Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

netko tko se razumije u ekonomiju.. pomoc! :(

dakle,studiram pravo pa ekonomija nije moja jaca strana..imamo taj neki ekonomski predmet koji mi zadaje muke..trebamo napisat i objasnit 10 preporuka za goapodarstvo rh.. uspjela sam 7. Jos 3. Napisala sam ali neznam objasnit..pa ako netko moze pomoc,hitno je.. 1. Povećanje produktivnosti 2. Promicanje inovacija 3. Poboljšanje investricijske klime ( smanjenje birokracije za investitore) 4. Uvođenje kvota-količinsko ograničenje E sad..kako to objasniti..neznam vise [:boji] [:frustriran]
2015 05 20
Povecanje produktivnosti ti je ubiti proizvodnost i ako ti se poveca produktivnost znaci da ti automatski rastu profiti..dakle povecanje produktivnosti utjecalo bi na nekkavu dobit Promicanje inovacija, kratkorocno obicno zahtjeva velike investicije, ali ukoliko je rijec o nekoj stvarno dobroj investiciji dugorocno ce se isplatiti Smanjenje birokracije bi moglo potaknuti investitore da investiraju jer imaju manje papira za sredit, tu su dobar primjer vjetroelektrane u rh, ima puno investitora koji su voljni investirati i investicije u takvu vrstu projekata su nam potrebne, ali imaprevise papirologije koja koci investitore u donosenju odluke o investiranju
2015 05 20
Mateja sjedni eto ti 5 [:smijesi]
2015 05 20
4. Uvodene kvota -drzava koristi kako bi zastitila tuzemne proizvodace (slicno kao i carina, samo sto je carina za drzavu prihod a kvota, kvota ide u dzep uvoznika). Uglavnom i carinama i kvotama drzava ogranicava uvoz.
2015 05 20