Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Aparatić za zube

Lijep pozdrav :) Imam 14 godina i imam iskrivljene zube. Htjela bih fiksni aparatić ili prozirni aligner, ako se tako piše. Zanima me kolika je cijena jer sam čula da je za obje čeljusti oko 15.000 kn, a za jednu oko 7.500 kn. Zna li netko jel ima negdje za jeftinije? Inače, živim u Osijeku, a čitala sam na internetu da ima za jeftinije, ali je sve u Zagrebu. Unaprijed hvala [:zaljubljen]
2015 02 01
Sta nije besplatno do 18 godina?
2015 02 01
Dreamcloset, besplatan je samo mobilni, ja mislim.
2015 02 01
ma djabe je do 18g. a ortodont odredi jer bu fiksni il mobilni
2015 02 01
samo je duga lista cekanja. ja sam svog od 9g vec sad prijavila a jos ima mlijecnih zubi [:hihot]
2015 02 01
Stvarno?
2015 02 01
da da
2015 02 01
Hvala:))
2015 02 01
Moja curica je vec pocela nositi mobilni aparatic s 8,5 godina. Njeni zubi gornji su jako strsali prema van, a donja celjust joj je prema unutra. U njenom slucaju mobilni aparatic sluzi za "izvlacenje" donje celjusti dok su jos kosti i zglobovi celjusti mekani. Sada nakon 4 mjeseca nosenja vidi se velika razlika, a pogotovo kada nam je ortodont pokazao njen gipsani zagriz. Dakle, moras otici do zubara koji ce ti dati uputnicu za ortodonta i otidi na pregled, naravno sve preko HZZO-a, i biti ce ti besplatno. [:smijesi]
2015 02 01
ako te zanima bilo šta u vezi aparatića (osim cijene jer se ne sjećam) slobodno pitaj mene..nosila sam ga 5god.!...mogla bi knjigu napisat... [:kesi]
2015 02 01
Evo ja sa sinom krećem na pregled za aparatić...no naš zubar je rekao da je besplatno samo onome kome narušava zdravlje,znači samo velika iskrivljenja,a što se tiče samoga ravnanja i estetike to se plaća...a određuje komisija.
2015 02 01
Nema više da svi imaju besplatno,samo teži slučajevi....tako nam je rečeno.
2015 02 01
ma svi imaju besplatno onaj fiksni aparatic sa gumicama, svi ostali fiksni se nadoplacuju (bravice sa 'vratascima' i prozirne bravice) postoji također i mobilni, on je za manja iskrivljenja zubiju i on se ne placa, njega npr nece ortodont dati nekom ko ima i krivi zagriz ili iskrivljenu donju celjust uz koji iskrivljeni zub - zato ide fiksni (kako je bilo u mom slucaju) sve to vridi do navrsenih 18 godina, nakon tog se sve placa (osim kontrolnih pregleda nakon sto se skine aparatic) o tome jel tribate mobilni ili fiksni odlucuje ortodont, s tim da se mobilni brzo dobije, a za fiksni se ceka po par godina [:tuzan]
2015 02 01
Imas u djakovu jeftinog ortodonta,cijena fiksnog aparatica je 7.500 kn za razliku od ostalih je jeftin.ja imam 4 zuba na doljnoj celjusti koji nisu ravni tako da cu se jos raspitat za tog ortadonta.cula sam da je zauzet da moras 3/4 mj celat da dodes na red,cijena svakog pregleda je 40 ili 70 kn.
2015 02 01
Nosila mobilni, zubi se izravnali, prestala nosit, zubi se vracaju [:ljut] [:tuzan] Uglavnom, za fiksne je duga lista cekanja (za do 18. god), a i samo za ''teske'' slucajeve je fiksni, za estetiku ne daju fiksne. Tako je meni moja draga ortd. rekla.
2015 02 01
1 2