Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Tortilje :)

Pozdrav žene, zanima me je li koja pravi sama tijesto za tortilje i kako pravi? Sta stavljate unutra? Vidjela sam more recepta na netu,pa ako koja zna iz prve ruke. Je li teško? Nisam nikad radila ali volila bih probati? Sto stavljate u gotove tortilje? Svaka pomoć dobrodošla [:smijesi]
2015 03 19
ja ih radim sama jer mi se ne sviđa kupovno tjesto,recept sam skinula sa neta i stvarno je super a punim kako kada,obavezno bijeli i crveni umak,povrče friško i pečeno i neko meso
2015 03 19
Znaci ne bi trebalo biti teško?!! probat cu danas to napraviti [:smijesi] Stavit cu piletinu i povrce i neki umak malo ljući,pa cemo vidjeti kako ce ispastii [:smijesi]
2015 03 19
ma nije teško,tjesto je brzo gotovo,a i ovo je sve osim mesa polu živo i hrskavo tako da je pun pogodak za ručak [:smijesi]
2015 03 19
Ja imam dobar recept iz neke mexičke kuharice. Poslikat ću ga i stavit.Izrežem 2-3 glave luka na kolutove. Ne sitno.Dinstam luk i tanko izrezane trakice junetine ili puretine. Začinim sa Kotany začinom Chilly con carne. Taj mi je super. Ima u Intersparu i Metrou. Dodam žlicu dvije paradajza, konzervu crvenog graha iz konzerve. Najbolji mi je iz Lidla. Čak i onu tekučinu ne bacam, nego i nju stavim, jer je kremasta. Konzervu graha šečerca. Kad se sve to skuha na drugoj tavici na brzinu podinstam jednu onu veliku debelu crvenu papriku, samo malo da pustu aromu. Narezanu na trakice također. Onda ju bubnem u to jelo, malo prokrčkam i to je to. Tortilje filam tom smjesom, na nju stavim neki gauda ili sl. naribani sir, pa malo kiselog vrhnja i na kraju na trakice narezana kristalka ili iceberg zelena salata. E onda je sve to malo teže jesti jer je puno sastojaka. Sve curi na sve strane, a mi se davimo i guštamo. Inače nekad skuham to jelo i samo uz to rižu u slanoj vodi skuham i jedemo zajedno. Isto je super. Bez tortilje i svih ovih priloga. Dobar tek.
2015 03 19
Ajme super,valjda ce biti dobroo [:smijesi]
2015 03 19
..markina..hvala na receptu.... [:poljubac]
2015 03 19
slično nešto i ja radim samo u vrhnje stavim češnjak i malo kopra jer tako dobro digne cijelu kombinaciju i naravno nista bez kukuruza [:smijesi]
2015 03 19
Recept za tortilje savim čim mi se mali odluči skinut sa cice. Spava, papa i ne ba mi da se maknem. Nije da je baš beba. Ima 21 mjesec al se ne da skinut.
2015 03 19
Možee [:smijesi] [:hihot]
2015 03 19
ja imam suuuper hladan umak - malo vrhnja, malo alb sira i 3 cesnja cesnjaka naribati mljaaaaaaaaaac ja posebno na kockice isprzim piletinu, narezem kristal salatu na trakcie, pomjesam grah s kukuruzom, luk pa si svako sam kreira svoju tortilju
2015 03 19
Nadam se da ce to moje na nešto ličiti,nisam bas vješta,taman sam zamjesila tijesto i sad nek odstoji 20 min [:smijesi]
2015 03 19
[slika:716b6320-9c63-4591-8287-3f58efa654c0]
2015 03 19
HVala markina,sad cu ja preko moba vidjeti recept i bacit se u pripremanje [:smijesi]
2015 03 19
ja bas i ne vidim recept za tortilje [:sramezljiv] moze li mi ga netko ovdje napisati?
2015 03 19
1 2