Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Što koristiti za zacjeljivanje ožiljaka poslije operacije

Drage krpičarke! Naime, bila sam na operaciji dojke prije 5mj. i imam prilično velik ožiljak. Svakodnevno mažem maslinovim uljem, ali bilo bi mi drago da mi kažete ako ste vi nešto koristile i uvjerile se da je doista dobro. Izgleda da me čeka još jedna operacija i ako sam slučajno pogriješila sa prvim ožiljkom, nikako ne bih to željela učiniti i sa drugim! Ipak su u pitanju dojke, a ja sam još mlada [:sramezljiv] . Dakle - kreme, ulja... Što vam je pomoglo? Čula sam za puhovo ulje, ali malo sam skeptična, ima li iskustava? Petra
2013 10 26
Kantarion, ali ne pomaže kod velikih ožiljaka, samo ako je tanji... No, naravno, pokušaj pronaći domaće, biljka koja je svježe ubrana i stavljena u ulje... Za ostale raznorazne recepte/kemije, ne mogu ništa reći...
2013 10 26
Contratubex gel. Je skup al je odličan i djeluje. Tubica je mala (nekih 6,7cm) ali gela ide jako malo. Imala sam operaciju kralježnice preko prednje strane vrata, rez je bio desetak cm,i ožiljak je jedva vidljiv.
2013 10 26
puhovo ulje definitivno.ali on ti pomaže jedino kada npr.operiraš nešto,i odma si počneš mazati ranu.jer ne šteti tkivu.znači,odmah treba početi mazati ranu uljem,jer nakon par dana,ti neće puno značiti. ožiljak će ostati,ali znatno manji.
2013 10 26
kaje to puhovo ulje? zvuči odvratno :D
2013 10 26
Puhovu mast 200% preporucujem, jer ja sam imala oziljke od pada s motora :/
2013 10 26
Meni nije ništa pomogao contratubex gel,bačeni novci...
2013 10 26
Znači, neke su kreme i ulja dobri za velike, a neki za manje ožiljke! Ja imam ožiljak oko cijele areole (sada je već jedva vidljiv) i duž cijelo donjeg dijela dojke, tu je još dosta vidljivo. Ožiljak je još uvijek crvene boje, nije počeo bijeliti što bi trebalo značiti da još ima spasa [:smijesi] MMM3010 - Dali si počela koristiti mast dok je još bila rana ili kasnije? Bebito kaže da treba odmah, pa me zanima... Hm, koliko bi meni contratubexa trebalo s obzirom na veličinu mog ožiljka!?
2013 10 26
Pokušaj sa masti od gaveza. jako je učinkovit u zacijeljivanju jer pomaže obnovi kože. Nije skupa i možeš je nabaviti u DMu ili u apoteci! Sretno pronalaskom rješenja za tvoj problemčić [:zaljubljen]
2013 10 26
melpomena - gdje ima kupiti taj contraatubex gel i kolika mu je cijena? Ja imam jedan ožiljak na licu kojeg se želim riješiti pa pitam [:smijesi]
2013 10 26
ja sam zeznula koljeno, pala s motora [:ljut] isto se mučim s ožiljkom, plus tkivo mi je bilo skroz oderano tako da je ostala kao neka rupa. ožiljak je dosta crn, mažem s contratubexom, vidim neki mali pomak, al i dalje se jako vidi... dermatologinja mi je rekla da nikad neće skroz izblijediti zbog traume tkiva [:place] još uvijek me boli i osjetljivo je, a možda sam prekasno i počela mazati (imala sam nesreću prije 2god, no doktori su mi rekli da mažem tek kad skroz zacijeli što se tek nedavno dogodilo). sve u svemu, mislim da su doktori zeznuli, bilo je i gorih nesreća paljudi nisu imali takav ožilajk ko ja [:vrti]
2013 10 26
dali je contratubex dobar i za sitne oziljke od akni,nisu veliki ni strasno vidljivi al eto htjela bi ih se rijesiti [:tuzan]
2013 10 26
leonaipetra- mislim da bi ti jedna tuba bila i vise nego dovoljna, ja ga koristim na 4 oziljka na trbuhu nakon laparaskopske operacije,a tubica od 5mj jos uvijek skoro pa puna rokerica- ima ga u ljekarnama, a cijena mu je 121,91 kn
2013 10 26
ja sam ti imala dvije operacije, i mama je operirala rame. ni jedan ožiljak nije bio manji od 10cm i još uvijek imamo nešto malo u toj istoj tubici.
2013 10 26
Mast od gaveza, meni su neki ožiljci nestali i čujem da ljudima pomaže pa probaj.
2013 10 26
1 2