Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Molim recept za palačinke

Nikako da pogodim pravi omjer brašna i mlijeka, ili mi bude pregusto ili prerijetko. Ima li tko točan recept? [:smijesi] Ono mamino "odoka" kod mene ne vrijedi [:smije]
2015 02 24
- 3 jaja - 250g brašna (pola glatkog i pola oštrog) - 350 ml mlijeka - 1 dcl mineralne vode - malo soli - 2 žličice ulja - pola žličice ruma Priprema palačinki: 1. Pjenasto umutite cijela jaja, izmiješajte dok ne dobijete gustu homogenu smjesu, ulijte ulje pa mlijeko i izmiješajte. 2. Potom uz neprestano miješanje pjenjačom sipajte brašno dok ne potrošite zadanu mjericu, dodajte prstohvat soli i malo ruma tek toliko da smjesa dobije aromu, a još važnije da spriječite upijanje ulja. 3. Ukoliko vam se smjesa čini gusta razrijedite je mineralnom vodom.
2015 02 24
nemoj pretjerat s mlijekom, stavi pola vode pola mlijeka, ja radim kao tvoja mama 'odoka', ali bitno je da ti smjesa malo odstoji, i stavi ulja u tijesto, tako kasnije ne trebaš puno uljit tavu, ako je tava baš za palačinke, bolje je probaj, a recepaza za palačinke imaš more na netu e da, i malo rakijice, ono 'z' [:zaljubljen]
2015 02 24
ja svoje taman mažem [:kesi]
2015 02 24
[slika:ed9de69b-b1b4-49f0-a4f1-3d1f758ada79] [:smije] [:zaljubljen]
2015 02 24
Nikad i nisu ispale kak spada [:ljut]
2015 02 24
Ja stavim sve po redu napisano prije.Nekada i ja stavim mineralnu.Volim raditi palačinke na razne načine.Jedan od njih je: jaja,brašno ,mljeko i malo praška za pecivo.Vidila to od Jamia Olivera.Ispadnu super lagane,malčice se napušu kao one što vidimo u američkim filmovima.Mogu se zamotati ili slagati na katove sa raznoraznim nadjevima.Mljac [:zaljubljen]
2015 02 24
Ja stavljam uvijek odoka,1 jaje,mlijeka,brašna,šećer malo soli I obavezno mineralne,,
2015 02 24
ako ispadne pregusto-dodaj mlijeka ili mrvicu vode. ako je prerijetko-dodaj brasna i amen ;)
2015 02 24
@Emili tocno to,samo stavi vise jaja nemoj ipak 1,ako je samo za tebe isto stavi 2,lakse se peku,jaje povezuje,a i ukusnije su..sretno!!
2015 02 24
nemoj stavit previše jaja jer onda budu žilave, isto vrijedi i za mlijeko. ako nemaš mineralne, stavi mrvicu sode bikarbone [:smijesi]
2015 02 24
Za 15ak tankih palačinki ja stavim cca 2dl mlijeka, 15žlica brašna (oštro jer tad budu mekane, ne žilave), dvije žlice šećera, dva jaja i dodam vode po potrebi. Ja to uvijek ¨odokativno¨ i ruma, naribane naranče, limuna, vanilin šećera, mrrrvicu cimeta, i svi prijatelji često (čitaj prečesto) jedu moje palačinke, ne znam koliko sam ih napekla.. Ne puno šećera, jer će se lijepiti Ne puno vode jer će se raspadati Malo soda bikarbone ili mineralna umijesto vode - extra mekane (ovisi kako volite) [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 02 24
[:kesi]
2015 02 24
Sada sam skužila u čemu je problem, cijelo vrijeme stavljam glatko brašno. [:place]
2015 02 24
i ja stavljam mekano pa mi budu super.
2015 02 25
1 2