Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

TERETANA ,DIJETA,MOTIVACIJA

bok,naime otaram temu jer planiram krenuti u teretanu i zanimaju me vaša mišljenja. Zanima me kako se krecu cijene za neogranicenu teretanu,bez trenera i s trenerom,do sada nisam išla u teretanu samo sam trčala tako ponekad do prije dvije godine i udebljala sam se 20 kg i moram nešto poduzeti u vezi zdravlja jer imam vec neke poteskoce,primimjetila sam ubrzano kucanje,i jako sporo trčim za razliku od prije, nevezano za teretanu zanimaju me vaša mišljenja s gubitkom kilaže i što vam motivira..da se vratimo trenula bih u teretanu ali nebih voljela davati neke velike novce na mjesečnoj bazi,malo me ako želite iskreno i sramota krenuti u teretanu uovakvom stanju,stvarko sam se zapustila,hvala na odgovorima unaprijed
2022 09 18
također me zanima koje vježbe preporučuje za mršavljenje i izgradnju tijela
2022 09 18
zaista nisam zadovoljna svojim tijelom ni malo,nekada imam dane kada se ne mogu ni pogledati u ogledalo zbog onoga što vidim,imam jako lijepo lice i same crte lica,i uvijek dobivam pozivivne komentare i komplimente za moje lice,tijelo nikada nitko ne komentira jer me ne žele uvrijediti,ali nesvjesno pokrivam svoje tijelo uvijek se oblačim tako da se ne vidi kolika sam zapravo ,i ne svida mi se moj stil,ne mogu se oblačiti kako želim jer nemam nikakvog samopouzdanja
2022 09 18
Ako ne biste htjeli potrositi previse novaca, onda radije ne uzimajte privatnog trenera i krenite s grupnim treninzima. Sto se tice cijena teretane, ovisi u kojem gradu trazite ali su dosta poskupile. Sto se motivacije tice, tu vam ne mogu pomoci jer i mene to muci. 😀 Zapravo me vise muce cijene u odnosu na kvalitetu teretana u koje sam donedavno isla te blizina odnosno udaljenost teretana, sto mi nije prakticno bez auta.
2022 09 18
Ja sam dugi niz godina išla dva puta tjedno na step aerobik u trajanju od sat vremena.U pocetku krenula sa prijateljicom i jedna drugoj smo bile najbolja motivacija.Isle smo u vecernjim satima ,sat vremena prije bi pojela nesto posteno ,a poslije treninga ne bi vecerala samo popila vodu .Kasnije sam krenula sama jer mi prijateljica nije mogla zbog posla .Ti treninzi su mi nekako bas usli pod normalni dio zivota i jako sam se dobro osjecala jer osim sto sam smrsavila i oblikovala tijelo ,osjecala sam se i zdravije.Pokusajte pitati koju prijateljicu da krene s vama,tesko se sam pokrenuti ,a i postoji ta doza srama kad upadnete u grupu koja je vec fit.Kasnije shvatite da je to samo u vasoj glavi i da su svi samo skoncentrirani na sebe i da vas prvih par puta gledaju samo zato sto ste novi ,a ne zato kako izgledate...😊
2022 09 19
Kruzni trening na nekim ajmo reći jeftinijim mjestima je poskupio sa 200na 250kn. Ide se neograničeno puta tjedno- 5dana na raspolaganju. Ja sam od 5-17god bavila se spprtom, stala sve do sad 38god. Na vrijeme sam krenila dok nisam uništila kičmu(hvala Bogu sve pretrage OK ali hitno jačanje muskulature). Eto moja motivacija je zdravlje. Odlično se osjecam, idem pa ako odemo da stanem 20dana(zbog posla), nastavim lagano, tijelo pamti donekle i veče pauze. Imam možda malo manje od 10kg viška, ali sa malo treninga(i to se ne ubijam i ne preznojavam) se osjecam super. Prehranu inače kuci bez secera i brašna, za sitost proso i heljda. Prehranu sam isto zbog iritacije želuca trebala adaptirat, sve sam lagano, jer sam cijelu mladost provela u patnji misleći da sam slon, i nase vrijeme je 98%bilo mršabih žena i cura, danas su mjerila dtugačija, cure iz razreda moje kcerke 17god su ono 3broja jače od mene. Najvažnije mi je da se zaista dobro osjecam, davno sam se svaki dan bavila sportom, i nevolim i neppdnosim te bolove mišiča psihički ji mučenja prehranom, odbijam biti rob i tako nekad dođrm i na 5kg viška od idealnectežine. Par puta tjedno se počastim, nekad me uhvati pa cijeli dan jedem gluposti gipa krafne, slafolede(uz tablete za želudac max 1dan) i zasitim se i vratim se na početnu točku sa nepromjenjenom kilažom itd. Da nije bilo satrane kičme i želudca nikad ne bih počela voditi brigu o sebi. Imam nedostataka, ali osjecam se lijepo i njegovano i tako da mi nije ni problem malo se urediti i skroz bez šminke izletit vanka. Mogu reći da se osjećam slobodno i zadovoljno i zdravo i na dugotrajnoj relaciji i na licu se vidi. Moj put tome ima sad 9godina. Nemojte nikad odustati, uvijek ste to Vi, danas sutta i za 5godina ste to Vi i sami sebi popločavate put ka dobrim rezultatima.
2022 09 20
Također sam išla probat i u teretanu i jogu i trčaz itd. Kruzni trening mi odgovara. A koliko god mogu sve pješke obavim. Imam i onaj brojač koraka.
2022 09 20
Kao i sama bila sam u slicnoj situaciji. Osobnog trenera sam izostavila jer iziskuje poprilican novac. Odlucila sam se na grupne treninge, iako sam to smatrala "bacanjem u vatru" gdje ce me svi promatrati upravo suprotno. Uz konstantan smijeh, motivaciju, razmjenu recepata, savjeta stvorila sam divna prijateljstva. Sto se motivacije tice meni je pomogao zadani cilj; osjecati se ugodno u svojoj kozi i nakon 4 tjedna bilo je vidljivo meni a ubrzo i svima oko mene. Sto se hrane tice najvaznije je da se ne izgladnjujes jer to nije rjesenje, kalorijski deficit i zdrave navike su sve sto dovode do uspjeha. Mozda zvuci previse "klasicno" ali bez sarenog i zdravog tanjura, treninzi nemaju veliku moc. Tesko je biti doslijedan no kada shvatis da je jedna greska 2 koraka unatrag zapravo ne pristajes na nista osim opcija naprijed. Od srca ti zelim ustrajnost i konstantnu motiviranost. Zapamti idemo malim koracima do velikih uspjeha! 🥰
2022 09 21
Ja sam isto u procesu "vraćanja" sportu :) pa krećem s treninzima slabijeg intenziteta da ne šokiram tijelo prenaglo :D Nakon mjesec, dva planiram na malo intenzivnije treninge opet jer sam prije godinu dana bila najzadovoljnija uz intenzivne treninge 3 puta tjedno :) Btw, najzadovoljnija ne znači i najmršavija! Mišići znaju biti teži od masti :D ali nekako sam bila fino utegnuta i fit :D
2022 10 05