Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Pomeranian psi

> teehee: > Minivy, poslušaj sve kaj ti je napisala Nocturama. > Ne kužim čemu toliki hype oko pomića? Koje posebne osobine imaju za razliku od drugih? > Mi imamo mix maltića i nekog ćaće. Skroz naizgled baca na maltezera osim kaj je veći. I nije finjak već pravi smećar. Pored toga misli da je čovjek pa se često tak i ponaša, pogotovo kad je u pitanju ljudska hrana, mjesta za prileći, vožnje autom i slično. Pomeranci su u zadnje vrijeme postali modni dodatak. Svaka fensi djevojka s imalo samopoštovanja ga mora imati 🙃 bez obzira što su miješanci jednako sposobni pružiti ljubav, biti slatki, da ne govorim koliko su zdraviji jer nisu plod incesta. Oni dočekuju starost u skloništima jer ne pašu tako lijepo u torbicu kao pomeranac
2024 02 02
Mi imamo huskya ali je vec star🥺, spasili smo ga kada je imao 4mjeseca i ostao je kod nas.. to nam je bio obiteljski pas s kojim sam odrasla. Dosta su komplicirani i tvrdoglavi psi, ali navikla sam i volim takve pse..nikada nisam ljena za setnju, cesljanje i sve njegove zelje😂.. sada bi sebi ispunila zelju i uzela bas pomeranian🙈
2024 02 02
> Mimi1998: > Pomeranci su u zadnje vrijeme postali modni dodatak. Svaka fensi djevojka s imalo samopoštovanja ga mora imati 🙃 bez obzira što su miješanci jednako sposobni pružiti ljubav, biti slatki, da ne govorim koliko su zdraviji jer nisu plod incesta. Oni dočekuju starost u skloništima jer ne pašu tako lijepo u torbicu kao pomeranac Ovo je skroz nepotrebno i beskrajno iritantno. Svatko će nabaviti psa kakvog želi iz razloga koje ne mora nikome opravdavati. Nema razloga da se mješance gura ispred čistokrvnih i da se ovako pasivno agresivno nabija krivnja ljudima koji žele čistokrvnog psa. Postoji tisuću razloga zašto netko želi baš određenu pasminu. I niti jedan te se ne tiče. Dodatno, početnicima je uvijek preporučljivije uzeti čistokrvnog psa jer tako mogu ciljati pasmine koje su lakše za hendlanje i koje mogu napraviti manje štete ako ih se ne odgoji pravilno. I ne, mješanci danas nisu ništa zdraviji od rasnih pasa, to je bulšit. Pogotovo miksevi rasnih pasa. Jednako su opterećeni pasminskim bolestima (čak i šarolikije jer ih povlače od raznih pasmina), alergijama i kojekakvim bolešćurama. I ne, čistokrvni psi nisu opterećeni incestom na lijevo i desno. Štoviše, kod čistokrvnih pasmina moraš imati sto tona težak i jednako toliko dobro opravdan razlog da dobiješ dozvolu da se pari u incestu. Tko istu takvu dozvolu izdaje za mješance, kad smo već kod toga? Udomljavanje je divno, ali ne i zavrtanje ruke ljudima da moraju udomiti. Tu udruge jako griješe i stvaraju kontraefekt. Pas je pas. Voljeti i promovirati samo jedne na štetu drugih te svrsta u kategoriju koja ne zaslužuje ni jedne ni druge. Ospem se od ovakvih komentara.
2024 02 02
> Nocturama: > > Mimi1998: > > Pomeranci su u zadnje vrijeme postali modni dodatak. Svaka fensi djevojka s imalo samopoštovanja ga mora imati 🙃 bez obzira što su miješanci jednako sposobni pružiti ljubav, biti slatki, da ne govorim koliko su zdraviji jer nisu plod incesta. Oni dočekuju starost u skloništima jer ne pašu tako lijepo u torbicu kao pomeranac > Ovo je skroz nepotrebno i beskrajno iritantno. Svatko će nabaviti psa kakvog želi iz razloga koje ne mora nikome opravdavati. Nema razloga da se mješance gura ispred čistokrvnih i da se ovako pasivno agresivno nabija krivnja ljudima koji žele čistokrvnog psa. > Postoji tisuću razloga zašto netko želi baš određenu pasminu. I niti jedan te se ne tiče. > Dodatno, početnicima je uvijek preporučljivije uzeti čistokrvnog psa jer tako mogu ciljati pasmine koje su lakše za hendlanje i koje mogu napraviti manje štete ako ih se ne odgoji pravilno. > I ne, mješanci danas nisu ništa zdraviji od rasnih pasa, to je bulšit. Pogotovo miksevi rasnih pasa. Jednako su opterećeni pasminskim bolestima (čak i šarolikije jer ih povlače od raznih pasmina), alergijama i kojekakvim bolešćurama. > Udomljavanje je divno, ali ne i zavrtanje ruke ljudima da moraju udomiti. Tu udruge jako griješe i stvaraju kontraefekt. Pas je pas. Voljeti i promovirati samo jedne na štetu drugih te svrsta u kategoriju koja ne zaslužuje ni jedne ni druge. Nemojmo se zavaravati da ljudi uzimaju pomerance jer su lakši za hendlanje. Ljudi kupuju pomerance iz istog razloga iz kojeg kupuju Ugg papuče - jer su sada u modi.
2024 02 02
Pa i da ih kupuju - kako se to tebe tiče? Ako će ona odgovorno držati psa, brinuti o njemu, voljeti ga, paziti i maziti - u čemu je problem? I udomljavanja su postala pomodarstvo. Nema razlike. Sve dok je tim psima dobro - ne tiče me se zašto ih je netko nabavio.
2024 02 02
> Nocturama: > Pa i da ih kupuju - kako se to tebe tiče? > Ako će ona odgovorno držati psa, brinuti o njemu, voljeti ga, paziti i maziti - u čemu je problem? > I udomljavanja su postala pomodarstvo. Nema razlike. Sve dok je tim psima dobro - ne tiče me se zašto ih je netko nabavio. Opet citiram korisnicu kojoj sam napisala svoj originalni odgovor "Ne kužim čemu toliki hype oko pomića? " Moj odgovor je bio odgovor na njeno pitanje čemu toliki hype - zato što su u modi.
2024 02 02
Slozila bih se sa Nocturama, jako lijepo i pametno prica Meni osobno je bolje kada netko uzme pomeranca i brine o njemu nego kada netko uzme mjesanca i stavi ga na lanac. A Vama Minivy zelim srecu u potrazi, meni su oni preslatki ali skupi 😂
2024 02 02
> Mimi1998: > Opet citiram korisnicu kojoj sam napisala svoj originalni odgovor "Ne kužim čemu toliki hype oko pomića? " > Moj odgovor je bio odgovor na njeno pitanje čemu toliki hype - zato što su u modi. Ok, onda si mogla jednostavno napisati "zato što su u modi" i izostaviti pasivno agresivnu litaniju o sirotim mješancima koji umiru po skloništima jer nekome ne pašu uz torbu. Iritantno je, pakosno i plitko. Pasmine, kao i bilo kaj drugo, ulaze i izlaze iz mode. I ne možeš tu ništa niti treba osuđivati ljude koji ih zbog toga nabavljaju. Sve dok ih dobro drže - boli te kiki.
2024 02 02
> Nocturama: > > Mimi1998: > > Opet citiram korisnicu kojoj sam napisala svoj originalni odgovor "Ne kužim čemu toliki hype oko pomića? " > > Moj odgovor je bio odgovor na njeno pitanje čemu toliki hype - zato što su u modi. > Ok, onda si mogla jednostavno napisati "zato što su u modi" i izostaviti pasivno agresivnu litaniju o sirotim mješancima koji umiru po skloništima jer nekome ne pašu uz torbu. Iritantno je, pakosno i plitko. > Pasmine, kao i bilo kaj drugo, ulaze i izlaze iz mode. I ne možeš tu ništa niti treba osuđivati ljude koji ih zbog toga nabavljaju. Sve dok ih dobro drže - boli te kiki. Ne razumijem što je plitko u tome što sam ja napisala. Ukazati na to da miješanci cijeli život čekaju dom u skloništima ne može biti plitko. Plitko je nabaviti psa zato što je ta pasmina sada u modi.
2024 02 02
Plitko i pakosno je kalemiti guilt trip o mješancima u skloništima na odgovorni upit žene gdje da nađe pouzdanog uzgajivača pasmine koja joj se sviđa i misliti da si time ikako pomogla ijednom psu koji trune u azilu. Nisi. Želiš zbilja pomoći psima u azilima? Idi i volontiraj. Više nego rado će svaka od bezbroj udruga prihvatiti bilo koji oblik pomoći koji im ponudiš (traže volontere koji će prevoziti životinje veterinarima, šetati pse iz azila, uzimati pse na privremeni smještaj, sponzorirati hranu ili lijekove za određenu životinju...) Znam, malo je to više posla od pisanja po forumima... ali samo misli na pse koji trunu u azilima i neće biti neizvedivo. Ma joj...
2024 02 02
Udomljavanje je jednako hype kao pomeranci, jedina razlika je što covjek više cijeni ono što kupi nego ono sto dobije na poklon. Znam da ljudi impulzivno iz neke dobročiniteljske histerije uzimaju pse iz azila u vraćaju ih jer nisu ispunili očekivanja. Nakon potresa u petrinjj ljudi su hrlili udomljavati te jadne pse, a vlasnici su si nabavili nove i stavili ih na lanac(nikad mi nije bilo jasno kako oas čuva kuću kad je na lancu). Onaj tko si želi kupiti pomeranca nije kriv sto je neka spodoba bacila štence u kontejner, niti ima moralnu obavezu te štence udomiti. I sigurna sam da pomy neće završiti na cesti, a udomljeni mješanac možda i hoće. Ja ni jednog psa kojeg sam našla nisam odnjela u dumovec nego sam ga zadržala, a veliki moralisti nađene pse nose tamo, neš' velikog djela
2024 02 02
> Nitospitos: > Udomljavanje je jednako hype kao pomeranci, jedina razlika je što covjek više cijeni ono što kupi nego ono sto dobije na poklon. Znam da ljudi impulzivno iz neke dobročiniteljske histerije uzimaju pse iz azila u vraćaju ih jer nisu ispunili očekivanja. O, da. Ništa ih ne košta. Dočim, rasnog psa čak i ako uzgajivač uzme natrag, a oni odgovorni ih uzmu, rijetko kada će im vratiti puni iznos koji su uplatili. Da se mene pita, ni mješanci ne bi bili besplatni. Pas je golema obaveza i golem trošak. Neka se od starta pripreme na to. > Nitospitos: > Nakon potresa u petrinjj ljudi su hrlili udomljavati te jadne pse, a vlasnici su si nabavili nove i stavili ih na lanac(nikad mi nije bilo jasno kako oas čuva kuću kad je na lancu). Ista situacija je bila i s Međimurjem prije koju godinu. Ne znam jesi li to vidjela, bila je gigantska akcija udomljavanja i skupljanja love. Gomila stravično zapuštenih pasa izvučena je iz romskog naselja. Samo su nabavili nove. > Nitospitos: > Ja ni jednog psa kojeg sam našla nisam odnjela u dumovec nego sam ga zadržala, a veliki moralisti nađene pse nose tamo, neš' velikog djela <3
2024 02 02
Ups... Nisam htjela inicirati ovakvu raspravu... Mimi, tnx na odgovoru. Nisam pitala samo zbog ovog posta o pomerancima već sam okružena mlađom populacijom koja priča isključivo o njima pa me najozbiljnije zanimalo zašto baš oni... Imaju li neku top karakteristiku... I mi smo svog na neki način "birali" jer smo htjeli psa koji se ne linja. Nocturama, opet se moram s tobom složiti. Inače nisam ljubiteljica skloništa jer imam neugodno iskustvo s mnogima. Kod udomljavanja traže uvjete strože nego czss kad posvajaš dijete, a kad sam im htjela pokloniti jednu korisnu i vrijednu stvar nisam uspjela jer im stalno nešto nije odgovaralo. Jako puno sam ih zvala. Tak da svaka medalja ima dvije strane. Uglavnom, pisalo se kak su "slatki". I to je u očima promatrača. Meni recimo nisu. Meni je najslađi moj, a uopće nije lijep 🤣 Vjerujem da je tako svakom vlasniku.
2024 02 02
> Nitospitos: > Udomljavanje je jednako hype kao pomeranci Istina > Ja ni jednog psa kojeg sam našla nisam odnjela u dumovec nego sam ga zadržala, a veliki moralisti nađene pse nose tamo, neš' velikog djela A čuj, nemaju niti svi uvjeta zadržati životinju koju pronađu.
2024 02 02
> teehee: > pa me najozbiljnije zanimalo zašto baš oni... Imaju li neku top karakteristiku... Imaju, kako da ne. Treba ti i po dvije godine da ih naučiš pišati vani. Masa ih nikada ne nauči. Jedno vrijeme, ima tome već više od deset godina (ne znam kako je danas) su neki uzgajivači prodavali isključivo starije štence (od 6-7-8 mjeseci)jer su ih sami učili ići van na wc kako ih novi vlasnici ne bi zvali i vraćali im pse stare godinu ili dvije. Ne zajebavam se. Zato sam i rekla Minivy da se dobro informira o pasmini jer kuća koja smrdi po urinu dosta dobro i temeljito poništi svaku ljupkost koju pas ima. > teehee: > Inače nisam ljubiteljica skloništa jer imam neugodno iskustvo s mnogima. Kod udomljavanja traže uvjete strože nego czss kad posvajaš dijete, a kad sam im htjela pokloniti jednu korisnu i vrijednu stvar nisam uspjela jer im stalno nešto nije odgovaralo. Jako puno sam ih zvala. Tak da svaka medalja ima dvije strane. Udruge su posebna priča. Magnet su za poremećaje raznih vrsta, a ono malo normalnih kaj tamo zaluta vremenom isto propuca od stvari kojih su se nagledali.
2024 02 02