Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Bazga-cvatnja

Zadnjih par godina idem krajem 5og mj u Liku u bazgu i pravim sok.Ja sam inače iz Dalmacije.Zanima me dal ima netko iz Like da mi može rec jel ima bazge jer vrijeme je dosta kišno i hladno nego dosadašnjih godina pa mi je teško procijeniti.Unaprijed hvala.
2023 05 21
Čula sam da je bazgu isprala kiša.
2023 05 21
> Vikili: > Čula sam da je bazgu isprala kiša. Šmrc,a ne čudi me jer vrijeme je stvarno stalno kišno i upravo zato i neće bit cvijeta.Hvala za odgovor
2023 05 21
Ja sam jučer brala, nije isprana. Radit ću liker. S tim da nisam u Lici, već Zagreb. Brali smo na planini, daleko od ceste. Stavila sam je u vodu kroz noć, prekrila i 2-3x povirila i mirisala i intenzivno je.
2023 05 22
hmmm..Liker...kako se to radi...date recept ? ...nisam to cula a jaaako volim bazgu
2023 05 22
Na coolki upišete: Liker od bazge (Che Guevarin liker). I sama ga radim po prvi puta po tom receptu pa se nadam da će biti fin :")
2023 05 22
> KreativnoSelo: > Na coolki upišete: Liker od bazge (Che Guevarin liker). I sama ga radim po prvi puta po tom receptu pa se nadam da će biti fin :") Odlična ideja...dali ste mi vjetra u leđa da se odvažim otići u Liku pa nabrati. Al svakako ću probati i liker...Ja msm da je to preukusno
2023 05 22
opaaa....to be continued ajmo izlet zg-lika organizacija...branje bazge i uživanje :)
2023 05 22
:") :") Kroz noć sam ostavila da se prohladi, jutros pomiješala sa votkom i ulila u boce. Nisam još probala no miris bazge je tu. Kiše su ispirale ali mislim da je ovih 4, 5 dana sunca ipak uspjelo popraviti stanje. Javit ću se kad danas iza posla probam liker. :")
2023 05 23
Votka malo grije po grlu a bazga baš predivno miriši. Eto, nadam se da ćete se ohrabriti i pokušati ili sirup ili liker, nešto treće. :")
2023 05 25