Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega kose /

Alergija na farbu za kosu (i loše farbe)

Planiram se farbati, pa me zanimaju vaša iskustva što se tiće alergija, koje su to farbe bile, i tako. Znam za nekoliko cura koje su imale problema s time, a s obzirom da sam dosta osjetljiva, htjela bih to izbjeci [:sokiran] I koje su farbe vama najbolje, a koje najgore ? Trenutno se kaniram, al to mi je preslabo [:kesi] Navodno je palette loša (isušuje kosu).. Ajde, curke, pomagajte [:poljubac] [:hihot] [:sramezljiv]
2015 09 23
svatko ima drugi tip kose. nis ti nece pomoc da meni valja palette. tebi moze spalit skalp. i obrnuto. jedno sto je kod svih zena isto jest da svaka ima svoje vrijeme unutar ciklusa kad je izuzetno osjetljiva i vrijeme kad nema reakciju. kao i da boja prima ili ne prima. pokusaj to vrijeme pronaci i po tome se ravnati [:sramezljiv]
2015 09 23
Osobno koristim već jako dugo syoss oleo intense, ne peče, ne svrbi, ali imam slabu kosu i jednako ju oštećuje kao i bilo koja druga koju sam probala, a isprobavala valjda sve što postoji [:hihot]
2015 09 23
Moja kolegica ima alergiju na svasta pa i farbe za kosu. Njoj su rane izlazile po glavi kad bi se farbala to je bilo strasno. Onda sam joj rekla da proba od Loreala Casting bez amonijaka farbu i od tada nema problema vise sa nicim. Inace i sama tu farbu koristim preko 5 godina i prezadovoljna sam.
2015 09 23
Meni su sve dobre iako imam preosjetljivo vlasište i dermatitis [:sramezljiv] Kažu da palette ne valja, ali ja ga koristim već duže i super mi je. Ali probaj s tim kakti prirodnim farbama bez amonijaka ili tako nešto...Ili napravi test na manjem dijelu glave, piše u uputama ako se ne varam gdje i kako, pa vidi.
2015 09 23
Mislila sam mozda su neke boje manje agresivne za kosu i kozu, pa ako je puno losih iskustva s nekom bojom radije cu traziti neku drugu [:smijesi] Al hvala na savjetu, probat cu i tako [:zaljubljen]
2015 09 23
palette je odlicna boja za malo para. pod odlicna mislim na pokrivnost. i ispada 1/1 kako kaze katalog. da je jaka, jest. voli nadraziti skalp, zato velim, postoje dani u mjesecu kad smo manje osjetljive i te dane treba gadjati. kad si reaktivan, nema te boje koja ce te spasit reakcije. sto se isusivanja kose tice, svaka boja to radi. svaka. i od onih koje se po duhu svetom prodaju s natpisom bez amonijaka. bogati, a sta ti daje kem reakciju onda..grinch? i tako.. tome sluze maske i regeneratori, koje mozete dodati u boju prije nanosenja ili obavezno nakon svakog pranja kose. tzv redovno odrzavanje. tko ima alergijske reakcije svakako bi trebao pokusati s bojama na eko eko bazi iz ljekarne. e sad, kakva im je pokrivnost i kako se ispiru..neka jave. ja probala nisam
2015 09 23
E cipe, baš si spomenula nešto šta sam još prije pročitala na ovom forumu :) Stavljanje onog malo regeneratora u farbu pri miješanju...jel to fakat neki trik da kosa nije toliko suha? I ne utječe na to kako ispadne boja? To nikad prije nisam čula nigdje [:sramezljiv] Ah, da, što se boje tiče...meni je odlična i wella. I mojoj mami koja je onako platinasto plava. Inače su mi crvene boje poprilično agresivne, ali od welle mi je recimo manje suha kad cijelu farbam nego od palettea. Za izrast mi je sve isto.
2015 09 23
Puno vam hvala na odgovorima [:poljubac] [:sramezljiv] Znaci boje bez amonijaka su najsigurnije, jedino sto mislim da onda nisu toliko intenzivne koliko ove sa njim, ili ? Jer imam tamniju smeđu kosu, a htjela bih neku tamnu crvenu. Kane su super, nema nikakvih alergijskih reakcija (probala sam iz lusha- kosa je nakon nje savrsena, mekana, sa narandastim odjsajem, al je skupa 100 kn ona ciglica [:sokiran] , iz mullera i dma isusuju kosu, i daju crvenu boju ili odjsaj i puuno su jeftinije) kokosovo ulje je mrak za kosu, tako da isusivanje nije toliki problem koliko alregije [:boji]
2015 09 23
moje mišljnje je da su sve farbe loše podjednako, i kosu možeš zaštititi jedino onoliko koliko preparata za njegu prije ili poslije farbanja koristiš ili pak koliko tih određenih preparata farba već sadrži u sebi. to će ti reći svaka poštena frizerka. alergije se ne moraš bojati, već 48 sati prije napravi test na alergiju...iza uha, zapešće i slično...
2015 09 23
sada sam vidjela da si koristila kanu..e onda moraš biti opreznija s kupljenim farbama što se tiče alergije...
2015 09 23
[:sokiran] zasto? Znam samo da moram pricekat 3 mjeseca od farbanja s kanom da bi se mogla s pravom bojom zato sto se inace ne prima boja..
2015 09 23
ne znam, obično tako piše u uputstvima...napravi test i nemaš brige
2015 09 23
Sara, trik moje frizerke je maska umijesana u boju. [:sramezljiv] skupila od nje i stvarno cuva pri bojanju moju ionako suhu kosu
2015 09 23
Huhu, baš cijelu kosu farbam u subotu, isprobat ćemo svakako, hvala [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 09 23