Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Što posjetiti u Londonu?! Ideje, savjeti, sve je dobrodošlo!

Pozdrav curke, naime, putujem oko Božića u London, ostajem 15 dana, uglavnom, zanima me gdje izači, fino papati i jeftino, s koliko novčiča je dobro raspolagati, odječa, obzirom da volim buvljake, gdje ih nači, što imati na umu kad koristim podzemne, i tako, svaki savjet je dobrodošao, hvala vam! [:zaljubljen]
2015 11 24
Jeftino pojesti??? Krivi grad, London je užasno skup..osim Mc D. Tamo je uvijek provjereno i okej hrana.. ;-)
2015 11 24
Posjeti sve što želiš pa nam se javi =D
2015 11 24
Kad malo bolje razmislim...Obzirom na situaciju prošlih dana, ne koristi podzemnu, ne idi u muzeje, crkve i sl.,ne idi po centru, nauči Kuran, osvrći se, kupi pancirku, ... sjetim se još.. Cameron izrazio želju sudjelovanja u zbivanjima.
2015 11 24
Pozz ja sam tamo živjela 8 mjeseci i mogu ti reći da je grad užasno skup ( Pariz mi se činio duplo jeftiniji) ja bi ti preporučila da posjetiš tržnicu Camden, mene je oduševila, toliko različitih kultura i hrane da sam svaki vikend išla tamo. Obavezno posjeti i Muzej voštanih figura, cijena je oko 350-400 kn ali kada si već gore definitivno se isplati
2015 11 24
sonja, i meni palo slično na pamet
2015 11 24
Slažem se s Tamarom23,Camden street i tržnica je pravi doživljaj,svega i svih stilova i možeš se pogađati za cijenu.Za Muzej voštanih figura je bio takav red da sam odustala,išla sam na London eye,onaj kolut što se vrti i pruža prekrasan pogled na London,sve ostale znamenitosti,Buckingham palača,Big Ben,onaj park (Jel se zove James park,zaboravila sam), izmjena straže i sl. sam pregledala pješice,dobro se nahodala,ali se isplatilo.
2015 11 24
Za tih 15 dana stigneš laganini sve obići pješice,bez metroa ( i izbjegneš strah od terorizma),ja sam sve obišla u jednom danu.Možeš pogledati i luksuznu robnu kuću Harrods u Oxford streetu,imaju i ture na onim svojim double deck busevima,ma London je meni super.
2015 11 24
Da,ta dva muzeja što navodi Redhead su super za pogledati.A ja sam otišla vlakom i u Windsor castle jer je prekrasan.
2015 11 24
najpoznatiji muzeji su besplatni... british m..... onda science, victoria&albert,natural history... samo ovaj science m. je kao besplatan ali je preporucena donacija 5 funti i to te bas vuku za rukav da ti pokazu to di pise... za hranu...nisam bas jela po restoranima...ugl brza hrana....i u ducanu bi si kupili pastu, noodle i sl pa si u stanu napravili( spavali preko airbnb-a pa smo imali i kuhinju)....i kao ''seljaci'' od doma smo si uzeli 3 pakiranja salame cisto da imamo za sendvice kad idemo setat...tako da smo tu ustedili...navece bi si kupila par banana za dorucak i nije skupo....
2015 11 24
evo ja sam bila prije mj dana prvi put i grad je suuuuper... camden town je prva liga...obavezno...tamo imas uz rijeku(msm da taj dio zovu mala venecija) standove sa hranom iz svih dijelova svijeta... ja sam jela kod talijana...tamo pred tobom rade pastu..imaju izbor mislim 8-10 jela... 6 funti je bila jedna porcija a 8 sa salatom i limenkom cole/fante... nas je bilo dvoje nismo bili bas ful ful gladni al smo morali nesto pojest za rucak i najeli smo se od jedne porcije..tako da je po meni to super cijena...
2015 11 24
cim dodes u london na stanici si kupi taj oyster card... sama kartica kosta 5 funti i stavis si na nju koliko ti treba..... vrijedi za sav transport(i za neke brodove ali ti brod ne ulazi u dnevni limit)...kad u jednom danu napravis 6,40funti dalje se vozis besplatno do kraja dana...ono sta ti ostane na kartici kada ides ca iz londona ponistis karticu i vrate ti novac...mislim da do 10 funti mozes na automatu a ako je preko onda trebas na šalter(nisam 100% sigurna)... ja sam bila 4 dana i tek zadnji dan smo koristili bus... i super je...da smo se stalno vozili ne bi sigurno uspjeli pola toga vidjeti ali posto si 15 dana tamo preporucam ti buseve...svi su na kat tako da u londonu stvarno nema potrebe kupovati karte za one turisticke hip hop buseve... svasta vidis i busa i nasmijes se kako voze.. pazi kad prelazis cestu na lijevo desno,ne dozivljavaju pjesake nikako a obrnuto ti je nego kod nas... što se tice muzeja koji nisu besplatni ne znam jer sam bila 4 dana i za tolko kratko vrijeme dok pogledas sve sto je besplatno ni ne stignes drugo...
2015 11 24
portobello market isto tako...imas i ducan sve po 1 funtu..imas i hrane,vode i sl...pa si mozes isplanirat tamo nesto kupiti...suveniri isto jako jeftini....mislim da je izlaz iz metroa paddington...pa setas malo.. sto se tice razgledavanja uz rijeku mislim da ti je ok prosetat cijeli dio....big ben taj dio pa sve do tower bridga...druga strana gdje je london eye meni nije posebno zanimljiva... oxford street meni nije bas posebno zanimljiv ali ako si za shopping pogledaj tamo.... fora je sto na svakom raskrizju tamo neki bend svira i lijepo je ulica ukrasena (za bozic je sigurno biti jos ljepse)... od oxforda prosetas do soho-a...lijep,zanimljiv dio, puno kafica, klubova i sl...
2015 11 24
lijepi su hyde park i regent... to mozes i pjeske sve obici kad ides na portobello... kavu sam pila u lancu Nero...msm da je to najbolje ostalo katastrofa kava... ako ti slucajno prvi ili zadnji dan treba cuvanje prtljage najjeftinije je na victorii...4 ili 4,5 funte 24h... fora ti je za pogledati shoreditch kvart...umjetnicki..isto imas mali market razna hrana i tu je isto ok pojesti... ono sto ja nisam stigla a citala da je ok ti je: covent garden, borough market, bank of england museum, petticoat lane market, museum od london, old bailey (centra criminal court) mozes pogledati sudnje radnim danom od 10..., grant museum od zoology (besplatno pon-pet 13-17), westminster hall (zasjedanje parlamenta)...,imperial war museum...tralagar, leichester.... i ovo sto je nabrojano prije, buckingham palaca, westminster, kensington palaca i park, picadilly,st.giles kvart tu ti je tkmaxx ja kad sam bila jako losa ponuda bila...,kyoto gardens i jos puuuuuuno toga...
2015 11 24
OBAVEZNOOOO si skini aplikaciju ulmon london...prije puta si mozes oznaciti kao points sta zelis posjetiti i onda samo pratis na app...radi offline... npr stojis kod london eye-a i stisnes na oxford na karti pokaze ti put i koliko ti je do tamo... super super aplikacija.... mislim da kad upises ulmon ti izbaci nesto sto se placa ali trazi london pa ces vidjeti negdje taj ulmon(crvena ikona) besplatno.... mislim da je to to... grad je suuuuper, pazi se i uzivaj!!!
2015 11 24
1 2