Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

jel mi moze netko objasniti?

1.) Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - što je to? jel to osposobljavanje znači učenje, ne radis i ne placaju te? 2.) ......uz pisanu i potpisanu zamolbu treba dostaviti..... - jel zamolbu moram pisati ručno pa potpisati ili je moram napisati na računalu te isprintati pa na to isprintano potpisati ili? MOLIM DA BI NETKO ODGOVORI, JAKO MI JE VAZNOOOOC [:boji]
2015 12 18
Stručno osposobljavanje znači (barem u mojoj struci - profesor) da te plaćaju 2400kn + troškovi prijevoza, a ti radiš ono što ti mentor odredi. Dakle, radiš i plaćaju te. Inače, u mojoj struci, kada naiđeš na taj natječaj na burzi, nikada se ne prijavljuješ na njega jer je on već otvoren za nekoga (ti se prijaviš npr. u školu i oni otvore natječaj baš za tebe). Nikada to ne rade samoinicijativno. Kažem, u mojoj struci. Ja bih ispod zamolbe napisala svoje ime, isprintala to sve i potpisala se još ručno ispod svog imena. S time ne možeš fulati. :P
2015 12 18
placu dobivas od drzave fiksno 2400 + prijevoz (za zg je 360kn) strucno je bilo koji posao koji ti je prvi, tj prvi u struci npr kao ekonomist mozes trazit strucno i ako imas radnog staza npr u pekari, bitno je da nije u zavrsenoj struci najcesce su ti poslovi u drzavnim firmama naucis u godinu dana radit posao za koji si se prijavila da imas formalo iskustvo u struci, tih godinu dana ti ide normalno i za mirovinu
2015 12 18
svejedno je jeli rucno ili na kompu pisano, bitno je da je citko i obavezno potpis na molbi i zivotopisu jer neki na temelju toga odbiju
2015 12 18
ovo ne radi i placaju te ne postoji :D :D dapace iskoriste te jos vise :D radis kao svaki drugi pocetnik u toj firmi, ako je drzavna sluzba nakon te godine polazes drzavni strucni ispit
2015 12 18
Zamolbu NI U LUDILU ne pisati ručno, hahahahaha Ovo znači da zamolba mora biti u pisanom obliku, na papiru, ne usmena, a n-e da mora biti tvojim krasopisićem napisana. :D :D Na kraju pri dnu isprintane zamolbe za posao se potpiši vlastitim ručnim potpisom. To je jedini dio zamolbe koji smije imati ručno pisana slova. (također, potpis na preporukama još smije biti takav, i općenito potpisi na ispravama) Osim ako ne predaješ molbu za vrlo niski NKV posao. Vrlo vrlo niski. Svaka iole ozbiljnija tvrtka će sazvati cijeli ured i grohotom se smijati ako pošalješ nekakav tekst ručno pisan. xD
2015 12 18
Nikako ručno, samo potpis.
2015 12 18
Stručno osposobljavanje 2400 + putni troškovi (ukoliko dobiješ posao, na autobusnom kolodvoru moraš podići potvrdu o putnim troškovima i koliko prema njihovom izračunu košta karta, toliko ti država plaća putne do max 1000 kn, meni su npr. 820 kn :) Bez zasnivanja radnog odnosa - znači radiš godinu dana i to je to, osim ako se ne pokažeš/dokažeš, ako se ne svidiš nekom, ili ako imaš vezu, onda postoji mogućnost da i nakon stručnog ostaneš i imaš normalnu plaću kao i svi. Uvjet da dobiješ stručno je da nemaš iskustva u svojoj struci i da si najmanje mjesec dana na zavodu. Ako u međuvremenu dok si na stručnom dobiješ posao, možeš prekinuti stručno i početi raditi za pravu plaću. Ako ne, radiš do kraja ugovora i na kraju te čeka državni stručni ispit, dobit ćeš literaturu koja se odnosi na posao koji si obavljala i moraš položiti te predmete.
2015 12 18
mi smo zaprimali rucno pisane kao da su pisane na kompu, normalno su dobile prijamni stambilj i ljudi su pozvani ni testiranja... ako ide za drzavnu sluzbu nitko joj se nece smijat jer tamo ljude boli kifla...sta se sve dobije tamo napisano rukom i na kakvom papiru zacudili biste se, zalbe na kazne od vise stotina tisuca kuna napisane na umrljanom papiru, nista to nije odbijeno dapace po tome se postupalo i uvazilo skroz normalno
2015 12 18
ali ako nemas printer, mozes spremit na USB i odnjet u fotokopiraonu da ti isprintaju e da, nemoj slati nikakve orginale (fomovnicu, diplomu,...) salji fotokopije!
2015 12 18