Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Psihijatar - iskustva

Po mom mišljenju prije psiholog nego psihijatar, te stvari treba proraditi, za to treba vremena, bojim se da ga psihijatri po bolnicama nemaju. Problemi nisu nastali preko noći isto tako neće ni nestati nakon jednog razgovora od 10-15 min. Nažalost ne znam nikoga tko je riješio stvar s posjetom psihijatru. Mislim pritom na uzrok problema, a ne npr. na rješenje nesanice.
2015 07 03
ComeStai, uzela si mi riječi iz usta - zašto psihijatar, ako se najprije nije pokušalo s psihologom? Razlika je drastična i - da bukvaliziramo brutalno - psiholog je onaj s kojim razgovaraš, a psihijatar onaj koji piše recepte.
2015 07 03
U potpunosti se slažem s noema 113. Pa ne možete tako olako odgovarati curu od pregleda kod psihijatra. Isuse Bože i tablete bla, bla. Naravno da nije svaki dr isti, ali u većini slučajeva su odlični, a to što oni pišu u komp i ne govore puno, da se meni dogodi, ja bih i iz takovg ponašanja izvukla nešto pozitivno za sebe. I od pacijenta valjda ovisi da dođe kod psih. sa realnim očekivanjima. Psihijatar će ti kroz razgovor dati "alate" da si olakšaš ili riješiš problem, ali na tebi je najbitniji posao. Daj nam Bože što više tih ljudi da imamo s kim pametno porazgovarati [:kesi] . Brinettta samo odi na pregled i ne reagiraj odmah ako ti se nešto ne svidi. Nekad je greška i u nama i našim očekivanjima. Psih. nema čarobni štapić, ali 100 % sam sigurna da će ti pomoći. [:poljubac]
2015 07 03
Ja bih prednost dala psihologu. Psihijatri su zapravo specijalizirani lijecnicii, naravno da nisu svi isti, ali vrlo lako posegnu za blokom s receptima (iz prve ruke, zbog promjene raspolozenja lijecnik opce prakse poslao me psihijatru koji mi je prepisao tablete, a ja sam zapravo bila u drugom stanju) A i psiholog i psihijatar ne mogu ti pomoci nego te ganjaju da si sam pomognes :)
2015 07 03
na našim prostorima je odlazak psihijatru još uvijek toliko stigmatiziran da svi koji trebaju pomoć jednostavno šute o tome i time si još više naškode. puno si napravila već samim priznavanjem problema i time što tražiš pomoć, nemoj se obeshrabriti.... specijalisti kojima je to posao zato i postoje...pa ako se razočaraš jednim, uvijek postoji netko drugi tko će ti odgovarati. da je tako lako sam sebi pomoći, nitko od nas ne bi ni dozvolio da do problema dođe. rijetki su oni koji snagom svoje volje uspiju prevladati psihičke probleme. eh... sad.... mislim da su u pravu curke koje kažu da bi trebala više pomoć psihologa koji je tu više da "sluša" i u razgovoru s tobom pokuša proniknuti u srž problema. isto tako... ne treba bježati ni od "šarenih pilulica" ako su potrebne. ne daj se obeshrabriti.... hrabro u borbu s problemima.... uz pomoć onih koji znaju kako doprijeti do njih i pobijediti ih. [:poljubac]
2015 07 03
Iz prve ruke: Psihijatrijske ambulante na Rebru. Stručni pristup pacijentu, prvi razgovor traje preko sat vremena, tablete se daju prema potrebi i procjeni liječnika, razgovor stručan i osjećajan sa konstruktivnim savjetima. Ne čeka se čak ni predugo za prvi pregled. Postoje odlične grupne terapije, veće i manje grupe, koje zlata vrijede i stvarno su učinkovite, kroz dnevnu bolnicu. Za teže slučajeve naravno da postoji i prava hospitalizacija, ali vjerujem da si daleko, daleko od toga. Moje velike preporuke za kompletnu ekipu. Ako se odlučiš, dr.Suzan Kudlek-Mikulić je odlična. PP ako trebaš još nešto.
2015 07 04
Noema, kako ti znaš da li je njoj potrebna ovakva, ili onakva terapija [:sokiran] ? Kad mi je sestra bila u takvom problemu liječnik je (uzgred, obiteljski prijatelj) najprije preporučio psihologa. Na tome je i ostalo, tj. posjetama psihologu je i riješila problem [:pospan]
2015 07 04
Ne znam, niti sam rekla da znam, ( pitala sam te pristojno, s pristojnim smajlićem) za razliku od tebe koja zauzimaš stav kao da je tvoja riječ amen [:pospan] Iznosim svoja iskustva i svoja saznanja, kako jedino i može svatko od nas. I govorim ono što je naš liječnik rekao - ako slučaj nije evidentno dramatičan, radije najprije ići psihologu [:pospan]
2015 07 04
Dnevna bolnica je dobro rjesenje, imaju psihologe i psihijatre kombinirano, i ostale sadrzaje
2015 07 04
psiholozi su itekako kompetentni, bave psihoterapijom i psihodijagnostikom. dođete li psihijatru i očekujete razgovore, raspitajte se je li psihijatar ujedno i psihoterapeut. neki psihijatri se isključivo orijentiraju na biološku psihijatriju i psihoterapija ih ne zanima previše, stoga od takvog doktora možete očekivati malo razgovora i tabletice. lijekovi su samo pomoćno sredstvo koje umiri osobu i time joj daju kapacitet da se suoči s problemom. mnoge klinike organiziraju dnevne bolnice koje se sastoje od grupne terapije i okupacionih terapija (art, filmoterjavascript:$('#replyForm').submit();apija, biblioterapija i sl), jako su korisne kod kriznih stanja i anksiozno-depresivnih stanja..
2015 07 04
Dnevna bolnica sa grupnim terapijama je stvarno korisna. No u dnevnu bolnicu se može doći isključivo po preporuci psihijatra (ili možda psihologa) i naravno kad dođe vrijeme za to. Dakle prvi korak je naručiti se na pregled kod psihijatra i krenuti sa obradom. Sretno!
2015 07 04
Nije li psiholog prva stepenica odnosno dijagnostičar? [:znoji] Ovo više ne znam, sad doslovno samo pitam da li je. [:zaljubljen]
2015 07 04
Mislim da uopće nije bitno hoćete li ići prvo kod psihijatra ili psihologa (iako ja navijam za psihijatra). Bitno je da se ode i zavrti kotačić izlječenja [:kesi]
2015 07 05
1 2