Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

mačići obavljaju nuždu izvan pijeska. trebam pomoć hitno! :(

dakle prije nekih 2 tjedna smo udomili 2 mačića, stare svega 1,5 mj. (ili 2) .... odlučili smo ih držati u kući jer je vani hladno....na početku je sve super bilo - kada ih potjera na wc odmah u pijesak, malo njuškicom, pa liznu, ali na kraju ipak iskopaju i obave nuždu. bila sam super sretna jer ne moram čistiti po kući kako to obično biva prvih tjedan - dva kada dođu prinove, ali moja sreća je kratko trajala - iz nekog nepoznatog razloga počeli su sve rjeđe u pijesak, nego po sobi, ćoškovima, pod krevet i slično. a sada, nakon 2 tjedna ni ne pipnu pijesak, obadvoje idu na random [:vrti] ne želim ih tući jer to može utjecati na njihovu psihu, probala sam sa stavljanjem u pijesak i odmah obave u pijesku....ali kada ih ostavim bez nadzora opet kuda stignu [:tuzan] hitno trebam pomoć jer ja gubim apetit od tolikog čišćenja, a moji ukućani živce i bojim se da bi mogli letjeti van ni krivi ni dužni [:tuzan] __________________________________________________________________ btw kada već imam temu ovdje o macama, ja sam 2 uzela, a ostali (mislim da ih je troje) su kod moje tete, ali ona ima previše mačaka i ne može još i njih zadržati......pa ako ima netko u blizini ernestinova da želi male slatke razigrane mace, neka mi se javi....... [:zaljubljen]
2013 12 05
eeej jel pjesak možda malo mudi?jer moj nije htio kad je mali bia ako se imalo osjeti [:hihot]
2013 12 05
ne znam ima li to kakve veze, ali ta kutija s pijeskom mora biti čista, pokušaj maknuti one "ukakane" i "popišane" djelove da im ostane čist pijesak...navodno su mačke čistunci.
2013 12 05
pijesak je čist, mijenjam ga nekad i nakon 2 nužde - svakih par sati
2013 12 05
ako je imalo kakano i mudi...iako sdi izvadila možda miris ostane i onda mali smradovi neće...
2013 12 05
ma ne vadim dio po dio nego kompletno promijenim pijesak :)
2013 12 05
Kupi u dm-u ili negdje drugdje poseban pijesak za mačke, koji ih privlači. Ima svakakvih, napravljeni su tako da mačkice idu baš tamo i nikamu drugamo.
2013 12 05
razmišljala sam i o tome, ali mi ne ide u glavu zašto su iz prve redovno išli, a kasnije se "razbahatili" :p
2013 12 05
Mora biti veći WC kad su dva mačića, i dosta duboko pijeska, ne samo 2-3 cm, nego desetak, da se ne zasmrdi brzo, da mogu dosta kopati i zakopati, to ti je važno, sukni cijelu vreću pijeska u WC da ne dođu do dna :) Oni su jaaako čiste životinjice
2013 12 05
Mjesta di šoraju prebriši octom, i vise nece. :D Ja imam mulca od godinu i 2 mjeseca, nisam ga kastrirala. -.- pa mi je piskio svugdje, i otkako sam izoctirala cijeli stan, prestao je. :D I ne smudi stan na ocat, barem ne nakon sat dva. :D a ako su dvojica, probaj im odvojit pijesak, jer su ti to fine guze, znam kad sam ja imala na cuvanju macu, oni hoce samo za sebe wc-ic. :D I da, moj isto, ako me nema doma cijeli dan, navecer dobijem poklon obicno pored kutije s pijeskom, mooooram mu ga stalno cistiti. Cim se popiski. I da, jedan jos trik: baby puder. :D Jer ako ga slucajno (kao ja) namirisis s necim tipa lavande ili nesto prirodno, da ih zavaras, da ne smudi, nece u njega da ga molis.. A kad cistis pijesak, malo pudera i onda im je fino. :D
2013 12 05
P.s. meni je naj pijesak onaj iz Bille i Bipe, onaj Clever, 10 litara je nekih 25 kn, najbolji je taj. Barem mom sasri. :D
2013 12 05
Imam i ja udomljenog mališana sad već dva tjedna, ima preko 2 mjeseca sad i bez problema obavlja u pijesak. Primijetila sam da moje starije mačke isto odbijaju u pijesak ako im je 'zaprljan' pa sve obave sa strane. Znači treba micati one kuglice koje se stvore od piškanja i kakanja i naći pijesak koji će im pasati, ima svakakvih za kupiti. Gledam maloga i baš traži savršeno mjesto, kopa i kopa dok ne iskopa lijepu rupu bez da ima doticaja s prijašnjim ostacima drekeca [:hihot] .. Vole čistoću [:smijesi]
2013 12 05
Pijesak ti se mora fino grudati, a ne čim takne šapom u grudu da se raspadne i zmaže sve ostalo :( Tak vadiš samo te grude, ne trebaš mijenjati stalno cijeli pijesak, ima u DMu odličan fini sitni, super se gruda, otkrila sam ga nedavno, bolji od hrpu 3x skupljih, 6 kg je 22 kn [slika:3757554e-54fd-421d-a8a7-c866187a13b5] I fino duboko, jer vole kopati, imam osjećaj da će probiti ispod kod susede plafon [:smije]
2013 12 05
Hahahah, tako i moj. :D Najvise ga volim kad kenja u 3-4 ujutro.. A stvarno, lik je vise output nego input, jede triput na dan, a kaki ko veliki, svakih sat vremena maltene. :P
2013 12 05
I ja sam svoju macu udomila i pošto je bila vani dok ju nisam dopeljala doma obavljala je nuždu u zemlji. kad je došla kod mene isto nije htjela u pijesak jer je do tada poznavala samo zemlju, tako da sam joj na početku mješala pijesak sa zemljom i tako se navikla. Polako sa izbacivala zemlju i sada obavlja nuždu samo u pijesku :) !
2013 12 05
1 2