Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Ovjera indeksa :/

Da odmah pređem na stvar: ove godine sam po drugi put upisala II. godinu Pravnog studija u Splitu. Još uvijek sam u statusu redovnog studenta. Kad sam prvi put upisivala II. godinu prenosila sam 2 predmeta sa I. godine, i morala izbaciti 2 predmeta sa druge. Ona 2 koja sam "dugovala" riješila sam u drugi mjesec prošle godine i imala prvo polagati predmete sa II. godine jer sam očistila I. Upisala sam sve najteže kolegije misleći da ću uspit nešto riješiti pa da kada budem eventualno upisivala III. godinu, da upišem lakše. Međutim, nisam uspila riješiti gotovo ništa, dala sam samo seminare sa II. godine kom 2 i engleski (najmanje bodova nosi) i ostalo mi je 4 predmeta. Upisala sam 2 put drugu godinu sa ta 4 predmeta (32 E) koje sam već odslušala i na to dodala još 2 [16 E] --> sada je to praktički upisana II. godina bez engleskog i seminara (ukupno 6 predmeta po 8 E). Mislila sam da treba približiti broju 60 ECTS bodova pri upisu godine, pa sam upisala Seminar i Engleski sa III. godine i sad je to 54 E. Ova II. predmeta koja sam upisala naknadno, njih sam zaista slušala, skupila potpise iz njih, jednog čak na pola položila, ostao mi je usmeni, a engleski i seminar sa III. godine nemam potpis i ne mogu ovjeriti indeks. Te predmete čak i ne mogu polagati dok ne riješim ovih 6 prije. Nisam išla na engleski, seminar sam totalno bezveze upisala, ali oni u referadi mi ne vjeruju. Rekli su mi da sastavim zamolbu gdje ću objasniti zašto nemam ta 2 potpisa, ja sam pošteno rekla da sam ta 2 predmeta upisala samo da bi se približila brojki od 60E, da mi je glupo tražit potpis od prof iz engleskog jer joj nisam dolazila na satove, jer ionako to ne mogu ni prijavit na studomatu jer me čeka 6 predmeta sa II. godine, a engleski je sa III. Molim Vas dajte mi ideju, što da napišem u zamolbi, išla sam pošteno, kako jest, ali to ne prolazi. Očito nešto moram slagat jer drugačije mi neće ovjeriti indeks.. Plizzzz pomagajte [:place]
2015 09 17
U zg platiš 150 kn ako ti nedostaje neki potpis i to je to... ne pitaju te zašto. Možda imaš tu opciju?
2015 09 17
Nop. [:vrti] To bi bilo super...
2015 09 17
Moraš referadi ponuditi suvislo objašnjenje zašto ti nemaš potpise predmeta koje si upisao u indeksu. Mene strah da će mi radit problem oko dekanskog [:boji]
2015 09 17
Pričala sam sa jednim kolegom, on je izvanredni student, njemu su ovjerili u 6 mjesec prazan indeks jer on ne mora ništa skupljati, a nema praktički položeno ništa ko ni ja. Ja sam išla na vrijeme ovjeriti, i tad su me odbijali a lijepo sam im objasnila. Nemam druge opcije nego im nešto maštovito slagati, prisiljavaju me na to.
2015 09 17
Reci da ti se preklapalo s poslom, a kako ih ne možeš polagati morala si odabrati nešto kad ćeš raditi. Napiši nešto o lošoj ekonomskoj situaciji doma i bla bla
2015 09 17
kod nas isto ne možeš ovjerit indeks bez svih potpisa... a da odeš do tih profesora i njima objasniš situaciju? sumnjam da ti netko od njih ne bi htio dati potpis u indeks... kod nas se indeksi za potpise ostavljaju na policama na hodniku od svakog profesora, pa ni ne moraš osobno ići, ili ako je tebi neugodno pošalji nekog ko je išo na ta predavanja da pokupi potpis za prijateljicu
2015 09 17
Hvala leptiriću [:zaljubljen] Problem je što se ta profa može teško sad više naći na faxu, a meni neugodnjak teški tražit od nje...
2015 09 17
kaj ti ima biti neugodnjak?! ..pa ne tražiš ju bubreg! i ne bude te na hodniku ugrizla, ni upucala radi toga. Lijepo i pristojno zamoli..ako ide ide - ako ne ne!..ali barem znaš da si pokušala [:smijesi] Ali obavezno doma pred špiglom vježbaj pogled..ovak nekak: [slika:85be675c-c924-4610-8312-5339f398f14f] ..neće se ponoviti..obeeććajemmm [:hihot] [:smije] Sretno!
2015 09 17
ma ja ne znam zašto bi ti bilo neugodno, ako imaš pravo na potpis, znaju i oni da ti treba za ovjeru...
2015 09 17
iskreno, ja ne kužim te referade. Dajte odjednom cijeli odgovor da znaš šta i kako. Ja sam na 2 faksa bila, i na oba je bilo isto- ako izgubiš potpis, ne možeš redovno upisati višu godinu nego kao parcijalu, a ispite iz kojeg si izgubila potpise moraš ponovno slušati i platiti ih dodatno 120 ili koliko već kn po ECTS-u. Ili ono štu su ljudi uvijek radili kod mene, napiši molbu da te prebace na vanredno i mirna si ;)
2015 09 17