Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Pomeranian psi

Je, sjećam se...kod nas se puno toga mora promjeniti, ali neće, romi su posebna priča... Ja sam protiv poklanjanja pasa iz azila, njih bi se isto trebalo kupovati, pa da vidimo tko će... Kužim da mnogi nemaju uvjete, ja sam imala 4 cure i nije mi bilo lako,al kaj ću, imam loša iskustva s udomljavanjem a u azil ih nedam. I, istina je da su tam u noinoj arci sve prolupale, sto stvarno razumijem, nagledaju se užasa, moja sestra tam volontira(umjesto crkve nedjeljom😂😂😂) i ne usudim joj se reći da bih htjela čivavu jer će me sustići njezin gnjev.... Podržavam kupnju pomeranca, ali, naravno treba biti spreman na pišanje, kakanje, proljeve, povraćanja, šetnje usred noći, dizanje rano ujutro, troškove za hranu, a mislim da zaslužuje nešto kvalitetno jer je mali, i veterinara, svega tu ima...
2024 02 02
Joj, Arka <3 Prije zilijardu godina sam i ja tamo počela s volontiranjem. Godinama sam volontirala, ali stala sam kad više nisam mogla emotivno to hendlati. Arka je najstarije zagrebačko društvo (ne računam one ludare u Draškovićevoj jer one nikad ikad nisu jednog psa udomile). Vodi li Helena još Arku? Daj, pliz, pitaj sestru, baš me zanima. Ne znam je li uopće živa više.
2024 02 02
Isuse, sad su me tak šusnuli flešbekovi na Arku. Sjetila sam se kako je Helena, iako je po cijele dane lopatala drek gore na Bukovačkoj, uvijek imala savršeno manikirane i lakirane nokte. I kako nas je njezin muž sve do jedne istinski mrzio i spuštao nam slušalicu kad bi nazvale :') I kako smo štence k'o sardine znali natrpati kod mog bivšeg dečka u auto i voziti ih na Velesajam da ih snime za Ponoševu emisiju. I svakih par dana smo molili voditelje na Stojedinici da nam povremeno puste oglas da se udomljava ovakvo ili onakvo štene, Marita se najčešće dala nagovoriti. Nevjerojatno, ali ti štenci kaj bi se oglasili preko Stojedinice su uvijek, ali baš uvijek, bili udomljeni isti ili idući dan. Na neviđeno praktički. I bio je jedan divan crno bijeli pas, dugodlaki, u tipu bordera. Baš onako skroz lijep pas, Bred Pit psećeg svijeta. Svaki potencijalni udomitelj se prvo na njega zapiknuo kad bi došao gore na Bukovačku. I svakog je Helena odbila jer taj pas nije mogao u auto. Bio je divan i mazan i najkrasniji ikad, ali posotonio bi i pretvorio se u mahnitog ubojicu iste sekunde kad bi ga se trebalo uvesti u auto. Jer su ga bivši vlasnici bacili van iz auta. I bilo je jedno štene, najružnije na svijetu. Nikad tako ružno štene nisam vidjela. Nisam mu mogla odoljeti, odnijela sam ga doma. Jednostavno sam bila znatiželjna u šta će izrasti. I nije me iznevjerilo. Izraslo je u supergrdog pesa, izgledom je bio najbliži onim dugim, masivnim, krivonogim antiknim stolićima. Narav mu je bila magareća, pamet gotovo nepostojeća. Kasnije je ostao bez uha jer se na život i smrt potukao s drugim psom oko prazne fanta plastične boce. Koji trip :')
2024 02 02
Prije nego sam nabavila psa dobro sam promislila o navikama i dinamici svoje obitelji. Potom sam odabrala pasminu koja se može najbolje uklopiti u taj naš mali svijet, tako da to bude jedna prava simbioza, gdje smo svi zadovoljni. Svaka je pasmina godinama uzgajana za točno određene aktivnosti i to treba imati na umu. Moraš biti svjestan što dobivaš s određenom pasminom. Primjerice, vižli treba brutalno istrčavanje svaki dan, jazavčar će kopati, seter će se ukipiti kad vidi goluba itd. Nakon što sam odabrala pasminu informirala sam se kod više različitih ljudi koji imaju takve pesonje. Kad sam bila sigurna u svoju odluku, kupila sam štene od provjerenog uzgajivača. S pedigreom. Zauzvrat sam dobila jednog krasnog, tipičnog predstavnika svoje pasmine, zdravog, inteligentnog i pametnog. Malo smo se zaigrali, išli na izložbe i trenutno je Šampion Hrvatske u svojoj kategoriji. Ono što je najbitnije taj pas je ravnopravan član moje obitelji, živi i hrani se kao faraon, ide sa mnom svugdje; evo trenutno mi i leži pored nogu dok ovo pišem. E sad zašto sam ovo napisala. Zato što su mi barem deset puta ljudi na ulici prišli i rekli nešto tipa; "Ajme prekrasan je! On je s pedigreom? Joooj, ne razumijem. A toliko je pasa u Dumovcu za udomiti..." Dakle, to mi digne i tlak i kosu na glavi pogotovo kad znam za barem tri slučaja gdje su ljudi kao malo udomili pa nakon nekog vremena VRATILI pse nazad. Heeej. Toliko o dobroj namjeri. Pa prije bih muža vratila njegovoj mami nego se tako hladno riješila psa...
2024 02 02
Genijalno, Nocturama! 🤣
2024 02 02
E sad što se pomeranca tiče mislim da je on dosta ok za hendlanje ako gledate u kategoriji tih malih pesonja. Definitivno lakši i od jazavčara i od jokširca. Vjerojatno ih ljudi i zbog toga više odabiru. On je zapravo špic pa možda da pročitate malo karakteristike pasmine i raspitate se kod ljudi koji ih imaju.
2024 02 02
Od uzgajivača vam mogu preporučiti Lara's Royal Poms Kennel. Iz Zagreba. Mislim da ima na Faceu i Instagramu. Proguglajte. Dugogodišnja izgajivačnica, znam da izlaže pse i jako pazi na genetiku. Mislim da još ima i papilonce i shitz tsu ili tako nešto. Vjerojatno se možete malo i raspitati kod njih o pasmini, poneki savjet i slično. E sad kakve su cijene, to zbilja ne znam.
2024 02 02
Nocturama <3 <3 (živa je Helena :) )
2024 02 02
Nocturama, svaka čast👍
2024 02 02
> Magieli: > (živa je Helena :) ) Vidjeh, išla sam je guglati. Jako kul žena. Siva eminencija udomljavanja pasa u Zagrebu. Zaboravih dodati, moj pas je tom psu koji mu je odgrizao uho slomio nogu na dva mjesta. Ugrizom. Jer imao je glavu i čeljust krokodila (rekoh, bio je zbilja grda beštija). Veterinarski su troškovi bili impresivni <3 Njih dvojica su inače bili dugogodišnji najbolji frendovi. I nikad ikad se nisu potukli jedan s drugim ili s bilo kojim drugim psom. Bili su dva najbenignija i najbebastija i najkukavičkija psa u kvartu. Ali, eto, prazna plastična boca fante bila je vrijedna krvi, mesa i kostiju.
2024 02 02
Ja sam izdržala jedan dan u bukovačkoj, užasno sam se osjećala poslje toga i nisam se vratila. Moja seka je sad u dumovcu, tam su se preselili sa veterinarskog faksa prije koju godinu. Je, sjećam se ponoša i snimanja na velesajmu, čak mi je ponudio posao, 😂😂😂 Meni su uredno ljudi ostavljali pod balkonom pse i mačke, ili čak donjeli pred stan košaricu. A, jednom su nam iz udruge donjeli 12 mačaka na čuvanje i rekli da će doći po njih... jedino nisu rekli kada. 😂😂😂
2024 02 02
Slatki su, ali previse pomodni
2024 02 03
Uspjela sam rezervirati jednog nakon sto sam izgnjavila zenu cini mi se😂🙈 jako je ljubazna, poslala mi je 100 videa i slika. Stalan kontakt i facetime po zelji, jako sam zadovoljna i za 3 mjeseca ce pas biti kod mene.. jedva cekam🥰
2024 02 03
Ajme, tko će to dočekati?! 🥳🥳🥳 Kaj se još nisu okotili?
2024 02 03
Bome moram priznati da mi dan prolazi poprilicno polako, 3 mjeseca se cini kao vjecnost 😂 Jesu, vidjela sam ih i izabrala samo sto ih ne daju dok nemaju barem 4 mjeseca🙈
2024 02 03