Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Neznam se obuci

Neznam kakve si građe, al pogledaj si te replay marty, ili replay boyfriend trapke da vidiš kak stoje, iako su meni super i one sa širokim nogavicama, al ja neznan to nositi. Imaš na fashion & friends, ja bas danas naručila
2023 09 05
> InaLaa: > Imam ormar pun bezvezne odjece, nemam stil i jednostavno se neznam obuc. U srednjim sam tridesetima. > Radim u uniformi, pa o tome ne brinem, izvan posla bacam po sebi bilo sta jednom rijecju čuspajz. > Do prije godinu dana mi je sav ormar bio krcat fast fashion brendovima, dakle Zara, HM, Stradivarius, Mango itd. Itd. > Izbacila sam veliki dio te robe, poklonila dalje i sad vidim da nemam nista za obuci a jos manje znam kako se obuci. > U ormaru mi je ostalo brdo tajica iz fitness faze, sportskih bomber jaknica, Disney majica s miki mausom i slicnim likovima dok je jos Disney bio hit u Zari i ostalim ducanima. > Od ostalog tu je jos nekoliko nekoc popularnih Zarinih kosulja koje su sad nakon 4g totalno demode i besmislene. Sve ostalo sam podjelila. > Od cipela nekoliko para Vansica, Puma isl. > Treba mi klasicna ali ne bapska garderoba koja ce mi potrajati godinama. > Gledam i videa, pinteres, sve ono sta je klasicno tipa dugi kaputi, baloneri i blejzeri mene pojede jel sam niska i ne sviđa mi se nimalo. > Za zimu imam opet Zarinu dugu jaknu na koju nosim ovo sve spomenuto i izgledam bezveze. Stil mi je mix- disney majice-zarine krpe- fitness tajice- tenisice. > Sve djeluje zbrda zdola. > Znaci trebaju mi neki savjeti, preporuke, od kuda krenuti. Pokusavala sam vec sto puta i uvijek odustanem, padnem u ocaj. Evo jedan kratki savjet i funkcionira, tako sam naucila muza da se "spari" kad mene nema da ga obucem, da ne hoda kao cirkus. 🤣 Široko s uskim, jednobojno sa sarenim. Jos za zene bi islo ILI/ILI (Ili dekolte ili mini suknja, nikako oboje) Nor. ako su hlace siroke, obucite usku majicu. Ako ste obukli tajice, obucite siroku majicu. Ako su tajice sarene, obucite jednobojnu siroku majicu. Ako su traperice jednobojne, obucite majicu sa printom/sarenu/na pruge. Ako ste obukli minic, obucite zatvorenu majicu, ako je dekolte, neka donji dio bude preko koljena ili duzi.
2023 09 10
E da, ja sam godinama htjela kaputic ili baloner, ali me to jednostavno pojelo,vjerojatno isto jer sam niska. Nekako mi je bezveze stajalo. I slucajno naletim prosle godine u zare na kaputic bez kragne. Savrsen. Zakljucila sam da mene pojedu te kragne. Ovo je doslovno kaputic koji, kad ga zakopcate, ima ovratnik kao majica, i dodje do ispod guze. Probajte takav bez kragne, kraci, crni neki sto ide na sve, to ce ici i na stikle i na tenisice, i na suknje i na traperice.
2023 09 10
> Nitospitos: > Mislim da sam i ja bila u tridesetima kad sam bila zbunjena sa odijevanjem😂😂😂Ja nebih isla na preelegantne pokušaje, ko će to nakupovat? Torba-jedna ali vrijedna! Čizmice, do gležnja, onak šire sare, u tom noga super zgleda, na kraće trapke, jer duge trapke skrivaju obuću, one su meni samo za štikle, mogu bit džombaste, ne nužno na peticu, ak gore imaš košulju il dobru jaknu, ja nisam za te džempere jer i to je neki trendy shit, nego majice.znači, nemora sve sto obučeš biti nužno elegantno, kombiniraš... Ma, polako, ja sam ovdje u dvije godine napunila ormar sa super stvarima, 10 pari nove obuće, ne jeftine, kaputi, majica i košulja ko u priči. Samo pažljivo biraj i naravno, traži mjere. Ja se nisam u životu tolko nakupovala kao ovdje. Joooj ne znam jel zena sitnija ili ne , ja sam niska i sitna i meni te siroke sare joooj, ko macak u cizmama si izgledam u tome, kao da sam upala u tudje cizme 🤣 Pa samo da se nadovezem, ako ne budu odgovarale sire cizme, meni je super varijanta cizmice koje se vezu, tommy hilfiger ima super modele, jesu skuplje, ali znaju biti cesto na snizennu i idu i na suknje i na haljine i na trenerke, bas univerzalni komad..
2023 09 10
Meni osobno Anna Bey ima dobre savjete za oblačenje, predlažem da pogledate malo njezine youtube videje. Predlažem Vam da za početak kupite par jednostavnijih krpica u crnoj, bijeloj, sivoj i bež boji. I onda tu osnovu nadograđujete s nečim šarenijim ili nečim što je po Vašem ukusu, jer ako i želite da se nešto istakne, ostale stvari trebaju biti neutralne. Meni je taj capsule wardrobe odličan koncept, sve više me zanima minimalizam, ali u nekim mojim terminima. Za mene je minimalizam prostor rasterećen stvari koje mene opterećuju i da svaki komad odjeće/stvari koje posjedujem ima nekog smisla, da ih nosim/koristim ili da ima estetsku ulogu u prostoru. Nisam opterećena brojkama po tom pitanju. Najbolji primjer - ako mi se neki komad odjeće svidi, kupim više komada ili u drugoj boji jer znam da ću ga nositi dok su drugi komadi u pranju. Ali opet to je više do mene jer ne volim uzorke, radije kupim neku ekstravagntnu torbu ili nakit koje rotiram na ,,dosadne" outfite.
2023 09 11
Za početak ( kao što je i većina curki rekla) nemojte pratiti trendove. Ovo što ste nabrojili da imate u ormaru se itekako može lijepo iskoristiti. Npr. neka od Disny majici iz vašeg ormara na crne traperice uz neki sakoič i manju torbicu može jako, jako lijepo izgledati. I sama sam niska tako da znam kako je teško pronaći odjeću odgovarajuće veličine.... Što se tiče tenisica i sama imam puma tenisice (dva različita modela) i mogu reći da bolje tenisice nisam imala. Kada birate tenisice vodite računa o tome da one budu ili bijele ili crne, te da nisu sportske već da se mogu nositi svaki dan na sve odjevne kombinacije. Nije bitno da u ormaru naredate hrpu odjeće i nosite stalno jedno te isto, već da imate ono osnovno na čemu ćete bazirati Vaše kombinacije. Opskrbite se onim osnovnim predmetima tipa dobre crne traperice/hlače, kožna jakna, sako, bijela bluza/košulja, običan đemper, najobičnije majice na kratke rukave itd. Također možete za inspiraciju pogledati i instagram profil @natasa.rocks ili na youtubu videe "Neznani kanal" cure daju zaista dobre savijete i ideje što se tiče odijevanja.
2023 09 11
Hvala svakoj na savjetu! ❤️ Posto imam samo skinny traperice i tajice i to nosim dobrih 5g kupila bih neke traperice. Boyfriend mi ne stoje a niti mom yeans mi se ne sviđa. Koji kroj traperica da potrazim a da su klasične i da se mogu stalno nositi? Nebi pomodno vec da sad kupim i da to bude nosivo i dalje.
2023 09 11
Kod te Anne sve naginje elegantnom i luksuznom. Za odijevanje je važno gdje sve idete u odjeći i koji vam je sadržaj dana, čime se zapravo bavite i što sve morate obavljati u toj odjeći. Prema tome se kreira i vaš sadržaj ormara. Ako ste javna osoba za koju je važno kako je odjevena, vjerojatno nećete navući staru raspalu trenirku i otići do prve pekarnice. Nije isto ako ste odvjetnica i idete na rasprave i ako ste snimateljica ili fitness instruktorica ili vlasnica nekog restorana, možda studentica ili umjetnica. Tako da neka univerzalna pravila zapravo ne vrijede. Tako ja to vidim. Ne nosim crno i nemam malu crnu haljinu ni sako ni bijelu košulju ni balerinke ni salonke ni štikle ni bež baloner. Sadržaj dana mi je kuća-posao-bicikl-trening-kava po potrebi. Tako da mi paše ležernija, udobnija i funkcionalnija odjeća. Ljetne šetnje su mi po kamenjaru, a ne po rivi. U restorane ne idem ni na fensi mjesta. Najviše volim gležnjače-tenisice pa ću naravno kupiti takvih 10 komada i pretjerati. Tako da možete i odatle krenuti- gdje sve idem i u čemu bih htjela ići...
2023 09 11
> InaLaa: > Hvala svakoj na savjetu! ❤️ > Posto imam samo skinny traperice i tajice i to nosim dobrih 5g kupila bih neke traperice. > Boyfriend mi ne stoje a niti mom yeans mi se ne sviđa. > Koji kroj traperica da potrazim a da su klasične i da se mogu stalno nositi? > Nebi pomodno vec da sad kupim i da to bude nosivo i dalje. Traperice su posebna priča. Teško ćemo pomoći jer ne znamo kako ste građeni. Ni meni ne valjaju te mum ni boy, u mum izgledam kao da sam došla iz 80-ih, a u boy kao dečko bez guzice. Na trapezicama mi se rade koljena, a na rezane za čizme mi loše stoje cipele koje imam. Najbolje su mi uske koje nisu preuske ko tajice nego mogu disati u njima. Sve drugo što probam mi je lošije od toga. Niski struk mi je dobar dok ne moram sjesti na stolac. Tako da preporučujem da idete isprobati, a prije potražite na yt videe koji objašnjavaju koji vam model paše na vašu građu. Kad nađem model koji mi paše kupim tamne, svijetle, sive, koje god imaju.
2023 09 11
Po meni su to uže trapke koje krojem malo kao da promjene liniju nogu, kao nekad famozni levis 501 na frajerima. Znači, uže ali ne zaljepljene za kožu nego da ima malo "lufta", i da su i gore loose a ne da stisnu stražnjicu, pa stisnu bedro, pa stisnu koljeno, ja sam ziher da ovi boyfit modeli mogu i na tebi dobro stajati da se ne opterećuješ sa pokrivanjem dugim majicama, jer trapke onda ni nisu bitne ako ih se skriva. A, mogu biti sa dugim ravnim nogavicama, tako vizualno produže noge
2023 09 12
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/35a5bc804131f18c0c2ca9749b8fd431.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/652ccc6ef2a6c81a287c7f77fca58618.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/f6684995bdbe862cb7fc1b74861eed98.jpg)
2023 09 12
> sanjaurban: > > InaLaa: > > Hvala svakoj na savjetu! ❤️ > > Posto imam samo skinny traperice i tajice i to nosim dobrih 5g kupila bih neke traperice. > > Boyfriend mi ne stoje a niti mom yeans mi se ne sviđa. > > Koji kroj traperica da potrazim a da su klasične i da se mogu stalno nositi? > > Nebi pomodno vec da sad kupim i da to bude nosivo i dalje. > Traperice su posebna priča. Teško ćemo pomoći jer ne znamo kako ste građeni. Ni meni ne valjaju te mum ni boy, u mum izgledam kao da sam došla iz 80-ih, a u boy kao dečko bez guzice. Na trapezicama mi se rade koljena, a na rezane za čizme mi loše stoje cipele koje imam. Najbolje su mi uske koje nisu preuske ko tajice nego mogu disati u njima. Sve drugo što probam mi je lošije od toga. Niski struk mi je dobar dok ne moram sjesti na stolac. Tako da preporučujem da idete isprobati, a prije potražite na yt videe koji objašnjavaju koji vam model paše na vašu građu. Kad nađem model koji mi paše kupim tamne, svijetle, sive, koje god imaju. Planiram krenuti isprobavati
2023 09 16
Planiram kupiti i neke balerinke, sad trenutno imam samo kamion sporskih tenisica pa cu polako godinama nadam se izgraditi neku pristojnu garderobu. Nosi netko majice od merino vune? Dali se to isplati posto se peru ručno, nebi nesto u cemu se usmrdim
2023 09 16
Merino je kad ideš planinarit pa da ti nije ladno, prevruće je u tome u normalnim uvjetima....biciklisti nose merino pa tanku jaknicu na -5. Možeš te tenisice sve kombinirat bez problema....stavi nešto što si kupila ako ti se da.....
2023 09 16
Da, u vuni je pretoplo i komplicirano je održavanje.
2023 09 16