Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

hipertireoza

Drage moje, mučim se s ovom dosadom skoro godinu dana, a nastala je kao posljedica dvije stresne godine, loše prehrane i premalo odmora. Imam dobrih dana i loših dana... zanima me kako se vi borite s ovom bolešću, prvenstveno prirodne metode. Ja sam na athyrazolu, ali ponekad imam osjećaj da mi je još gore kad ga popijem, vec sam pokušavala bez njega ali ne ide bas glatko. Zadnjih nekoliko mjeseci se pokušavam zdravo hraniti, dovoljno spavati i ostalo. Vidim napredak, ali opet ima dana kada nisam za ništa... zanimaju me tuđa iskustva, jer na internetu se većinom piše o hipo, a puno manje o hiper...
2015 02 28
Ja još nemam dijagnozu ali sumnjamo na štitnjaču ...Zanima me ako netko može odgovoriti, da li se nužno mora vidjeti po nalazima krvi da štitnjača nije u redu? Nalaz krvi mi je u granicama normale, ali je li to sigurno? Hvala na odgovorima :)
2015 02 28
ja sam prije mj dana vadila krv, odnosno hormone su mi preko krvi provjeravali, i povišeni su, tako da u petak idem na pregled za štitnjaču... dobila sam oko 25kg u manje od 4 mj, užasno se umaram, sve mi je teško radit, srce mi nenormalno lupa, živčana sam, stalno pospana.. izludit ću
2015 02 28
Suza, da li si radila ultrazvuk, kakve simptome imaš? Dijagnoza ti dosta ovisi o liječniku. Moji nalazi su bili granični, a ja sam se užasno osjećala i imala sam sve simptome. Ultrazvuk je pokazao uvećanu štitnjaču, a nalaz blago povišene simptome, moja liječnica opće prakse mi je govorila da to nije ništa i uvjeravala me da sam ja premlada da bi bila bolesna, a doktor kod kojeg sam išla po drugo mišljenje je sagledao širu sliku, nalaze, moj način života, čime se bavim, kako se osjećam i dao mi laganu terapiju od koje mi je stvarno bilo bolje. Sada bih htjela probati na prirodan način riješiti hiper, jer mi je dosta lijekova. Bella, potpuno te razumijem, meni je bilo koma i ja sam mislila da ću izludit, a da ne spominjem nerazumijevanje moje doktorice a čak i okoline. Probaj promijenit navike, izbaci gluten, ojačaj imunitet i crijevnu floru, spavaj, radi ono što voliš, meni je to jako pomoglo.
2015 03 01
pokušat ću... vidjet ću u petak šta je u pitanju, nikad ja nisam bila neka mršavica, visoka sa 170 cm, ali nikad nisam imala više od 70kg.. a sad 95 ... a skroz se izgladnjujem, slabo jedem,neznam više šta bi :(
2015 03 01
Radila sam ultrazvuk prije 7 god. i otada ne. Onda je bio u redu. A simptomi poremećaj spavanja;ili spavam par sati sa 5 buđenja, ili spavam 9 sati i ne mogu se razbuditi, promjene raspoloženja, neovisno o ciklusu, pola mjeseca mi bude hlano a pola mj, pred menstruaciju vruće za poludit (ne bi trebala biti predmenopauza, bar mislim [:sokiran] jer imam 31 god., loša koncentracija..kilogrami isti.
2015 03 02
Meni srce u zadnjih tjedan dana užasno radi, stalno osjećam pritisak i kao da preskače, izluđuje me to. Još kad čujem vjesti poput one neki dan da se cura koja ima problema sa štitnjačom samo srušila zbog prestanka rada srca, još me više strah ulovi.
2015 03 05