Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Ožiljci/fleke :pomoć!!

Pozdrav svima, imala sam ksantelazme ispod svakog oka jednu, i isla sam ih ukloniti, doktor mi je rekao da ako ih budem uklanjanja radiovalovima neće biti oziljka. Dobro me je zeznuo, i Dobro naplatio. Ugl, sad imam 2 male bijele fleke ispod svakog oka, znači isto kao kad sam imala ksantelazme. Kao da na tom mjestu je otisao pigment. Kako to mogu riješiti? Mazem sa nekom kremicom, ali ne djeluje... pišite mollimmm vas, već sam očajna :(
2023 12 10
Najbolje bi bilo da odete dermatologu, oni ce Vam najbolje znati reci sto djeluje a sto ne.
2023 12 10
Dobar puder? Neka šminka? Strašno, platiš i ne dobiješ ono što si tražio...
2023 12 10
ja imam oziljak od laserskog uklanjanja madeža i normalno je bude bijela flekica na tom mjestu, koja moze ostati vidljiva godinama dok ne poporimi boju kao ostatak vaseg lica. ako vas bas to brine morate u dermatolosku kliniku na konzultacije, ali i ti tretmani kostaju jako puno. mislim da vam nikakva kremica nece rijesiti problem
2023 12 11
Pa da, on je meni rekao da se apsolutno ništa neće vidjeti. Još me uvjeravao ako odem na kirurško uklanjanje da cu imati oziljke, natečene oči itd.. Sad imam svije fleke ispod oka. Mogu pokriti šminkom ali neda mi se stalno stavljati šminku radi toga. A iskreno kad se vidim u ogledalo budem bas ljuta sta mi je napravio. Ma I mislila sam da me mulja kako će krema to maknuti, odmah mi je bilo sumnjivo. Lik je naš neki muljator. Ni račun mi nije dao, kad sam zvala sestru da hoću račun, rekla mi je oa ako baš hoćete dodite po njega. Strašno. A kad sam njemu napisala recenziju, odmah ju je obrisao. Sigurna sam da tako briše sve recenzije koje mu ne odgovaraju, i ostavi samo pozitivne kako bi navukao ljude. Jelena znači i ti imaš oziljak taj bijeli? Šta su tebi rekli za koliko bi se ti moglo vremena maknuti i može li se maknuti? Razmatram sad dobro dermatologe ne zelim se opet zeznuti.
2023 12 12
> malllaaaa: > Dobar puder? Neka šminka? Strašno, platiš i ne dobiješ ono što si tražio... Ma da uzas.. ma mogu pokriti korektorom pa bude manje vidljivo, ali neda mi se stalno sminkati radi toga.
2023 12 12
> PapučaricaMaca: > Pa da, on je meni rekao da se apsolutno ništa neće vidjeti. Još me uvjeravao ako odem na kirurško uklanjanje da cu imati oziljke, natečene oči itd.. Sad imam svije fleke ispod oka. Mogu pokriti šminkom ali neda mi se stalno stavljati šminku radi toga. A iskreno kad se vidim u ogledalo budem bas ljuta sta mi je napravio. Ma I mislila sam da me mulja kako će krema to maknuti, odmah mi je bilo sumnjivo. Lik je naš neki muljator. Ni račun mi nije dao, kad sam zvala sestru da hoću račun, rekla mi je oa ako baš hoćete dodite po njega. Strašno. A kad sam njemu napisala recenziju, odmah ju je obrisao. Sigurna sam da tako briše sve recenzije koje mu ne odgovaraju, i ostavi samo pozitivne kako bi navukao ljude. > Jelena znači i ti imaš oziljak taj bijeli? Šta su tebi rekli za koliko bi se ti moglo vremena maknuti i može li se maknuti? Razmatram sad dobro dermatologe ne zelim se opet zeznuti. rekli su da treba minimalno 6 mjeseci, ali ovisi kakva je koža moze potrajati nekoliko godina. koristila sam na pocetku i kremu za oziljke, ali to ce samo sprijeciti da ne ostane udubljeno kao od rane. ta bijela mrljica na obrazu se polako smanjuje, ima vec oko godinu i pol od uklanjanja, a druga mi je bila na nosu i ta je puno brze nestala. dermatolog to ne zove oziljkom, vec mlada koža. ne znam kakvi sve tretmani postoje da to brze prođe, trebate otici u neku polikliniku na konzultacije koja radi dermatoloske zahvate, ali svaki zahtjeva vise odlazaka i na kraju ispada jako skupo
2023 12 12
> PapučaricaMaca: > Pa da, on je meni rekao da se apsolutno ništa neće vidjeti. Još me uvjeravao ako odem na kirurško uklanjanje da cu imati oziljke, natečene oči itd.. Sad imam svije fleke ispod oka. Mogu pokriti šminkom ali neda mi se stalno stavljati šminku radi toga. A iskreno kad se vidim u ogledalo budem bas ljuta sta mi je napravio. Ma I mislila sam da me mulja kako će krema to maknuti, odmah mi je bilo sumnjivo Ubacujem se u temu jer imam sad vec dosta iskustva s kojekakvim tretmanima, manje i vise invazivnim... Koza ima svoj tijek oporavka, sad rekla bi da je ispod oka dosta osjetljiva i tanka, a radiovalovi su nesto na sto bi i prije otisla nego kirurgiju (iz vise razloga), a isla sam na oboje. Evo konkretno uklanjala sam oziljke na licu i usto kirurski cisticnu aknu i jos svakakvog tretiranja (steta od sunca npr), nakon operacije sam bila mrvicu crvenkasta al nista posebno - (nazivam to operacijom vise jer su me uspavali - bila je rijec o nekoliko tretmana a jedan je slican microneedlingu, samo dubljem, mislim da je to bio najveci razlog za opcu anesteziju. Uglavnom, slijedeca dva dana sam izgledala stravicno i presmijesno, podbuhla, kao da sam imam 77 a botoksiram se bar pola tih godina, natekla i crvena, svaka tockica uboda se vidjela. 3. dan je splasnulo sve, malo mi se gulila koza oko nosa itd... I tek nakon par mjeseci sam se probudila jedan dan i vidjela razliku, toliko joj je trebalo da ona odradi svoje i da prvi put otad bas vidim efekte tretmana. No, tako mi je i objasnjeno, koza ima taj svoj proces oporavka koji traje odredeno vrijeme, prosla sam slicno par puta pa mozda nemas razloga za brigu, osim - ako je doktor toliko nezainteresiran da ti vec nije sam ponudio nekakve solucije, mjenaj ga... Ima stvarno super strucnjaka koji imaju i volju i znanje a i famoznu tehnologiju, ne zelim nikako umanjivat tvoju brigu ali vjerujem da ce ti to bit okej, mozda i bez novog dermatologa, al to najbolje rjesi da si sigurna :) sretno. I feel u
2023 12 18
Napišite o kojem doktori se radi, makar kad ga ljudi googlaju da naiđu na ovu temu i vide da je muljator. Prestrašno što vam se dogodilo, nadam se da će vam koža poprimiti pigment čim prije, držim fige
2023 12 19
> jelena693: > > PapučaricaMaca: > > Pa da, on je meni rekao da se apsolutno ništa neće vidjeti. Još me uvjeravao ako odem na kirurško uklanjanje da cu imati oziljke, natečene oči itd.. Sad imam svije fleke ispod oka. Mogu pokriti šminkom ali neda mi se stalno stavljati šminku radi toga. A iskreno kad se vidim u ogledalo budem bas ljuta sta mi je napravio. Ma I mislila sam da me mulja kako će krema to maknuti, odmah mi je bilo sumnjivo. Lik je naš neki muljator. Ni račun mi nije dao, kad sam zvala sestru da hoću račun, rekla mi je oa ako baš hoćete dodite po njega. Strašno. A kad sam njemu napisala recenziju, odmah ju je obrisao. Sigurna sam da tako briše sve recenzije koje mu ne odgovaraju, i ostavi samo pozitivne kako bi navukao ljude. > > Jelena znači i ti imaš oziljak taj bijeli? Šta su tebi rekli za koliko bi se ti moglo vremena maknuti i može li se maknuti? Razmatram sad dobro dermatologe ne zelim se opet zeznuti. > rekli su da treba minimalno 6 mjeseci, ali ovisi kakva je koža moze potrajati nekoliko godina. koristila sam na pocetku i kremu za oziljke, ali to ce samo sprijeciti da ne ostane udubljeno kao od rane. ta bijela mrljica na obrazu se polako smanjuje, ima vec oko godinu i pol od uklanjanja, a druga mi je bila na nosu i ta je puno brze nestala. dermatolog to ne zove oziljkom, vec mlada koža. > ne znam kakvi sve tretmani postoje da to brze prođe, trebate otici u neku polikliniku na konzultacije koja radi dermatoloske zahvate, ali svaki zahtjeva vise odlazaka i na kraju ispada jako skupo Ja sam radila početkom 5mj. Isto je i dalje. Čak mi izgleda da se sve više vidi. :( Ići ću sada u drugu dermatolosku, bas mi smeta. Meni on nije apsolutni nista rekao. Dao mi je samo kremu za oči s kojom sam trebala mazati 10 dana poslje zahvata. Kasnije kad sam mu se javila rekao mi je da si uzmem od bio nike cica gel i kao proci ce. Ne prolazi, i više ne idem tamo ni luda.
2023 12 21
> Li1234: > > PapučaricaMaca: > > Pa da, on je meni rekao da se apsolutno ništa neće vidjeti. Još me uvjeravao ako odem na kirurško uklanjanje da cu imati oziljke, natečene oči itd.. Sad imam svije fleke ispod oka. Mogu pokriti šminkom ali neda mi se stalno stavljati šminku radi toga. A iskreno kad se vidim u ogledalo budem bas ljuta sta mi je napravio. Ma I mislila sam da me mulja kako će krema to maknuti, odmah mi je bilo sumnjivo > Ubacujem se u temu jer imam sad vec dosta iskustva s kojekakvim tretmanima, manje i vise invazivnim... Koza ima svoj tijek oporavka, sad rekla bi da je ispod oka dosta osjetljiva i tanka, a radiovalovi su nesto na sto bi i prije otisla nego kirurgiju (iz vise razloga), a isla sam na oboje. Evo konkretno uklanjala sam oziljke na licu i usto kirurski cisticnu aknu i jos svakakvog tretiranja (steta od sunca npr), nakon operacije sam bila mrvicu crvenkasta al nista posebno - (nazivam to operacijom vise jer su me uspavali - bila je rijec o nekoliko tretmana a jedan je slican microneedlingu, samo dubljem, mislim da je to bio najveci razlog za opcu anesteziju. Uglavnom, slijedeca dva dana sam izgledala stravicno i presmijesno, podbuhla, kao da sam imam 77 a botoksiram se bar pola tih godina, natekla i crvena, svaka tockica uboda se vidjela. 3. dan je splasnulo sve, malo mi se gulila koza oko nosa itd... I tek nakon par mjeseci sam se probudila jedan dan i vidjela razliku, toliko joj je trebalo da ona odradi svoje i da prvi put otad bas vidim efekte .. Hvala što si se javila. :) apsolutno ništa nije rekao, jos kad sam mu pokazala te fleke, on je na to rekao super. Kažem ja njemu: kako je to super, gore je nego kad sam imala ksantelazma. Kaze on ma oporavit će se koža, mazi. I to je to. Sada ću ic kod drugog dermatologa pa barem da čujem drugo mišljenje. Još ja imam tamnije podočnjake i onda te dvije fleke, ma kriminal.
2023 12 21
> Sunshine27: > Napišite o kojem doktori se radi, makar kad ga ljudi googlaju da naiđu na ovu temu i vide da je muljator. > Prestrašno što vam se dogodilo, nadam se da će vam koža poprimiti pigment čim prije, držim fige I ja se nadam, hvala. Klinika je privatna u Osijeku.
2023 12 21
Ja bih se na tvom mjestu strpila, prestala malo mislit o tom i proći će. Sto više prtljaš po tome ili ideš na neko popravljanje, to će biti gore. Samo brijem da se treba štititi od jakog sunca. I ja sam išla na sklerozaciju vene prije 7 mjeseci i još uvjek čekam da te kvrge prođu... Sve mi se čini da oni nas malo delaju bedakima😂😂😂
2023 12 22
Nadam se ali ne vjerujem 😅 sa te dvije bijele fleke izgledam kao pantomimicar. Vidit cu jos kroz mj dana ak ne odoh kod drugog dermatologa da vidimo što se može, ako se može. Hvala svima na komentarima i savjetima. Slobodno pišite. Ako ništa drugo malo mi je lakše
2024 01 18
Gospino ulje. Kantarion. Uklanja rane i ožiljke.
2024 02 04