Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Najdraži brzinski recepti za ručak

Pozdrav svima! Imala sam ideju da svatko podijeli svoj broj 1 najdraži recept, za najfiniji brzinski ručak. Zasad imam možda 5 takvih recepata u stalnoj rotaciji, ali voljela bih da ih imam više, i istovremeno podijeliti s vama svoj. PROTEINSKA PILETINA TIKKA MASALA (2 porcije) 2 filea od pilećih prsa 3 žlice skyra/grčkog jogura/bilo kojeg jogurta 1 žlica kurkume 1/2 žlice garam masale 1/2 žlice češnjaka u prahu 1/2 žlice soli, ili po ukusu 1 luk 1 žlica koncentrirane rajčice 1 žlica passate, ili po potrebi 1 žlica vrhnja za kuhanje, ili po ukusu 2 tortilje ili naan Nasjeckajte pileća prsa na sitne komadiće, dodajte začine (kurkumu, garam masalu, sol i češnjak) i jogurt i sve zajedno promiješajte. Zdinstajte luk dok ne postane proziran. Dodajte koncentriranu rajčicu i nakon 3 minute dodajte začinjenu piletinu. Smanjite vatru tako da se malo krčka. Ako je presuho, dodajte passate, ako ne - nema potrebe. Kad je meso skoro gotovo, dodajte vrhnje za kuhanje. Poslužite zarolano u tortilje ili, kako se tradicionalno jede, uz naan. Ovaj recept svim mojim ukućanima već izlazi na uši jer ga pripremam oko 2x tjedno ,:) Ja ga obožavam jer je brz i jednostavan, a meni preeefin.
2024 03 08
Pileći curry s rižom/prilogom po želji Prodinsta se luk, doda na kockice izrezana piletina, tikvice, paprika, curry, dodati malo soja sosa Pred kraj zaliti kokosovim mlijekom i krckati par minuta👌🏻 Ultra ultra brzo - njoke sa šunkom i sirom Skuhati njoke, dodati vrhnje za kuhanje te izribanu neku finu šunku i sir Polpete od tikvica i pire krumpir Hladna salata s tjesteninom i piletinom-ubacim meksicki miks povrca, malo cesnjaka, grčki jogurt/mileram, malo majoneze Hladna salata s tjesteninom i rio mare mexicana tunom, isto dodam majoneze, vrhnja i luka Mene isto veseli procitati neke brzinske recepte, pogotovo sad kako ide toplije vrijeme
2024 03 09
Na papir za pečenje filet ribe (brancin, orada) i sa strane razno povrće, pečeno u pećnici. Ili Salata od kvinoje (ili bulgur ili kus-kus) i ostataka iz hladnjaka (rajčice, krastavac, kukuruz, feta sir, mozarella, slanutak, mrkva, prokulice...) sve preliveno umakom po želji ili maslinovo ulje ili bućino. Može i integralna tjestenina unutra. Ili Srdelice iz pećnice i krumpir salata. Super za temu!
2024 03 10
Ja sam uvijek dugo u kuhinji, ali kad nemam vremena kupim ledo štrukle i napravim ih na juhu. Prvo prodinstam luk, onda dodam štrukle i vodu, soli, vegete ako hočete i malo crvene paprike. Štrukle na laganoj vatri kuham 20 min. Svi to volimo. To je zagorsko jelo.
2024 03 12
evo mog 'recepta' za brzi+ljeni+ jednostavan+meni jako fini rucak = skuhati tjesteninu, kada se skuha ubacim cca. jednu salicu umaka od rajcice, pola konzerve slanutka ili kukuruza, zlica maslinovog i to je to :') :') obrok za jednu osobu (poduplam ako je i decko doma), gotovo za manje od 15min (od kojih 5min cekam da voda zakipi, a 10min da se tjestenina skuha x-) )
2024 03 12
U jednu termostalnu posudu staviti piletinu i preliti je mješavinom vrhnja za kuhanje i juhe od gljiva (prah iz vrećice se ubaci u vrhnje). U rernu ide na 200 stupnjeva i pred sam kraj se ubace njoki i pusti se još 5 minuta. To je to. Prefin ručak u jednoj posudi 😄
2024 03 14
skuham paštu i onda dodam 100g svjezeg sira, tunjevinu iz konzerve, zacinim paprom i sve dobro izmjesam. nekad u to znam dodat i nasjeckane masline. jako fino i super brzo za napraviti
2024 03 16
1. Tjestenina s tunjevinom na bijelo - max 15 min, za 2 osobe: dok cekam da se skuha 250 g tjestenine (najbolje fusilli ili penne) u tavi na malo maslinova ulja kratko preprzim ocijedenu konzervu tune; posolim, popaprim, dodam cesnjak u prahu, na kraju prelijem vrhnjem za kuhanje (volim da je dosta vrhnja, odokativno ulijem) i stavim suhog persina. Pustim da malo prokrcka, ubacim tjesteninu kad je gotova, dobro sve promijesam, pospem parmezanom i pobacam par polovica cherry rajcica na vrh (ako ih imam). 2. Pileca prsa na bijelo s valjuscima ili njokima - max 30 min, za 2 osobe: narezem jedna manja pileca prsa na filete, posolim, popaprim, stavim ih prziti na naglo u vecu tavu. Za to vrijeme u drugoj tavi na malo maslaca na laganoj vatri dok se ne zazlate przim 1 vrecicu od 500 g Lidlovih valjusaka od krumpira - tzv. šufnudle (kao zamjenu mozete skuhati i gotove njoke). Kad su pileci fileti gotovi na svaki stavim komadic gaude, pustim kratko da se krene topiti i onda sve obilato prelijem vrhnjem za kuhanje, dobro mijesam dok malo krcka. Na kraju poguram piletinu na jednu polovicu tave, a na drugu istresem valjuske, zamijesam ih s vrhnjem i pustim da se malo sve upije koju minutu. Najbolji prilog uz to su mi cherry rajcice. 🙂 Dobar tek! 🙃
2024 03 19
Carbonara, omiljeno, brzinsko. Dok kuham tjesteninu, prodinstam kapulu , pancetu i šunku . Posebno zamutim jaja , posolim ,paprim vegetim po želji ...Skuhanu tjesteninu ( al dente ) procijedim uvalim u pancetu i šunku , prelijem jajima . To je to . Sve je gotovo za onoliko koli treba tjestenini da se skuha . U dio sa jajima tko voli može dodati pecorino ( ja ga ne stavljam ) :")
2024 03 22
1) Tjestenina/ njoke Stavim kuhati tjesteninu ili njoke. Dok se to kuha…Na tavu stavim maslinovo ulje i cherry rajčice , pustim da omekša. Kad omekša rajčica zgnječim je malo vilicom i dodam nasjeckani češnjak. U to bacim malo feta sira i začine (sol,papar,bosiljak) . Umiješam njoke/ tjesteninu i eto ga , gotovo za 10ak min 😊 2) file lososa i povrće u pećnici , gotovo za 20ak min 3) tortilja s avokadom i tunom iz konzerve Zgnjecim avokado, stavim meksičku tunu i neki topljivi sir … zamotam u trokut i u toster, gotovo za 5 min 4) fritata od jaja Nasjeckan povrće koje imam i izmutim jaja , dodam malo brašna i začine … izlijem u posudu i pečem u pećnici , gotovo za 15ak min 5) Wok Staklene rezance prelijem vodom , piletinu i povrće dinstam u woku , dodam začine i rezance , na kraju soja sos .. gotovo za 20ak min . . . Super tema , dobar tek 😋
2024 03 24