Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Izbjeglice u Hrvatskoj

Cure moje, jel zna koja gdje da šaljem paket s robom i potrepštinama za izbjeglice? Rekli su volonteri da im fali pUNO toga a kako meni prodaja slabo ide htjela bi poslati dio toga njima da se nađe i nekome pomogne [:place]
2015 09 16
i mene zanima [:zaljubljen]
2015 09 16
Neće vam oni ostajati ovdje. Nije njima cilj ostati u zemlji gdje ni domicilno stanovništvo nema za život.
2015 09 16
Znam da nije. Ali dok moraju biti ovdje da im se pomogne.
2015 09 16
pa nebito gdje su da se pošalje [:jezik]
2015 09 16
Uvijek se možete javiti Crvenom križu, međutim oni neće odjeću. Eventualno novac i hranu. Mi nemamo trenutno kapacitete gdje su smješteni izbjeglice jer smo na njihovim rutama samo tranzitna zemlja.
2015 09 16
uh, postat ćemo mi udomitelji svima njima jer Mađarska je zatvorila granicu, Njemačka isto, sad se još očekuje i da Slovenija zatvori granicu, a Srbija ih autobusima bude slala u Hrvatsku... Milanović i Bandić doslovno pozivaju izbjeglice kako je to prije par dana činila Angela Merkel...tako da neće doći 1000 izbjeglica u Hrvatsku, nego kada krenu iskoristit dobrodošlicu doći će ih 100000 nemam ništa protiv ljudi druge boje kože, ali ovo je plansko naseljavanje Europe...a nesretnici su samo žrtve cijele politike političkih moćnika kao i mi svi, i uvijek tako na kraju sirotinja ispašta [:vrti] Samo nije problem u gomili ljudi koja dolazi, problem je u tome hoće li se gomila ljudi drugačije kulture uopće htjeti prilagoditi kulturi i zakonima države koja ih udomi ili će tražiti svoja prava na svoje šerijatske običaje...
2015 09 16
Vidjeh jedan je izjavio kako on je odlučio i želi ići u Švedsku. I ja bi u Švedsku..
2015 09 16
Svi su ili svi smo u pravu,i koji suosjećamo bez zadrške i koji sumnjamo da će nam to stvoriti brdo problema i kaosa,ali....zatvarali oni ili mi granice....ti ljudi ne mogu ostati ispred ograda i zidova,ni teoretski.Pa neće valjda ostati na livadama,na nečijoj,ničijoj, čijoj zemlji?Predugo su čekali i zatvarali oči,bez konkretnih planova i djela.A glede prilagodbe i prihvaćanja običaja sredine u kojoj se nađu,tu bi trebali, zauzeti čvrsti stav i mijenjati zakone,po onom, "ako si u Rimu ,ponašaj se ko Rimljanin".Ne mislim na prisilna pokrštavanja i slična nasilja,nego tražiti da se svi ponašaju u skladu s običajima zemlje u kojoj žive,dakle nikakvi "dotepeni" običaji tipa burki,poligamije,udavanja maloljetnica i prodavanja mladenki i štotigajaznam kakvih običaja koji se kose sa politikom i ustrojstvom određene države.Imaš pravo na svoj jezik,vjeru i slično,ali službeni jezik i pismo je ,npr. hrvatsko i svi ga moraju učiti i znati itd. I,naravno,obavezno,ne samo osnovno nego i srednje obrazovanje.
2015 09 16
Svatko tko je imao za potplatiti krijumcara i iskesirati za lazne dokumente instant odjeb!!! Takvi su za mene kriminalci kao i oni sto im obecavaju med i mlijeko i prevoze ih ko sardine... [:ljut] Da je sigurnost u pitanju, otisli bi oni u susjednu zemlju, tipa Oman, Saudijska Arabija itd, a ne do Njemacke! Znaci tebi nije do sigurnosti, nego iskoristavas situaciju kako bi se docepao Europe! [:frustriran] Tko te napada? Amerika? Izrael? Pa fino idi lijepo preko oceana, prosetaj se do Afrike i tamo trazi azile, a ne meni na prag i svima nama ostalima koji nemamo nikakve veze sa tvojom nevoljom! [:place] Najzesci su Slovaci: primamo samo krscane jer se muslimani ne bi kod nas osjecali ugodno, nemamo nijedne dzamije [:zaljubljen]
2015 09 17
Predalek je put za gumene i ine čamce preko oceana,a Afrika je sva u neredu i pokoljima,većina tih ljudi je ipak samo očajna i željna boljeg i mirnijeg života,a ne zlonamjerna.Ako smo imalo ljudi ( a većina Hrvata se izjašnjava i kao revni katolici),ne možemo i ne smijemo odbijati pomoć nekome u nevolji.I mi smo bili i naši ljudi i danas hrle u inozemstvo za boljim životom.Ali,trebalo je drugačije,dok je još bilo vremena,reagirati na probleme koji se događaju tamo,pored satelita,obavještajnih i inih službi ,ne vjerujem da se nije mogao primjetiti i predvidjeti ovaj egzodus ljudi.I bolje pripremiti.Očigledno nisu samo naši političari tromi,inertni i neangažirani u svojem poslu.Ako sad ne odrede pravila ispravne asimilacije i prilagodbe za te ljude prema domicilnim državama i ljudima,neće to više nikad moći ispraviti ,ber ne na civilizirani , demokratski i humani način ,na što se Evropa fura.
2015 09 17
ovo je tek pocetak s bogatijim izbjeglicama, neki bogati su dosli avionom do europe cek kad pocne dolazit prava sirotinja... 2000 ljudi danas i sutra ce bit u hrvatskoj....u slijedecih dana ocekuju jos 20000 prevezenih autobusima preko srbije do hrvatske...
2015 09 17
Jeste li vidjeli što su prošli ili pretprošli tjedan uradili na kolodvorima u Mađarskoj??? Došli su u tuđu zemlju, na tuđi teritorij i tražili svoja prava!!!! Alo, ti si stranac, došao si na moje, i ti zahtjevaš od mene da ja ispunjavam tvoja prava, tko si ti alo?? Šta ne idu u Švicarsku i traže azile? - Valjda ne smiju [:vrti] Polako polako, neka se malo udomaće, razmnože ko zečevi, pa će tražiti kao manjina svoja prava, svoj jezik, svoje pismo, svoju školu, svoje sakralne objekte itd itd ka i Srbi, bit će još i gori, treba to sasjeć u korijenu... Našim ljudima će rušit cijenu rada aloo o čemu mi pričamo?? Prvo očisti ispred svog praga, pomozi svom narodu, onda strancu ! Nek produže dalje, šta odlaze iz Srbije ? Što nisu ostali tamo? I ona je mirna i sigurna zemlja... Kad je Mađarska dizala zid, onda su Mađari primitivci jel? A kad Velika Britanija to isto radi, onda to nije primitivizam, to je njihovo pravo da čuvaju svoju granicu i da suspendiraju Shengen jer ugrožava njihovu sigurnost. Fino.
2015 09 17
mallaaaa,oni su tu.Kak bi vi to sad " sasjekli u korijenu?"Potrpati 800.000 ljudi na brodove i natrag u Siriju?Kako i s čijim brodovima ?Ostaviti da bauljaju od zida do zida....a ide zima?Govori mržnje i nacionalizma neće riješiti problem.Srozat će cijene rada?Gdje,u Hrvatskoj? [:hihot] U Njemačkoj,jel?Srozali su pohlepni kapitalisti već sve iskorištavanjem jeftine radne snage u Kini,Indiji i sl.gdje su preseljavali svoje proizvodnje.Zašto smo mi vredniji od njih da smijemo raditi po Evropi,a oni ne?Po meni je jedini način ,vojno se udružiti i uništiti ISIL i slične terorističke vojske te omogućiti da sve te zemlje uvedu red i postave legitimne vlade,pa da znaju za koga ili što da se bore u svojim zemljama.Ali,znamo da je to čista utopija jer nikom od ovih jakih sila nije u interesu da tamo vlada red i disciplina i da ne mogu švrljati po njihovim državama i eksploatirati njihova dobra.
2015 09 17
Deportacija ! Neka idu u susjedne zemlje tipa Turska, Jordan, Libanon, koliko znam tamo nisu ratovi, dosta su sigurne zemlje. A čiji su kombiji koji ih dopremaju u RH, u Mađarsku, u Njemačku, na čiji trošak ti kombiji voze??? Ako ih mogu odvesti zapadno, mogu ih vratiti i istočno [:smije] Šta mene briga za ISIL ? Oni meni nisu prijetnja! Prijetnja su Americi koja želi da njezine brige brine ostatak svijeta, a ja to ne želim ! Odbijam to. Da sam u mogućnosti, sve bi svoje ljude povukla iz "mirovnih" misija koji organizira NATO i neka ti školovani i hrabri ljudi štite moje granice, moje ljude, a ne da ginu tamo negdje Bogu iza nogu, daleko od svoje obitelji! Ti ljudi ako nastradaju vraćaju se u RH, RH im podmiruje štete, isplaćuje penzije, invalidnine itd itd a ne tamo neka Amerika. Meni su bitniji moji ljudi, moja država nego tamo neki ISIL ....
2015 09 17
1 2