Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

tuđa krpa vs. samoća

Ovako stvari stoje.. uvijek sam imala puno prijatelja, poznanika dobro prihvaćena u društvu jer sam opraštala, pravila se da nisam čula,da se nije dogodilo, nisam bila svadljiva, radila usluge i sl. Iskorištavala se moja dobra volja i rado su me zvvali na kave zabave i sl. Bila sam odgajana da uvijek šutim i trpim i da se moram uklopit. No jedan dan sam pukla skroz. I otkantala 'najbolju' prijateljicu jednu iz skole drugu s faxa i počela sam živit život bez maske. što mi se nije dalo ne bi napravila , nisam uvijek ja plaćala pića, nisam uvijek ja molila ni zvala i to nakon nekog vremena je rezultiralo samoćom. Nažalost nemam koga razgovor, kavu , povjerit se, nakraju ispada samo da sam bila dobra kad me se iskorištavalo kad je nekome trebalo nešto a kad sam rekla dosta, nitko me neće. kad je trebalo slušat uvijek sam bila tu, a sad kad mene treba slušat nikoga nema. Pokušala sam obnovit stara prijateljstva ali nažalost nije išlo, a priliku za nova baš i nemam. Mislim za sebe da sam ok osoba, nikad nikome ne bi nažao namjerno ništa napravila, volim usrećit i pomoć drugima bez očekivanja. Sad moje pitanje glasi isplati li se bit svoj i sam ili bit dobar sa svima a šutit i trpit? hvala
2015 08 27
valjda ti znas sta tebi odgovara.
2015 08 27
A što dobiješ time da šutiš? Društvo koje ne cijeni pišiva boba tvoju prisutnost. Postoji način izreći svoje mišljenje, a da se ne nagazi na osobu s druge strane. E sad, nije tvoj problem što nekima ego ne dozvoljava vidjeti da su u krivu.
2015 08 27
to što cipelitza kaže ima smisla, al razmisli... jel bolje biti svoj i sam ili okružen ljudima koji te ne prihvaćaju kakva zapravo jesi i dalje u neku ruku biti sam?
2015 08 27
Naći će se tih par osoba kojima nećeš morat šutit da bi te prihvatili. Ne kaže se uzalud da prave prijatelje čovjek može nabrojati na prste jedne ruke [:jezik]
2015 08 27
dakle, prvo si ti otkantala druge jer si htila bit svoja i prestat TRPIT druge a sad se žališ što su drugi to napravili tebi.... dakle, bili "svoji" i ne žele te trpit! riješenje je da budeš dobar prijatelj i budeš tu za druge, ne jer "trpiš i moraš" nego jer to želiš, jer si pravi prijatelj i ne ocekuješ da ti drugi placaju za to prijateljstvo... Kad sve to bude iskreno uzvratit ce ti, ne jer moraju nego jer to žele....
2015 08 27
meni nije nekaj drugo jasno. kad ljudima ne valjas ni kad sutis ni kad ne sutis, nekaj drugo je razlog zakaj bas nikome ne pases.
2015 08 27
pa nije valjda da ne postoji bas nitko od tvojih prijatelja s kim bi se mogla slagati...ja sam uvijek za kompromise, nemozes uvijek ni tjerat svoju volju, ali nedaj ni da te bas totalno iskoristavaju..
2015 08 27
živi svoj život opušteno i lijepe stvari će doći same od sebe i kad se najmanje nadaš...vjeruj u sebe.. [:poljubac]
2015 08 27
Kako se kaže, čovjek što je stariji ima manji broj prijatelja,a ti prijatelji koji ostanu oni su oni pravi. Najgore je kada te netko cijeni onoliko koliko ima koristi od tebe i to je strašno poražavajuće i podcjenjujuće. Nikada nemojte glumiti kako biste se uklopili jer to nikada neće biti iskreno društvo, a kamoli prijatelji. Posao je posao i tamo su kolege i kolegice, naučila sam da tamo prijateljstva nema, druženja vani i izlasci to mogu biti i poznanici, sudjede i ekipica koja također ne mora značiti pravo prijateljstvo i ro nemojte uzimati srcu. Onaj tko je otišao iz vašeg života svakako je dobro za vas, jer svaka osoba koja crpi svu energiju iz vas a vi ste nesretni, tj kada vama jednom zatreba pomoć a nitko nije kraj vas i svi okrenu leđa čemu to u životu. Ne znam kolliko imate godina, ali svakako će naići osoba koja će vas zaslužiti i koja će vas cijeniti kao osobu a ne korist koju ima od vas. Ima još dobrih ljudi koji bi dali svoje posljednje nekome kako bi mu pomogli, to je rijetkost ali Bogu dragome ima ih. Budite pozitivni, ne povlačite se u sebe i nemojte šutjeti kada vas nešto muči ili vas nešto povrijedi, jer vaše podilaženje nekome samo ide protiv vas, jer u današnje vrijeme biti toliko velikodušan i dobar većina ljudi iskoristi [:vrti] i samo ostavljaju ožiljke na vama. Svako zlo za neko dobro. Kada kažete na glas što mislite vjerujte to ne znači samoću, od toga će svakako poizaći nešto dobro, makar jedan prijatelj a vrijedan do groba. I sama imam samo dvije prave prijateljice do groba, na koje znam da uvijek mogu računati a svi su ostali u prolazu. I nemojte trošiti svoje dragocijeno vrijeme na ispijanje kava i kojekakva ogovaranja na tuđu inicijativu ili isprazne priče. Oprostite mi na dugačkom postu i nadam se da nisam ništa ružno rekla. Sretno Vam mila, ništa nije tako crno kao što se čini [:kesi]
2015 08 27
Ja ne sutim nikad i uvijek kazem sto imam reci u lice a ne iza leda a pogotovo najboljoj priji e sad je pitanje ako ti je prava prija onda ce to cijenit i prihvatit te takvu kakva jesi a ne neku maskiranu kao sto ti kazes. Placat uvijek pica mi je debilno jer ne padaju pare sa neba . Nekad se pocasti a nekad se dogovorimo.. Ocito ti tvoji prijatelji s kojima si se druzila ti nisu bili pravi prijatelji. Moj savjet odjebi ih trajno iz svog zivota i polako sebe stavljaj uprvi plan i nemoj stavljat masku i trosit svoje novce na nekoga tko to ne zasluzuje..
2015 08 27
Netko tko se pravi da ti je prijatelj dotle dok mu plaćaš kave i gutaš sva g****, e pa taj ti sigurno nije pravi prijatelj. Za takvim kontaktima ne moraš žaliti. Postavi si cilj: otkrij kakva si zapravo osoba (dok ne moraš nikome ništa glumiti) i kakva bi željela biti, i trudi se napraviti neki pomak u tom smjeru ako se te dvije slike ne poklapaju. A onda će se u tvom životu pojaviti ljudi s kojima ćeš moći uspostaviti iskrene i otvorene odnose. To da nekome služiš kao otirač... to je i tebi jasno da nije ni blizu prijateljstva, inače si ne bi postavljala to pitanje.
2015 08 27
MeLinda7 baš tako i ja mislim i to je prava vrijednost!
2015 08 27
Ti si se sad samo uvjerila da u svih tih xy ljudi nitko nije pravi prijatelj i da takvog jos nisi pronasla. Netko te "volio" jer si stalno placala kave, prijateljice jer su nesto drugo iskoristavale od tebe a sad kad je rijeka presusila odselile se. Nemoj nikad podilaziti ljudima. Reci sto mislis, nemoj raditi sto ne zelis, druziti se s kim ne zelis jer to nema smisla. Onda si i ti lazna koliko i oni. Nitko nema nista od toga. Kad pokazes kakva si zaista oko sebe ces imati "prijatelje za kave", za neke privatnije stvari i onog jednog koji ce znati sve tvoje tajne. Nemoj mislit da se prijatelji stici samo u skoli i na faksu. Nikad ne znas tko ce naici, samo ne smijes se vise pretvarati i prilagodavati se ljudima tako da te zavole. Jedno je biti ljubazan a drugo kako si ti rekla mjenjati maske. Samo budi svoja i privuci ces sigurno jos nekog takvog [:jezik]
2015 08 27
....možda se zbog tih loših prijateljstava i bojiš zbližiti i otvoriti srce,ali ne smiješ odustati.....
2015 08 27
1 2 3