Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

podizanje pošiljaka vol. II

dakle neki dan sam pisala u vezi carinjenja...misleci da sam ga izbjegla jer mi je dosao zuti papiric umjesto plavog ili kojeg vec..medjutim kada sam otisla to sa zutog papirica podic imala sam sto vidjeti, pismo odnosno izjava u kojoj me mole da u sto kracem roku dostavim ili racun kupljenog artikla ili da sama dam izjavu o vrijednosti paketa..koji poslje oni pretpostavljajam ovisno jel im se svidja moja cifra ili ne potvrdjuju ili salju na procjenu. jeste ikada imali ovakav slucaj? jel vam proslo da napisete svoju sifru? ili da se jednostavno ne igram i posaljem racun? heeeeelpppp [:znoji]
2015 03 28
Meni je jednom došlo...Dostavila sam račun sa paypala, pa su mi rekli da se tu ne vidi šta je kupljeno. Nakon toga sam im opet donijela račun i screen shot razgovora sa sellerom gdje se vidi da je riječ o crnim vans tenisicama broj 38. Prvo mi je gospodin rekao da im taj skrinšot ništa ne znači jer oni ne znaju što je u paketu, reko da, na random ste mi poslali onda da dostavim račun, a unutra je spajalica. [:smije] Drugi dan mi je poštar donio tenisice.
2015 03 28
heh, a sad stvar je u tome sto moze košta oko 100e, radje im ne bi pokazivala racun [:tuzan]
2015 03 28
Ha gle, na to si trebala misliti prije no što si naručivala, znala si da postoji šansa da platiš pdv. Osobno se ne bih igrala s time pa da im kažem da nešto košta 100kn, a košta 700. Ne znam koje bi bile sankcije da se otkrije da nisi dostavila pravu cifru, ali sigurno ne ugodne.
2015 03 28
onda igraj na srecu pa nek ti procjene
2015 03 28
ne znam, ali s carinom nikad dobro iskustvo haha želim ti sreću :D
2015 03 28
ako narucujes iz europske unije zbog 100e ti nebi trebali raditi probleme :)
2015 03 28
meni je,i otišla isprintala screenshot i to je to..kao spike pazite drugi puta kopija itd.. aliu navedes neki glupi t+razlog da nisi znala tralčlala i puste i naplate nesto sitno mozda ako imas srece ne naplate nista
2015 03 28
Unutar EU nema nikakvog carinjenja, ako je iz USA ili dr. morat ćeš platiti i to cca 35 % od vrijednosti, nisam sigurna ali možda i više.. ja sam par puta išla na carinu sa računom, naplatet ti svakakve gluposti tipa otvaranje paketa, ležarinu itd.. užas :(
2015 03 28
neda mi se ovdje. al imas konkretna pitanja javi u inbox btw chanel01 kaj mislis da su oni glupi?
2015 03 28
ma znala sam ja da cu platiti...al ako postoji mogucnost da platim manje, zasto ne...iz japana sam narucila, nije roba, elektirsni uredjaj. ne bi sigurno stavila cifru da je 100 kada je 700 vec 400, opet ustedila nesto. ionako im sve previs eplacam
2015 03 28
i nije nikakva kopija...ni kina u pitanju
2015 03 28
Ja sam naručila mobitele iz Kine, sa službene stranice Xiaomija i naravno da sam platila carinu, PDV + troškove DHL-a jer su oni bili kurirska služba. Vrijednost pošiljke je bila nešto manje od 2300 kn, carini još 560, a DHL-u 125 kn. Pošto je mobitel elektronički uređaj, naručeno je izvan EU, računaj si po ovom mom koliko ćeš otprilike platiti. I pošalji im sve što su te pitali jer ako ne kupljeno nećeš vidjeti.
2015 03 28