Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Iskustvo sa Tisak-pismom

Evo jedno friško iskustvo sa Tiskom. Dakle, svi mi želimo na neki način uštediti na poštarini kad kupujemo, pa tako često šaljemo manje komade robe - tisak pismom a ne paketom. 10 kn a ne 15. [:smijesi] Do danas nisam imala nikakvih problema po tom pitanju, fino zapakiram u najlončić, oblijepim sa svih strana tako da ni ne sliči na robu,uvalim u kuvertu i bog. Vjerujem da vas ima mnogo koji tako šaljete svojim kupcima. No danas mi je jedna savjesna prodavačica na Tisku rekla da to ne može jer da su oni dobili direktivu (valjda direkt od njegovog božanstva Ivice Zeusa Todorića) da u pisma idu - samo pisma. Majica u kuvertu - no more. Rekoh joj da sam prije par dana poslala isto ovako računajući na njenu suosjećajnost - ali ćorak. Baba uprla po svome. Uopće ne sumnjam da takvo pravilo postoji, no što ju je koštalo da progleda kroz prste i primi moju pošiljku? Zakon jamči tajnost pošiljke, tako da je jedini način da Todorić sazna što je u pismu - da otvori kuvertu, što je zabranjeno i što bi se transparetno moglo utvrditi. Moram priznati da me fascinira kad netko tko rinta za cca 3000 kn, kao dotična prodavačica, ima volje ovako striktno pridržavati se pravila, kao da će dobiti orden za zasluge u zaštiti Konzuma. To je poput one predstave U očekivanju Godota. Uostalom, i ovi na pošti svaki puta progledaju kroz prste kad šaljemo majice u kuvertama, naravno da i za njih vrijedi pravilo da se samo dokumenti i publikacije šalju tako, no stvar ipak funkcionira. Tako da mi se čini da ću ubuduće sve više slati preko Pošte, jer mi ovo navlačenje sa trafikanticama (a bilo je toga još dosta) ide na živce.
2014 08 14
Zar je zaista toliko grozno da žena normalno radi svoj posao?
2014 08 14
i meni je to neki dan rekla na tisku [:tuzan] (Split)
2014 08 14
pa meni nikad nisu ni dale da stvari stavim u kovertu...i naravno da će ti to reć ako je dobila zabranu...ili bi trebala dobiti otkaz zbog tebe??
2014 08 14
Meni tako govore već mjesecima xD Odavno sam odustala od trpanja svega i svačega u kuvertu...
2014 08 14
Hah, meni je to receno jos pocetkom godine, odmah s onim poskupljenjem cijena, iako meni stvari (knjige uglavnom) i dalje stizu redovito u kovertama, dok ja iste ne smijem tako slati.
2014 08 14
U Vž-u je tako već par mjeseci.
2014 08 14
Meni je odmah po tom novom naputku rekla prodavacica da ne smije primiti, jednostavno ne smije nista u kuvertu osim pisma, nisu one krive, mislim da nije vrijedno dizati im zivac, ili uzeti paket ili otici na postu i svi sretni
2014 08 14
radim na tisku i dobro znam pravila, u kuvertu idu papiri i cd.drugo nista!nikakve majice, nikakve hlače ali bas nista, zato su tu paketi, tome sluze paketi!!! kome cijena ne odgovara, ne mora slati. a jedina stvar zbog kojeg ne stavljamo sve drugoo po vasim zeljama u kovertu je ta, da ako se u transportu kuverta slucajno potrga, ispadne vasa majica ili nesto drugo, vidjet ce se s kojeg je tiska slan sadrzaj koji ne spada u kuvertu te su posljedice na nama a ne na vama..ja isto tako ne dopustam nikom da zbog pet kn izgubim posao, a isto tako ako vam ne odgovara sto vam ne dopustamo da se u kuvertu sve i svasta stavlja, idite na poštu i riješena stvar...
2014 08 14
znači jedina si koja je do sada mogla tako slati, i još se buniš... neki nisu mogli uopće, ili im je odavno zabranjeno :D budi sretna što si mogla do sada tako slati, samo ću ti to reći :D
2014 08 14
Zanimljivo, mora da sam ja sa Jupitera za razliku od nekih ovdje. Jer do sada sam i slala tako svojim kupcima i kupovala od prodavača na krpicama. Bez ikakvih problema. Naravno, uz uvjet da se radi o manjim komadima robe, novčanicima i slično. Ponavljam, ni slanje preko pošte odjeće u kuverti nije ex lege pa ipak prolazi.
2014 08 14
I kaj sad? Plati 5 kuna više kao i svi mi [:pospan]
2014 08 14
Tea8818, mislim da ću i ja tako ovaj put. [:smijesi]
2014 08 14
Eridanis, ne plaćam ja nego kupac. To i jeste bit svega. Izaći u susret kupcu da što jeftinije prođe. Iako, vidim, mnoge za to nije briga. [:poljubac]
2014 08 14
ja isto sa svog kioska manje paketiće (znači ne osobne dokumente i ono šta je propisano da se smije) šaljem u koverti i nije u pravilu nikad bilo problema, čak mi je nedavno prodavač sam predložio da pošaljem nešto u koverti ali nisam htjela jer mi je cura uplatila za paket.. sve ovisi o kiosku i prodavaču
2014 08 14
1 2