Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

problem :(

U vezi sam pola godine. Ja studentica, dečko radi, ima pristojnu plaću. E sad problem su moje financije. Moji nisu baš imućni, dobijam neki sitni džeparac, tj.čak niti to, nego dobijem novac od roditelja kad mi treba. Ako idem na kavu, 10 kuna. Na odlazak na faks, za kavu i pecivo. Znači, nisam u mogućnosti uštedjeti nešto. Dečko uvijek dolazi do mene, živi udaljen nekih pola sata autom. Plaća svaki put kave ili ako idemo nešto pojesti. Problem je što je mene već sram što on sve plaća. [:tuzan] Što troši na put da dođe do mene, uvijek me iznenadi nečim (čokolada, cvijeće,...) A ja njemu ne mogu platiti ni kavu. [:tuzan] Jako sam tužna zbog toga, i sram me uopće mu priznati da je situacija kod mene takva. [:tuzan] Zato sam u zadnje vrijeme počela više inzistirati na šetnjama, umjesto da odemo na kavu. Ili kad me zove da nekud otputujemo, izmišljam neke razloge zašto ne želim. Čak sam i naše sastanke prorijedila jer znam da štedi za auto. Htjela bih se zaposliti, ali ne mogu nikako uskladiti s predavanjima i ono što nađem. :/ Ubija me ova situacija [:tuzan] [:place] Toliko se osjećam dužnom, a ne mogu si pomoći [:tuzan]
2015 03 22
Prave veze se temelje na iskrenošću i povjerenjem :) nebi te trebalo bit sram mu priznati kakvo je stanje kod tebe, jer jedino tako nebi više morala izmišljati zašto ne želiš nekud ić, dečko ti radi, znači već je ozbiljniji i shvatit će da kod nikoga nije situacija bajna, niste dugo u vezi, ali svejedno, moj savijet ti je da sjedneš s njim, i kažem mu sve ovo što si rekla tu nama, biti će tebi lakše, ali biti će i njemu :) .. u vezi ste, razumijet će on to :)) i najbolje će ti on reći da se ne moraš brinuti oko toga, jer stavrno i ne moraš.. draga, želim ti svu sreću :) [:poljubac]
2015 03 22
Nek te svati. Ti ne radis, otkud bi ti imala za cascenja njega? On radi,njemu nije problem platiti,kupiti..a i vidim da nije. Nomralno kad ces i ti raditi da ces trositi tu i tamo i na njega.....Ljubav se pokazuje djelima a ne poklonima i novcem.....Nemorate uvijek sjedati na kave,prosetajte to je puno ljepše dobro je da si mu to predlozila....Znam da ti je neugodno..Reci mu otvoreno,da nemas,da nemora ni on na tebe trositi ako ti to smeta tolko.....Ako se osjecas duznom, nemoj primati onda nikakve poklone od njega.Njemu to reci,ne nama-
2015 03 22
Hvala Marija007bje [:poljubac] htjela sam si malo samo olakšati dušu [:sramezljiv] ja njemu indiretno znam natuknuti da nemam novaca, kad gledamo neke izloge, pa kažem da ću valjda jednom imati novaca da si priuštim određenu stvar :/ i da mu kažem, svejedno bi problem ostao, ja sam jednostavno takva da me sram kad netko troši novac na mene. ja sam najsretnija kad mogu nekome nešto dati, kupiti, pokloniti. kad je situacija obrnuta-ne osjećam se ugodno i osjećam se dužnom :/
2015 03 22
onda nemoj primati nista od njega...
2015 03 22
majala23 razumijem situaciju... Sada je on u boljoj poziciji, ali začas se to okrene. Uči i uskoro ćeš imati novaca i onda ćeš ti njega častiti. Za sad mu vrati to na drugi način, svojom pažnjom. Njemu to nije bitno, da je, ne bi trošio. [:smijesi]
2015 03 22
znam draga, razumijem te, ja sam u vezi skoro 3 godine, pa mi je uvijek bed kad dečko nešto plati ili sl. ali kažem, cura i dečko ste, nije ti on neki stranac, najboolje ti je da mu lijepo sve iskreno kažeš, tek onda će ti biti lakše :) vjeruj :) isplači se pred njim, bilo što, shvatit će on tebe, ako te iskreno voli, to mu neće biti niti najmanji problem, a između ostalog, studentica si, i ja sam isto tako, i nama stuedntima je izrazito zeznuto što se tiče novaca, tako da, bez brige draga, ako mu kažeš neće te zbog toga manje voljeti, vjeruj [:zaljubljen] [:smijesi]
2015 03 22
ja mu govorim da mi ništa ne kupuje.. [:sramezljiv] nije samo u poklonima stvar, on bi htio da idemo na izlete, more, nekud, kao i ostali parovi. a ne da šećemo stalno svaki put [:tuzan]
2015 03 22
znam da me voli bez obzira na sve [:smijesi] ali svejedno, neugodno mi je. [:sramezljiv] hvala vam cure na podršci [:poljubac]
2015 03 22
pričaj s njim, to ti je jedino riješenje :) sretno :) [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 03 22
Kada mu tako natukneš da ćeš si valjda jednom moći kupiti tu stvar iz izloga, on se osjeća dužnim tebi kupovati stvari jer smatra da mu zato to govoriš ili mu te bude žao. Iskreno razgovaraj s njim, vjerojatno mu je odavno jasno da nemaš novaca, pogotovo jer studiraš i ne radiš, ali još uvijek je s tobom, što znači da mu to ne smeta. Znači da je to dečko kojem tako nešto možeš povjeriti i objasniti i nećeš biti manja u njegovim očima.
2015 03 22
ma ne, ne kupuje on meni stvari tipa odjeća. neku čokoladicu neku koju volim, ili cvjetić, tako nešto. i ne govorim ja to u tom kontekstu da mi on kupi nešto. ja znam da ja neću biti manja u njegovim očima ako mu priznam i otvoreno kažem, ali on će i dalje inzistirati na svemu i reći će da će on platiti. a ja to ne želim, jer nema ni on novaca sad na bacanje. meni nije problem raditi stvari koje su besplatne, tipa šetnja. čak mi je to i bolje nego sjedit negdje na kavi. bez obzira tko plaća. ali on nije takav, on bi mene vodio na razna mjesta jer je naučen na to. i to je glavni problem. [:sramezljiv]
2015 03 22
Truli kapitalizam Ne mjeri i ne gledaj sve kroz novac, pliz. Pokusaj ne osjecati se duzna i svakako mu nikad to nemoj reci, toliko znam o muskarcima, na kraju bi te on sam gledao kroz tu prizmu jer istina je , ono smo sto mislimo da jesmo lose ali ne funkcionira to tako nazalost ili srecu i na obratno, nismo dobro koliko mislimo da jesmo. Mlada si i odgojena u sistemu gdje se sve vaga novcem no to nije pravi poredak stvari u svijetu i svemiru. Informiraj se procitaj neke knjige. Ne znam koju bih ti prvu preporucila mozda Osho, Talbot ne znam tocno Um vlada materijom Sve je samo ideja [:smijesi]
2015 03 22
znam da ne govoriš u tom kontekstu, ali nemoj biti sigurna da to njemu tako ne zvuči. Ako ti njemu ne kazes da se ovako osjećaš, mozda i on tebi nesto tako prešuti. Ok je da ti kupuje sitnice, čak i veće stvari, nemoj se osjećati loše zbog toga, zna on procijeniti što si može priuštiti da ti kupi a što ne. Bolje mu reci kako stvari stoje jer s vremenom moze pomisliti da ne zelis biti vidjena s njim ili provoditi vrijeme zajedno. nenamjerno mu dajes krive signale..
2015 03 22
Mike Hawk, u pravu si.. danas ću popričati s njim pa ćemo vidjeti što će reći [:smijesi] hvala na savjetima svima [:smijesi] [:poljubac]
2015 03 22