Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Dijete sa "stavom" iliti roditelji idioti

ComeStai kakva je druga godina?
2015 08 29
U potpunosti se slažem sa ComeStai,sve ide iz kuce ,a drugo šiba se savija kad je mlada [:smijesi]
2015 08 29
Nas sada to uskoro očekuje [:place]
2015 08 29
Moram priznati da se, po mom mišljenju, ne može sve riješiti razgovorom. Pogotovo ne sa tvrdoglavom djecom. Dijete od 3 godine ne može baš svaki razgovor shvatiti...Naravno, ne ubijanje djece batinama, ali od šamara mu neće ništa biti. Npr. meni je mama dok sam mala bila rekla da ne prolijevam vodu do pločicama i po podu, baš mi je to bilo zgodno...i razgovor jedan, drugi, peti, ali tvrdoglavo dijete ne popušta. Nakon jedne odgojno obrazovne mi nikad više nije palo na pamet proliti vodu. mame nemaju autoritet jer djeci dopuštaju sve, neovisno hoće li im blisnut šamar ili neće...i zato su današnja djeca mentalni invalidi. A onda dođu u školu gdje im se isto sve živo tolerira i čim učiteljica malo digne glas, onda ta ista zabrinuta mama dolazi vikati na učiteljicu kako ona može nešto reći njenom zlatu...
2015 08 29
I da se razumijemo, da moje dijete danas sutra tako nešto kaže nekome, tako bi dobilo jednu preko labrnje da mu ne bi nikad palo na pamet tako se razgovarati. Nebitno jel ima 4 godine ili 24.
2015 08 29
Tako je. I svi mi želimo biti super starci, i raditi onako kako nam kažu rode/babe/klokanica/forum.hr i sva ostala čudesa, ali istina je da nismo idealni, i smatram da se zbog te jedne odgojne ja ne bih trebala osjećati loše. Imamo pravo puknuti (ne pričam o pucanju koje bi nas trebalo odvesti na psihijatriju), jer ponekad razgovorom ne možemo napraviti ništ'.
2015 08 29
Ja sam riješila igranje vodom tako da su čistile svaki puta, a ako bi bilo otpora, onda je bilo hlađenja (time out), a ako ni to nije išlo, jedna od dražih igračaka je nestala dok se mala osoba nije postavila u red. [:jezik] Znala je tako i cijela vreća igrački nestati, nije bilo crtića po tjedan dan itd. Druga ti je faza urlanja, vriskanja, tuče- bijes, ukratko. Tu razvijaju govor, naglo se razvija mozak i postavljaju si granice i ispipavaju one roditelja. [:smijesi] Traje, tako do treće i sitno. :)
2015 08 29
Pa da, drugo je kad dijete od 8 godina nešto blebne ili napravi glupost, pa hajde, sjest ćemo, porazgovarat...Ali napravi to još 2 puta iako smo razgovarali, a dobit ćeš po nosu [:hihot] Ali razgovor sa trogodišnjakom? Naravno, nikakvo iživljavanje ili šamar za svaku božju sitnicu, ali ovakvo ponašanje prema prodavačici to zaslužuje. Ali to je došlo od te matere, tak da se neće ni promijeniti...
2015 08 29
Dijete od 4 godine ni ne zna prakticki za sebe,a kamoli da ima stav! Pobrala bi da sam joj mama takvu samarcinu! Ali i do majke je---to sve mala uci od mame
2015 08 29
Come, meni su uzimali i igračke i crtiće i kazne i sve odjednom, nikad me ništa nije zaustavilo [:sramezljiv] A bome je i danas tako, glavom kroz zid pa kud puklo. Ali kad bih baš sranje napravila iako sam znala da to tako ne smijem, tup jedna odgojno obrazovna i nikad više [:hihot]
2015 08 29
Možda ne znaju za razgovor, ali jako dobro razumiju kad im se nešto uskrati. Reagiraju i na boju glasa. Nevjerojatno koliko brojanje pali... Kad nabrojim do tri...tipa kad se ide jest, a oni bi još malo nešto negdje. [:smije] Strogo i odlučno.. svi bili uvijek za stolom. Ovo pali i kod mužjaka. [:smije]
2015 08 29
Ma strasno, nema odgoja mala ko ni njena mama!
2015 08 29
SaraKedavra nisu ti znali pogodit bolnu točku. [:smije]
2015 08 29
Imam tri djevojčice(11,9 i 7 godina). Nikad ne psuju,nikad se nisu tukle,ne vrište po trgovinama,tihe su i pristojne. Ali nekako to i mogu očekivati od njih jer smatram da ako im se daje dobar primjer,teško da mogu biti bitno različiti od roditelja koji ih odgajaju. Mislim da su tu djeca najmanje kriva.A svaki roditelj bi se trebao zapitati kako se i sam ponaša i gdje griješi.
2015 08 29
Nisam za samare al jedna dobra odojno obrazovna mjera zvana TRISKA PO GUJICI i to tamo na licu mjesta bi odaslala poruku [:poljubac]
2015 08 29