Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Gorka sol i slične bljutave stvari

Ne znam jesam li dobro svrstala temu, ali moram se i ovdje uvjeriti (ili iskreno, izjadati) Stvarno, zar stvarno u lijepoj našoj ne postoji neki normalan pripravak koji nije: gorka sol, Moviprep (koji košta puno a po meni je još bljutaviji od gorke soli, kao da sam pila domestos) za čišćenje crijeva prije npr. intravenske urografije. Znam da je prije bilo par laksativa koji su se otapali u 2dcl vode, razumijem da možda ne očište dobro crijeva, ali po meni je bolje to, barem ću ga popiti do kraja, nego se mučiti s litrama gorke soli i navedenog shita, ionako sam 99% toga ispovratila i opet nije bilo učinka zbog toga.. [:tuzan] [:tuzan] Sestra ide idući tjedan na taj IVU pa sam se danas po osječkim apotekama raspitivala o alternativama, jer znam kolike su mi muke priuštili navedeni.. Par sati plakanja i povraćanja uz wc školjku [:znoji] pa sam htjela provjeriti postoji li možda još nešto.. ali očito ne postoji, i ne mogu vjerovati da je tako.
2015 05 02
Cula sam da par kapljica Riccinusovog ulja (11 kn u boljoj ljekarni) do the thing.
2015 05 02
Good idea, preporučit ću joj to, možda da si malo smiksa s recimo planinskim čajem [:smijesi]
2015 05 02
ima nešto gorče i od gorke soli [:smije] friški aloja vera gel iz aloje tako je jako neopisivo gorak kao što je feferona jako ljuta [:smije] u usporedbi s alojom gorka sol je jako ukusna [:smije] spomenula sam smo radi gorčine, nema funkciju kao gorka sol
2015 05 02
Samo pripaziti i sa doziranjem ricinusovog ulja,jer takodjer moze izazvati jako grcenje i povracanje..nazalost,taj dio znam iz iskustva...sretno sa ciscenjem [:sramezljiv]
2015 05 02
Meni su baš za IVU dali da pijem portalak sirup. Nije osobito grozan.
2015 05 03
meni osobno portalak ne djeluje..što se tiče gorke soli, totalno znam o čemu pričaš...ja sam si "otkrila" metodu koja mi olakšava tu metodu ispijanja te užasne tekućine [:boji] dok gutam to začepim nos i ne dišem i kada popijem dozu izdahnem i udahem u par navrata sa još uvijek začepljenim nosom i stavim si neku napolitanku u usta da mi ublaži ta okus odvratan u ustima dok si maknem reuku s nosa...nije baš da mi je od neke pomoći, ali zaista lakše popijem dok si tako onemogućim da u potpunosti osjetim taj okus [:smijesi] sretno [:poljubac] P.S. probaj s Dulcolax tabletama!
2015 05 03
ja sam pila Dulcolax tablete. Popijem 2 prije spavanja, da po noci odradi svoje jer tableti treba oko 10tak sati.
2015 05 03