Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Celijakija - prehrana

Pozdrav ! Bolujem od celijakije od kad znam za sebe..kao mala sam imala problema kada bi pojela gluten, dok sada vise nemam..i previse sam se opustila te prestala paziti na prehranu..htjela bi ponovo poceti paziti al mi je problem sto ne znam sta bi jela..nisam mastovita u tom djelu i sve mi se brzo zgadi zato sto stalno isto jedem.. Pa et..molila bih sve koji imaju ideja sta bi mogla jest a da ne sadrzi gluten da napisu recepte..punoooo bi mi znacilo i pomoglo.. Hvala unaprijed !
2015 10 10
Ja imam krona, što znači da ne jedem gluten, laktozu, vlakna, orašaste plodove, začine..ma svašta! Ja po hranu ugl. idem u Italiju jer imaju puno veći izbor i normalnije cijene. Uredno pečem kolače sa bezglutenskim kolačem, kokosovom masti,.. paštu kupujem bez glutena, ili radim njoke.. svaki recept koji pronađem prilagodim sebi i to je to Coolinarika bi trebala imati neke recepte.. Tu kod nas kupujem schar proizvode (ima ih čak u dmu, plodinama,konzumu), bio&bio (tamo ugl. kupujem čipseve, kokosovo) pa pogledaj tamo.. Sve se da kad si prisiljen [:smije]
2015 10 10
Imaš na fb nekoliko grupa na tu temu. [:smijesi]
2015 10 10
ja ne jedem gluten 2 godine i ništa mi ne fali [:zaljubljen] imala sam takve probleme i muke kojih sam se tako lako riješila izbacivši ga. Primjerice, mnogi ne znaju da je gluten najveći problem mnogih zdravstvenih problema, uključujući i astmu. Samo to sam izbacila i sve je počelo sjedati na svoje mjesto. Astmu više nemam, ten mi se popravio, imam energije napokon!!!! Smršavila sam 15 kg i sada sam si točno onako kakva sam htjela biti. Gluten ne treba nikome [:smijesi] ..on oduzima najviše energije i oslabljuje organizam.Takve stvari nažalost morate sami saznati. Jedem puuuno voća i povrća...ribu, ubacim tu i tamo domaću piletzinu, svinjetinu više ne jedem..jedem jaja...i to je to...od slastica si pravim bezglutenske i sirove slastice (koje su NAJBOLJE!!!) Proguglaj si malo o tome [:zaljubljen]
2015 10 10
Super. Bas cu pogledati sta sve ima..a nisam bas u nekoj finacisloj situcaiji da mogu ic u Italiji ali vidjet cemo sta cu sve naci..hh E da..a kako kruh pravite..kupila sam 2 pekaca i kad god da ispecem kruh, dok je topal super je..cim se ohladi,odma je ko kamen i ne moze se jesti
2015 10 10
Hvala draga..znam za brasno..al mi je problem sto nikako od njega ne mogu napravit kruh koji ce bit dobar i kad ohladi.. A ove s slike nisam ni probala..bas cu vidiet u dm-u
2015 10 10
Ahaaaa..jer cula sam da se nes brasno pobjesa s nekim i stavi u mikrovalnu i tako se napravi ali to je mala kolicina kao za jednu upotrebu..na zalost nisam stigla upisat sve sastojke.. Vidiet cu s doktoricom za to brasno,njega nisam jos probala.. Hvala draga [:zaljubljen] Sta inace pravite za jest ? Bas nemam nikakiv ideja sta praviti [:znoji]
2015 10 10
E pa bilo e u dm gotovo tjesto za pizzu i bilo mi e odlicno,al naravno, povukli su ga iz prodaje.. Nemam bas previse slobodnog vremena jer radim pa ne stignem kemijat i zato sam pitala za provjerene recepte.. A za taj prasak/brasno cu otici odma u ponedjeljak da vidim i odma isprobam bar nesto.. Hvala puno [:zaljubljen]
2015 10 10