Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dijabetičari-savjet trebam

Imaš pravo, blackees, ali ionako mislim da je Dorina sa stevijom izmišljena ne za dijabetičare nego za dijetaše (pritom mislim na ljude koji žele smršaviti), jer ne sadrži šećer pa ima manju kalorijsku vrijednost i kao ne deblja jer je stevijina kalorijska vrijednost- nula. Poanta je u GI, glikemijskom indeksu. Drugim riječima u brzini kojom se nešto pretvara u glukozu (jedini stanično apsorbljiv šećer i pojavni oblik šećera u koju će se baš sve vrste unešenih tvari sa bilo kakvom kalorijskom vrijednošću na zadnjem levelu razgraditi, sve masti, svi proteini, i dakako svi šećeri). Glukoza/dekstroza/grožđani(isti vrag)/fruktoza/saharoza/laktoza, blabla, sve su to nepogodne stvari za dijabetičare. Odnosno smiju ih jesti, ali u malim količinama i izuzetno promišljeno. Jer svi brzo dignu raznu glukoze u krvi na kraju i hop, ode naš dijabetičar u bananu...:) :)
2015 11 21
Mene to toliko izluđuje,jer šta god pročitam u vezi toga imam dojam da oni nebi trebali ništa jesti...šta god pogledaš ima šećera,ugljkohidrata ...svi zaslađivači su manje- više štetni,ko i običan šećer....Ma baš sam zbunjena totalka...
2015 11 21
Kolegici na poslu su u Njemačkoj djagnosticirali i imala je doslovno poduku u bolnici od nekoliko dana sa tablicama uručenima za ponijeti doma...Ovdje ti vidim baš i ne kažu ni najnužnije.:( Kako ti je gitadevi savjetovala, možda da se uputiš za savjet liječniku opće prakse, ili u obližnju knjižnicu i uzeti neku knjigu koja se bavi problematikom dijabetesa..Internet je vrlo korisna stvar, ali osim na specijaliziranim medicinskim portalima tipa Plivazdravlje i sl, autori članaka ne stoje iza napisanoga i puno je konfliktnih informacija i krivog shvaćanja samih pacijenata koje onda prenose dalje. Ima klinika za specijalizirana za baš dijabetes(i bolesti metabolizma) u Zagrebu, Vuk Vrhovac,pa tamo isto možeš pitati za upute ako te put nanese iz Novske u Zagreb uskoro možda. :/ Eh.
2015 11 21
Hvala Uljeshura...nažalost ,tako se i snalazim,preko interneta... i veliki minus mi je što teško pronalazim namirnice. Nešto ćemo iskemijati od kolačića,ako fulam,još i boje za njega..heheheh..
2015 11 22
1 2