Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Klinci na ferju!

Nedavno sam pročitala ovaj članak na jednom portalu i umrla od smijeha. Donosim samo dio u kojem opisuje tinejđere. Vjerujem da će svi roditelji koji imaju tu generaciju pronaći i svoje u opisu... Ferje učenika Učenici sa zadnjim danom nastave okače svoje mozgove na klin, prepuste se ljenčarenju i uživanju u „zasluženom“ odmoru od knjige. Do rujna zaborave i ono što su znali pa lijepo s novom školskom godinom krenu od početka. Neki nadobudni čak i nešto rade preko ljeta – čitaju lektiru za idući razred, vježbaju ničim izazvani matematičke zadatke, listaju stare udžbenike ukoliko ih nisu morali vratiti. Ali takvi su rjeđi od povišice plaće u Varteksu. Većina uglavnom spava danju i bludi noću, tako da se prosječni tinejdžer lako prepozna usred ljeta po snježno bijeloj puti koja sunca cijelo ljeto vidjela nije. Na mjesečini se ne može uhvatiti boja. Dermatološki svjesna populacija. Znaju da je sunce štetno pa prespavaju sunčani dio dana. Izlaze iz brloga samo noću. Podvrsta sove. Oni koji uspiju otvoriti oči u neko razumno vrijeme, prebace se iz kreveta na stolicu ispred računala. I tamo nepomično provedu dan. Tek pred spavanje pokupe tanjure, čaše i ostatke hrane oko kompa, ali samo zato da bi otkopali zakopanog miša. Fejsbukiraju, tvitaju, igraju se kojekakve igrice i uglavnom odmaraju mozak iscrpljen od bulimijskog učenja tijekom nastavne godine. Ferje roditelja Muke po roditeljima počnu sa zadnjim danom nastave. Umjesto da se riješe nasljednika na barem pola dana dnevno, ovaj im ostaje cijele dane doma. Kad su klinci u školi, roditelji su više – manje sigurni jer znaju da im je klinac na toplom, suhom i da netko o njemu brine. Imaju besplatne, zakonom osigurane bejbisitere – učitelje. A pod ferjem? Roditelji rade. Klinac je doma. Sam. U najboljem slučaju spava preko dana.
2015 07 04
Točno tako kao što je opisano!
2015 07 04
Praznici - Vrijeme kada roditelji shvate koliko učitelji vrijede. Hehe! [:smije]
2015 07 04
Ne razumijem ovo u „zasluženom“ odmoru od knjige, onima koji idu u teže škole, te na fakultete gdje moraju doslovno dan i noć učiti je itekako zaslužen odmor. Neću dalje komentirati ništa [:smijesi]
2015 07 04
Rasprodaja1234...da je bar više takvih s istim komentarom kao ti...danas svaka šuša misli da bi bila kompetentna predavati u školi i roditelji znaju blatiti učitelje,a zanima me koliko bi ih bilo u stanju raditi u školi i trpjeti ono što učitelji trpe i to po novim zakonima drage nam RH...
2015 07 04
Monika0309...da radiš u školi znala bi točno kako se članak odnosi na 80 posto,možda i više hrvatske mladeži...čast iznimkama kao ti koje su rano prepoznale učenje kao jedinu kartu uspjeha u budućnosti...
2015 07 04
Sve je istina. Imam doma jednog takvog zombača, Boooožeeee, da nije moj , savjetovala bih da ga se dobro istambura [:smije] Prije par dana sjedim s nekom ekipicomna plažći, malo brčkamo nožice i evociramo uspomene, pa se prisjećamo kako smo diiiivno provodili svoje ferije - po plažama, zidićima, dvorištima, šumicama - crni, mršavi, vječno gladni,vedri i za svakakve psine spremni [:kesi] Mom se zombaču (maturantu) navečer ne da vani, tko će se sad oprat', obuvat', ufffff..........pa onda skrooooz 4 minute pehaka do centra zbivanja, ufffffff - to znači da će se i vraćati morati skrooooz 4 minute [:znoji]
2015 07 04
Mislim da je Daninormar htjela da se malo nasmijemo, a ne da opet tjeskobno potonemo u tužnu Hrvatsku zbilju ...
2015 07 04