Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Pošta opet krade

Prije svega pozdrav svima 🙂 A radi se o slijedećem: Ovo je sada već ni sama ne znam koji put kako se susrećem sa pokušajem prevare od strane HP. Često kupujem knjige koje nažalost nisu dostupne u Hrvatskoj i tu uskoči naravno tu i tamo pošta kao dostavna opcija. No, ono što svaki put naprave je da mi pošiljka kao prvo stoji danima kod njih, pa kad napokon krene u dostavu ostave samo papirić pod izlikom kako nije bilo nikoga na adresi baš tad (naravno lažu) i onda za kraj naplate još dodatna davanja kao porezi, carinjenja, javna davanja i slično. To sve stoji, naravno ako je po zakonu. Ovdje to nije slučaj. Iako postoji IOSS broj, plaćen je VAT, provjerena lokacija EU ili ne-EU, sve izračunato i odrađeno opet oni po svome. Problem je u tome što oni očito igraju na kartu kako osoba s druge strane ne poznaje zakone, pa sistem APP. Najglavniji razlog zbog kojeg vam ovo svima pišem je da dobro sve uvijek pročitate, informirate se i znajte što ste dužni platiti, a što ne. Nemojte dozvoliti da još ovakvi zarađuju na vama, kad nas ionako već dovoljno kradu sa svime što i nažalost ne možemo utjecati. Ali na ovo možemo i moramo. Ako sami ne odgovore, javiti se definitivno HAKOM-u, provjereno najbrže rješenje. Evo i dva primjera (bilo ih je još, ali nemam sve spremljeno), a prvi je od danas. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3023523cc2688069564d389554174984.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bc204238cf563ead81330421a54107c1.jpg)
2024 02 19
Ma užas ,ja sam našeg poštara upozorila da ne zaokružuje cijenu paketa na dostqvi ,frajer već par puta pošiljka košta 31,87 on lagano kaže na plaćanju pouzećem 32 eura ajd kćer mi naručivala ja sam samo preuzimala ,pa se nisam snašla nisam znala točno koliko, drugi put opet ,2 centa ,onda sam spremila točan iznos i bila pripremljena i rekla mu nije 22 nego 11,98 ,on kao ma dobro mi nemamo iznos za vratiti kao ,ma užas ajd da sam dala prva novce ,ali bitno da je zaokružio unapred. Općenito naša pošta ima samo jednog radnika da kaže dobar dan, drugi ne ,inaće nisam imala prigovora ali u zadnje vrijeme baš su se svi pokvarili i djelatnici i naknade i pljačkaju kasne ,nekad ne mogu uopće preusmjeriti paket na paketomat nisam doma samo mi se pojave ispred vrata i zovu,i onda odnesu u poštu koja mi je puno dalje nego paketomat,ma užasno neprofesionalni su postali.
2024 02 19
Mi smo naručili slikovnicu Tajne mog zavičaja za koju su se prikupljali bodovi putem Lidl aplikacije. Ustvari, dobili smo jedan kod na poklon od jedne dobre ženice pa tako naručili slikovnicu koja je bila besplatna, a također i poštarina. Poštar nam je ostavio papirić za podizanje kuverte u kojoj je bila slikovnica. Na papiriću jasno piše da se moźe preuzeti tek drugi dan od pokušaja dostave. Dostave zapravo nije ni bilo, poštar je samo donio papirić. Dolazimo taj drugi dan i žena mi na šalteru naplati ležarinu za taj jedan dan koji po nekoj logici se ne bi trebao naplatiti. Bila sam stvarno preumorna da išta ispitujem, samo sam uzela slikovnicu i izašla. Dosta je nelogičnosti u njihovom poslovanju.
2024 02 19
> andrejama: > Prije svega pozdrav svima 🙂 > A radi se o slijedećem: > Ovo je sada već ni sama ne znam koji put kako se susrećem sa pokušajem prevare od strane HP. > Često kupujem knjige koje nažalost nisu dostupne u Hrvatskoj i tu uskoči naravno tu i tamo pošta kao dostavna opcija. > No, ono što svaki put naprave je da mi pošiljka kao prvo stoji danima kod njih, pa kad napokon krene u dostavu ostave samo papirić pod izlikom kako nije bilo nikoga na adresi baš tad (naravno lažu) i onda za kraj naplate još dodatna davanja kao porezi, carinjenja, javna davanja i slično. > To sve stoji, naravno ako je po zakonu. Ovdje to nije slučaj. Iako postoji IOSS broj, plaćen je VAT, provjerena lokacija EU ili ne-EU, sve izračunato i odrađeno opet oni po svome. > Problem je u tome što oni očito igraju na kartu kako osoba s druge strane ne poznaje zakone, pa sistem APP. > Najglavniji razlog zbog kojeg vam ovo svima pišem je da dobro sve uvijek pročitate, informirate se i znajte što ste dužni platiti, a što ne. Nemojte dozvoliti da još ovakvi zarađuju na vama, kad nas ionako već dovoljno kradu sa svime što i nažalost ne možemo utjecati. Ali na ovo možemo i moramo. Ako sami ne odgovore, javiti se definitivno HAKOM-u, provjereno najbrže rješenje. > Evo i dva primjera (bilo ih je još, ali nemam sve spremljeno), a prvi je od danas. > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3023523cc2688069564d389554174984.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bc204238cf563ead81330421a54107c1.jpg) Hvala vam, andrejama. Ljudi po defoltu plaćaju takve stvari bez propitivanja, čime im praktički daju vjetar u leđa u tom potkadanju.
2024 02 20
> EMINNAD: O da to zaokruživanje isto, kao da i inače odlično rade posao, pa su zaslužili još i nagradu. I bez brige vama neće oprostiti ako nemate taj "sitniš" kako oni to zovu, a zaboravljaju kako centi više nisu lipe i kako kad se nakupi tako od svih po dostavama dođemo možda i do cifre od kakvih 10-ak € pa × npr 20 dana, odličnih još 200€ bonusa na plaću. I slažem se sa svim ostalim da su postali stvarno užasni u bilo kojem smislu, od usluge, ponašanja, pa i neljudskog odnosa. Nitko im više neće raditi kao poštar, pa su masovno iskoristili strane radnike, naravno njima plate puno manje, a vi opet sretni, jer im je i ovo ipak bolje od onog otkuda dolaze. Te ljude uopće ni ne educiraju, ne pripreme ih, nisu im nikakva podrška, doslovno ih tretiraju kao roblje i sistemom: snađi se. Ovaj jedan što povremeno dolazi kod mene u zgradu jadan ne razumije pola toga pa onda sve ostavi samo na hrpi, pa nekad nam ostavi i od susjednih ulica, ali za to je i jedino isključivo kriva pošta, on jedino vidi svoju bolju šansu za život. Sebi po uredima su povisili plaće i ima ih još više zaposlenih nego ikad (tako kaže statistka), a oni najglavniju osobu koja i je stup svake pošte - poštar tretiraju i izrabljuju kao roblje. Gadljivo.
2024 02 20
> Eisen77: > Mi smo naručili slikovnicu Tajne mog zavičaja za koju su se prikupljali bodovi putem Lidl aplikacije. Ustvari, dobili smo jedan kod na poklon od jedne dobre ženice pa tako naručili slikovnicu koja je bila besplatna, a također i poštarina. > Poštar nam je ostavio papirić za podizanje kuverte u kojoj je bila slikovnica. Na papiriću jasno piše da se moźe preuzeti tek drugi dan od pokušaja dostave. Dostave zapravo nije ni bilo, poštar je samo donio papirić. Dolazimo taj drugi dan i žena mi na šalteru naplati ležarinu za taj jedan dan koji po nekoj logici se ne bi trebao naplatiti. > Bila sam stvarno preumorna da išta ispitujem, samo sam uzela slikovnicu i izašla. > Dosta je nelogičnosti u njihovom poslovanju. To sa pokušajem dostave im je očito neka fora koja je krenula još od covida. Vidjeli su da prolazi, pa ja mislim kako oni to random nekome ostave samo papirić, nekome uruče valjda kako im se čini zgodnije u tom trenutku. A vi ste definitivno pokradeni jer evo na njihovim stranicama lijepo piše: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/160c1fe96c4164da5b3c6d8c3c18055a.jpg) I shvaćam ja vas da ponekad jednostavno iz xy razloga nekad pređemo preko nečega i to je čist normalno, nismo programirani roboti (još 😅) Zato s druge strane oni očito nisu nikad preumorni za izbit pare iz džepa. 🙄
2024 02 20
> gitadevi: Hvala i vama na komentaru. Da ponekad kako sam napisala i u prethodnom komentaru dogodi se svašta još u međuvremenu. Ali slažem se da bi svatko od nas trebao znati svoja prava i što točno plaća, zbog čega i kome. I osvijestiti kako ustvari takvim "izmišljenim plaćanjima" financiramo kurve po Klagenfurtu, obijesna gošćenja s jarićima, janjićima i odojcima, putovanja po Maldivima, skupocjene automobile i sav ostatak lagodnog života bez imalo truda, a preko naše kičme.
2024 02 20
> PretrpaniOrmar: > Na žalost, pošta često računa da ljudi ili ne znaju svoja prava ili im se neće dati gnjaviti za "sitne" novce. Mislim da im u 90% slučajeva to i prolazi. Osobno sam toliko već prigovora pisala pošti, i to im "dosađivala" svakodnevno, bez ikakvog popuštanja, da sam se na kraju uvijek nekako izborila za svoja prava > Najgori slučaj mi je bio kada su mi paket vodili da je dostavljen. Vrijednost je bila nekih 150 eura. Tek kada sam zaprijetila snimkama koje imam sa sigurnosnih kamera na kojima se vidjelo da poštar ni blizu nije bio sa paketom, sam ga dobila. Ali tek nakon nekoliko dana. Došao izubijan, sa rupama od šutanja nogom i tragovima cipela. i markerom napisano "obavezno dostaviti" ,:) ,:) > tako da danke Krpice, ali ako nije obavezno, poštu zaobilazim na max Izgleda da je tako, a i vidimo po tome što sve ljudi pišu po svuda i gotovo svaki dan. A ovaj vaš slučaj je stvarno za svaku osudu i da niste ustrajali vjerojatno nikad ne bi riješili. Nevjerojatni su, čak se ni ne pokušavaju prikriti u krađi, rade to kao da im je to u opisu posla. A i glupani; očito nas ima i par koji im se non stop žalimo i uvijek ih otkrijemo na kraju i opet ne odustaju. "Obavezno dostaviti" 😆 izgleda da je bilo trte tamo i između njih, možda su se i međusobno potukli tko će na dostavu. Također slažem se pošta je zadnja opcija očajničke jedine dostupne opcije.
2024 02 23
Sori što dižem stariju temu ali moram se nekom živom požaliti. Pošta je nekad bila svetinja, ovo danas je čista anarhija. Naručila sam majice iz jedne inozemne firme - tri puta su mi slali paket jer se prvih dva puta "izgubio". Ljudi iz te firme postali već frustrirani mnome, i kužim ih. Živim u Zg i taj treći puta sam dala adresu roditelja u drugom gradu. Vidi čuda, paket stigao. Frendica pošalje poklon iz Dubrovnika, paket nestao. Cura ovdje s Krpica pošalje pošiljku, paket nestao. O običnim pismima da ne govorim. Al zato računi uredno stignu. - ovdje ubaci psovku, al sočnu - Da sam ljuta i frustrirana, malo je reć.
2024 02 28
> Jazzy8: > Sori što dižem stariju temu ali moram se nekom živom požaliti. > Pošta je nekad bila svetinja, ovo danas je čista anarhija. > Naručila sam majice iz jedne inozemne firme - tri puta su mi slali paket jer se prvih dva puta "izgubio". Ljudi iz te firme postali već frustrirani mnome, i kužim ih. Živim u Zg i taj treći puta sam dala adresu roditelja u drugom gradu. Vidi čuda, paket stigao. > Frendica pošalje poklon iz Dubrovnika, paket nestao. > Cura ovdje s Krpica pošalje pošiljku, paket nestao. > O običnim pismima da ne govorim. > Al zato računi uredno stignu. > - ovdje ubaci psovku, al sočnu - > Da sam ljuta i frustrirana, malo je reć. Dapače 😊 zato postoje ovakve teme da možemo iznijeti naše probleme ili poteškoće i suočavanja sa očito ne baš tako nebitnim stvarima. Koje na kraju krajeva umjesto da nam olakšaju život, jer najčešće svaka usluga i tome služi, oni nam naprave sve suprotno. Pošta je baš postala sinonim za loše poslovanje u cijelosti.
2024 02 28