Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

DOMAĆI MASLAC - POMOĆ!

Zadnjih nekoliko mjeseci dobivam domaći maslac od poznanice nooooo ima izrazito jak miris, gotovo nepodnošljiv i vrlo izražajan, a i okus je vrlo sličan mirisu... radi toga ga vrlo rijetko i koristim. Inače obožavam maslac no ovo mi je prvi domaći i ne znam jel to treba biti tako? Rekla mi je jedna prijateljica da je to normalan miris i okus domaćeg maslaca, no ja i dalje nisam sigurna da je to "normalno" pa me zanima imate li vi iskustva s istima? Jela sam ga, nisam nikad problema imala nakog njega u vezi probave ili slično, ali ne znam što da radim zbog mirisa.... i kako znati je li domaći maslac pohvaren? <3
2019 03 31
Radila sam osobno domaći maslac sa domaćim vrhnjem i da - ima svojstven i specifičan miris kako vrhnje tako i sam maslac na kraju krajeva, treba se priviknuti jer meni je također imao jak miris dok mojoj baki prefino mirisao jer je od malena navikla na to. Maslac bi bio pokvaren jedino u smislu užeglosti a onda i same plijesni na njemu nakon toga, znači ono da bude duže vrijeme izvan frižidera
2019 03 31
Teško je to ovako procijeniti - ja sam navikla na domaći maslac (iako on ima specifičan miris i okus), ali nedavno mi je jedna kutijica ostala malo dulje u hladnjaku i nisam to mogla jesti. Dobilo je neki opori, gorak okus i jači miris - pa sam ga bacila. Trebao bi vam to testirati netko tko redovito jede domaći maslac da može razlikovati je li to zaista njegov karakterističan okus (pa vam se ne sviđa jer niste navikli) ili već ide prema užeglom, pa to ne bi prošlo ni kod najvećih ljubitelja.
2019 04 01
Ja volim maslo iliti ghee pretpostavljam da bi mozda taj domaci maslac mogao imati taj miris. Da nekom smrdi a meni mirise to je isto kao i sa janjetinom mljac
2019 04 01
> kkorina: > to je isto kao i sa janjetinom mljac ...misliš bljak? :') Inače, domaći maslac ima specifičan miris koji je neugodniji od kupovnog, ali ne mogu tvrditi da je ovaj ok.
2019 04 01
U domaćem maslacu ostane više tekućine pa zbog nje nastaje taj okus i miris,isto tako ako nije dobro ispran nastaje isti problem nakon 2-3 dana
2019 04 01