Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Nova prijateljstva u +35g

Ne znam kako staviti naslov, nadam se da ce te skuziti :) Doselila sam se u novi grad, i ne znam apsolutno nikoga. Kako upoznati nove ljude? Napominjem da radim od kuće pa nemam kolege. Moram primijetiti da u +30 godinama puno teže je upoznati ljude, i družit se s novim osobama. Kad smo bili mlađi to je teklo zaista prirodno. Škola, faks itd. A kako sada? :)
2023 11 11
Uf, meni je i bez seljenja u drugi grad i s manje godina to teško, odnosno znam puno ljudi, ali prijeći baš na level prijateljstva ,:) Pa ću reći što je meni pomoglo, a to su neke aktivnosti npr. upisivanje grupnog treninga, učlanjivanje u planinarsko društvo, ako imate afinitet prema nekim umjetnostima zbor ili nekakvi sati slikanja... Nešto što vas zanima i onda biste imali tu neku poveznicu s ljudima koje isto to zanima pa za početak imate tema za razgovor dok se ne upoznate bolje :) a možda ako ima i koja krpičarka u gradu vam se javi da se upoznate, vjerujem da ima puno nas kojima bi još koji prijatelj dobro došao :)
2023 11 11
Baš bih predložila isto što i Nasura, nekakve zajednice ljudi koji imaju slične interese, fitness, planinarenje, izvrsno. I ovdje možete upoznati neke zanimljive ženice, najgore je biti usamljen. Postoje ljudi kojima manje trebaju drugi ljudi i često su dovoljni sami sebi. Ali postoje i oni koji ne mogu bez društva i izlazaka. Nije nužno da baš inzistiramo na nekim čvrstim prijateljstvima. To će se dogoditi spontano ili neće. Nekad nešto što po mnogim karakteristikama vodi tome da bi jednog dana moglo biti definirano kao pravo prijateljstvo, padne na ispitu, propadne, bude neka mrlja u tom druženju preko koje ni jedna strana ne želi prijeći. Pa odnosi zahlade i bez neke svađe. Svašta se događa, a s ljudima isto valja biti na oprezu. Postoje u ljudima neke tajne i neki skriveni interesi, a ja, kakva sam, vrlo brzo to uspijem nanjušiti, imam neko tajno čulo. Jednom sam sama bila kriva što mi je jedno drago prijateljstvo propalo, ali šta ću, nema natrag. Tako da se grizem već 25 godina.
2023 11 11
Cure hvala na odgovorima :) Svakako ću vas poslušati. :) Da, bas je u današnje vrijeme nekako tesko naći neke prijatelje. Imam osjećaj da su npr u novom gradu već formirani u mojim godinama i da imaju ekipe i onda si ti kao uljez. Hahhaha
2023 11 11
Svakako se čuvajte dvoličnih ljudi. One vrste kako vjetar puše. Savjetuje ti nešto što sam ne radi. A pogotovo ljudi koji poznaju neke ljude i neće te upozoriti na njih, nego kad ugaziš u drek, onda odmahnu rukom, u stilu "on ti je takav"... Znači šuti, a zna.
2023 11 11
Ti su mi najgori. Imala sam takvu "prijateljicu" Koja je svima prijateljica kako joj u tom trenutku paše, i ako ima koristi u tom trenutku od osobe. Bile smo preko 15g prijateljice, dok nista shvatila, da sam ja njoj prijateljica a ona meni samo kada joj se da. Ja sam joj bila na raspolaganju, pomagala, ma sve, a ona ako bi joj poslala poruku ne bi odgovarala mjesecima, ili ako je zovem njoj se ne da pričati i ne kavi se. I onda si mi mislim pustiti ti to, to je sve ali nije prijateljstvo. Nikad nisam mogla računati na nju. Kasnije sam vidjela da se tako prema svima ponasa. Sjedi samnom na kavi zove ju druga prijateljica ona samo ugasi mob, cula sam kako ogovara druge prijatelje, pa sam sigurna da i to radi meni. Tako da sam jednostavno shvatila da sebi trebam biti važnija, i pustila to "prijateljstvo"
2023 11 14
Bolje biti sam, nego u lošem društvu. 😉 Evo iskreno, 5u godinu sam u trenutnom gradu i nisam na(i)šla nikog za kim bi "plakala" ukoliko se sutra odselim. Teško podnosim tuđe licemjerje i ne mogu glumatat. Saspem u facu. Ili pošteno ili nikako.
2023 11 14