moram priznati da nisam sigurna jesam li ju koristila. Vjerujem da svaki oralni kirurg uvijek daje detaljne upute nakon operacije i samo se toga treba držati. Sretno! ;) P.S. inače ne prakticiram obraćanje na "ti", ali u ovom slučaju mi se učinilo ako se obraćam na ti, da ćeš se osjećati toplije <3
2017 11 07
> ja-krpica: > > Hvala i vama na konstataciji i savjetima. Nastojim biti u miru jer vec sutra ujutro imam operaciju :) dobila sam i klavocin koji cu morati trositi iza operacije ali antibiotici dosta ruse imunitet..moji su umnjaci uklijesteni a gornji lijevi umnjak kojeg sutra vadim izbija sedmicu raste pomalo u njega a i moji korijeni su dosta jaki pa ce bit malo zeznuto za izvadit ga..javit cu vam se sutra nakon operacije kako je proslo :) je li kadulja dobra za brze zarastanje rane? > Nema na čemu :") > Mislim da je najvažnije ostati smiren...operacija je svakako stresna situacija, ali ne mora biti stres na najjače...a i što si smirenija, doktor će imati mogućnost kvalitetnije izvesti operaciju... > Prvih 24 sata nisam uopće ispirala usta jer se ne smije, bar je meni tako rečeno, a onda sam počela koristiti kadulju. Hm, vodica za ispiranje, moram priznati da nisam sigurna jesam li ju koristila. > Vjerujem da svaki oralni kirurg uvijek daje detaljne upute nakon operacije i samo se toga treba držati. > Sretno! ;) > P.S. inače ne prakticiram obraćanje na "ti", ali u ovom slučaju mi se učinilo ako se obraćam na ti, da ćeš se osjećati toplije <3 Slažem sa svime navedenim u pravu ste. Toplije i ugodnije se osjećam naravno, hvala puno na tome, niste pogriješili :") vidjet ću sutra kakav ću dobiti raspored. Hvala vama i curama od srca na toplim savjetima i što ste uz mene. <3
2017 11 07
> Slažem sa svime navedenim u pravu ste. Toplije i ugodnije se osjećam naravno, hvala puno na tome, niste pogriješili :") vidjet ću sutra kakav ću dobiti raspored. Hvala vama i curama od srca na toplim savjetima i što ste uz mene. <3 Kada izvadiš prvi umnjak onda si dobrodošla u klub ;) i možemo obostrano na ti ;)
2017 11 07
> ja-krpica: > > Slažem sa svime navedenim u pravu ste. Toplije i ugodnije se osjećam naravno, hvala puno na tome, niste pogriješili :") vidjet ću sutra kakav ću dobiti raspored. Hvala vama i curama od srca na toplim savjetima i što ste uz mene. <3 > Kada izvadiš prvi umnjak onda si dobrodošla u klub ;) i možemo obostrano na ti ;) Istina može onda fešta da počne x-) Ma kako TI kažeš ;) :)
2017 11 07
sve upute za postoperativnu njegu će ti oni dati. Ja sam ispirala usta fiziološkom, 2x dnevno, sestrični je rečeno da koristi parodontax vodicu za usta( bitno je samo da nema alkohola, jel). Za obloge( ovo svima kažem i fakat pali!) je najbolji smrznuti grašak. Nikakvi ledovi ili drugo povrće- grašak! sjedne lijepo oko otekline, ne pika i nije špičasto kao mrkva i raširi se taman kak treba. Samo grašak <3 I ako ne možeš jesti, speci kajganu, unutra nadrobi sitno kruh i jedi uz pomoć one najmanje žličice :) Ja sam umirala od gladi, kašice su me do ruba ludila dovodile, ali zato jaja spašavaju!
2017 11 07
> SaraKedavra: > sve upute za postoperativnu njegu će ti oni dati. Ja sam ispirala usta fiziološkom, 2x dnevno, sestrični je rečeno da koristi parodontax vodicu za usta( bitno je samo da nema alkohola, jel). > Za obloge( ovo svima kažem i fakat pali!) je najbolji smrznuti grašak. Nikakvi ledovi ili drugo povrće- grašak! sjedne lijepo oko otekline, ne pika i nije špičasto kao mrkva i raširi se taman kak treba. Samo grašak <3 > I ako ne možeš jesti, speci kajganu, unutra nadrobi sitno kruh i jedi uz pomoć one najmanje žličice :) Ja sam umirala od gladi, kašice su me do ruba ludila dovodile, ali zato jaja spašavaju! Ja nisam imala grašak pa sam si močila krpu s hladnom vodom ,:) no ja na sreću nisam bila otečena, niti imala podljeve...to je individualno i ovisi vjerojatno o tome koliko te "štemaju" :| A živjela sam par dana na čokolinu i na vrlo rijetkoj palenti s vrhnjem <3
2017 11 07
Ja imam dentalux vodicu za ispiranje (zelena tekućina) za higijenu usne šupljine. Da grašak sam i ranije držala kad sam imala upalu umnjaka i mnogo pomogne. Pa sad ovisi o dubljini rane kolika će biti i koliko ću moći otvarati usta i žvakati, pokušat ću s tim jelovnikom ako bude išlo :) Jaja su pravi lijek slažem se haha :) boli li ona inekcija od anestezije kad se daje?
2017 11 07
> turky5: > Ja imam dentalux vodicu za ispiranje (zelena tekućina) za higijenu usne šupljine. Da grašak sam i ranije držala kad sam imala upalu umnjaka i mnogo pomogne. Pa sad ovisi o dubljini rane kolika će biti i koliko ću moći otvarati usta i žvakati, pokušat ću s tim jelovnikom ako bude išlo :) Jaja su pravi lijek slažem se haha :) boli li ona inekcija od anestezije kad se daje? Dobije se više injekcija na različitim mjestima, ne sjećam se koliko sam ja točno dobila. Sve su mi bile bezbolne, jedino mi je tzv. mandibularka ostala u sjećanju kao nelagodna, ali ne i bolna...
2017 11 07
> ja-krpica: > > turky5: > > Ja imam dentalux vodicu za ispiranje (zelena tekućina) za higijenu usne šupljine. Da grašak sam i ranije držala kad sam imala upalu umnjaka i mnogo pomogne. Pa sad ovisi o dubljini rane kolika će biti i koliko ću moći otvarati usta i žvakati, pokušat ću s tim jelovnikom ako bude išlo :) Jaja su pravi lijek slažem se haha :) boli li ona inekcija od anestezije kad se daje? > Dobije se više injekcija na različitim mjestima, ne sjećam se koliko sam ja točno dobila. Sve su mi bile bezbolne, jedino mi je tzv. mandibularka ostala u sjećanju kao nelagodna, ali ne i bolna... aha okej :) mnogo sam sad opuštenija .. :") Mogu li ja popiti klavocin prije operacije?
2017 11 07
> Mogu li ja popiti klavocin prije operacije? Ne bih ja na svoju ruku ništa pila osim ako ti tako doktor nije rekao...
2017 11 07
U redu zahvaljujem <3 :")
2017 11 07