Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Trudnice i one koje su nedavno rodile...

Moj porodiljni je taman isteka prosli misec [:place]
2015 11 12
I ja tučem svaki dan po šipku, baš mi paše. I obavezno nakon ručka moram neku voćku pojesti, organizam mi traži. Ja samo znam da nezaposlene osobe imaju pravo na porodiljnu naknadu od 1663 kn i to znači od dana kad se otvori porodiljni, a ne na komplikacijama
2015 11 12
Ja jedem isto puno voca i povrca.i ribu 2 puta tjedno.valjda necu udebljat puno do kraja.ne zelim na djetu kao i u prvoj trudnoci.
2015 11 12
zapravo nezaposlene osobe ni nisu vjerojatno na komplikacijama. a jesam ga zapetljala [:jezik] . Katarina pretpostavljam da porodiljni leti ko lud, a ja se nakon 6.mjesecei planiram vratiti na posao [:sokiran]
2015 11 12
A vama zaposlenima je prvih 6 mjeseci porodiljna puni iznos plaće, a ostalih 6 mjeseci je kao i nezaposlenima, 1660kn? Ma ja sada to sve domaće šibam, super mi je jer sada to mogu nabaviti [:smijesi] Uh, ja ribu nikako nisam pojela od kada sam trudna. Danas sam eto radila hobotnicu s krompirom u pećnici
2015 11 12
Što se tiče porodiljne, ne trebate imati staža ni biti prijavljene na biro, bitno da imate zdravstveno i da se tamo prijavite u roku 30 dana od poroda. Dobivat ćete 1663kn, osim ako se nešto ne promijeni u međuvremenu :)
2015 11 12
Ne nama zaposlenima je drugih 6 mjeseci 2800, a ko ostaje duže od godine dana ima tih 1680 kn.
2015 11 12
Ja sam primala prvih 6.miseci taj minimalac od 1600 (jer nisam.imala.dovoljno staza..treba imati 12miseci neprekidnog rada) i onda mi se tih godinu skupilo u veljaci pa sam.drugih 6.miseci primala prosjek place. Ne dobiva se puna placa vec 80%. Meni je to iznosilo oko 3800kn..sve ovisi na koliko ste prijavljeni! Tako da meni nije palo napamet vratit se nakon pola godine [:hihot] [:hihot] A ni sad se vise ne mogu vratit jer je firma i medjuvremenu zatvorena pa se nemam di ni vratiti hahaha i sad jos 100 problema s papirima uffff
2015 11 13
Draga ja sam u sve tri trudnoće pila prenatal tablete!ima ih 120 i dođu oko 150 KN!sadrže sve vitamine,željezo itd!sve su one manje-više slične,al po meni su nekako najisplativije,a sadrže sve za mamu i bebača!to mi je i Moj ginekolog rekao!!mislim da pošto nisi osigurana,porodiljna naknada ide tek kad se beba rodi!najbolje vidit sa knjigovođom,pa se osigurati kao kućna pomoćnica ak može! [:smijesi]
2015 11 13
U prvoj sam pila heferol i prenatal a u drugoj samo prenatal!!a kile ne zelim te plasiti u prvoj sam dobila jaaaaako puno ( sramota me reci koliko) ugl urnebesdno puno i kile su mi stvorile veliki problem pri porodu,ne zelim te plasiti!u drugoj sam dobila 11 kg,i super proslo!! Ali kile u granicama nekima nesekiraj se ali previse moze biti stetno i za bebu!!!evo osudujte me ja sam dobila u prvoj 35 kg--- ali meni je sve bilo fino
2015 11 13
Evo mene friska rodila prije 7 dana i mrsavija sad nego prije [:vrti] valjda spadam u onaj 5-postotni dio trudnica kako nabiti kile nakon poroda tako mi je bilo i u prvoj trudnoci dobila 7 kg sad a mala preko tri kile kako da se zdravo i brzo udebljam?Pila heferol stolica ugljen spas nalazila u magneziju direkt sad sredujem papire mislim da cu imat 1600kn i nes sitno
2015 11 13
UUUUEEE evo nesto na sto znam odgovor! kao mati 3oje zadnje nedavno. mogu samo reci sljedece... ne trosi pare i nemoj piti nista! samo folna u pocetku i magnezij na kraju ako ti se budu grcile noge! prenatal je napucan samo Bkompleksom i od tog sr**** buknes i udebljas se ko prasica! govorim iz iskustva. zeljezo sitska stolicu. a u trudnoci ionako imas problema s time, tako da... hembrachi neizbjezni! imaj na umu da svi doktori rade s nekom od farmaceutskih kompanija pa trpaju svasta. ako se pravilno hranis, tj. jedes svega, ne pij nista! u "sustav" se kuzim iz iskustva, jer rodila sam prilicno nedavno... i ne, ne moras biti prijavljena! ali ne mozes na odrzavanje, nego tek kad se beba rodi dobijas pare. to ti sve ionako kazu u bolnici. muzeva placa ce se dijeliti na 3. al to nema veze s tvojom porodiljnom! nisi pitala al za strije bi takodjer preporucila da se ne trosis na kojekakve skupe Mustela preparate. Johnson uljni gel! Imam ih 3oje i ni jednu jedinu striju. preporucila frendica koja ih takodjer nije dobila. al moras se mazati bar 1om dnevno
2015 11 13
evo kaze i gdja gore da je pila prenatal i dobila puuuuno kila! dakle... huh ja sam dobila 40+! nije sala! krenila sa 55... vratila se iz bolnice sa 98. [:frustriran] pa ti vidi! kasnije mi reklo hrpa ljudi kako jako deblja zbog Bkompleksa
2015 11 13
Joj, ali ja bih voljela dobiti još koju kilicu. Sada izgledam otprilike kao dvije čačkalice (noge) i okrugla lopta od trbuha [:smije] Trenutno sam na 60 kg i zbog te jedne kile sam tako sretna, jer u dva mjeseca dobila sam svega dva kg. Pa vjerujem da mi je možda na osnovu toga dao heferol jer misli da ako sam mršava da sam i šta ja znam, anemična, a kao što sam napisala, nikada nisam imala problema sa željezom, sve mi je super. Mene heferol trenutno ne zatvara, imam stolicu u jutro obavezno i popodne po potrebi, je da je crna, ali za sada me ne zatvara. Biti će od ovog friškog domaćeg voća koje pojedem svaki dan, dosta ga pojedem. Doručkujem najčešće čokolino oko 8, pa iza nesice si pravim sendviče, i eto, ručak već gotov (mahune i grašak) i već sam gladna, ali problem je što sam ostala bez kruha jer sam sve pojela [:smije] Ugl. jedem po 5, 6, 7 puta na dan, ali od kg na meni ništa [:znoji] Inače sam ih dobivala nikako, pa sam se radovala nekoj zgodnoći makar u trudnoći, haha. A tek me strah što će biti poslije kada rodim, kao što gore kaže MarijanBerket (usput, čestitam na bebici) Maladusa881, a koji su to prenatali koje si ti pila uz heferol?
2015 11 13
Ja sam od dietpharma kupovala!!!neznam jeli to razlog debljanja u prvoj,i u dugoj sam pila pa sam dobila samo 11 a beba bila teska 4,100!! A kod mene ti je bio problem sto sam ja skroz bila gladna ruzno za reci ali nisam bas pazila na unos namirnica u organizam,i skroz sam imala lude zelje koje je moj muz ispunjavao a ja se gojila [:jezik] [:jezik] [:jezik] A drugog kad sam rodila stariji sin je imao tek 18 mj,tako da sam skroz bila u pokretu,i nisam nikad bila gladna nego sam nasilu jela,eto!!!
2015 11 13