Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

problem s usima i vlasistem

Naime jako mi je suha koza iza usiju i po tjemenu, jako me svrbi, onda ja to grebem jer me svrbi i nastanu mi kraste i sve me pece, a ne mogu si pomoci. (trenutno izgleda uzasno, koza mi se raspukla iza uha) Doktorica mi je dala neku kortikosteroidnu kremu, ali to mi je zadnja opcija. Ima li netko ovaj problem i kako ga rijesava?
2016 02 10
vivi to je seboreja ,ako možda imaš malo i kod obreve i kraja nosa, meni sestra s tim ima problema god,i sve zivo je probala i jedno sto joj je pomoglo oblozi od acidi borici ona velika boca ,stavljaj obloge na to i mazi i drugi dan je punooo bolje i nestane ,vjeroatno će opet doći ti onda opet mazi s acidi borici
2016 02 10
dali te i u usima svrbi?
2016 02 10
Da, uzasno, i imam osjecaj kao da mi ''cure usi'' kad raskopam previse, a ne mogu si pomoci
2016 02 10
da to je sigurno seboreja,zeznuto je to ,samo probaj liječiti s acidi borici mislim da je 3% mazi s time i super će ti biti ,stvarno jedno to pomaze ovo sto ti je dok.dala je kratkog vijeka...sto se tiće prehrane moraš puno voća jesti ,malo sečera ,paziti jako kako se hraniš,pa i to pomaze,meni je sestra ludila sada je bolje od kada maze s time
2016 02 10
Seboroični dermatitis. Neće proći samo od sebe. Ako ga ne kreneš tretirati može se raširiti po licu i spustiti na prsa. Kortikosteroidi nisu sjajna stvar, to znamo svi, ali na kraći rok da to dovedeš pod kontrolu će biti ok. Kad dovedeš pod kontrolu nađi šampon koji ti odgovara, obično se krene širiti s vlasišta. Eucerin, Vichy...ima ih, nađi koji ti odgovara. Skupo, ali vrijedi.
2016 02 10
Seboreja definitivno...moja kcer od 6 godina ju ima...strasno...od kad joj stavljam ulje cajevca u sampon (nekih 6mj) nemamo problema Inace mi je doktorica prepisivala hidrogen peroksid za ciscenje i betrion kremu nakon toga...
2016 02 10
namazi kremom koju si dobila.
2016 02 11
Zanimljivo je to da ne koristim sminku, perem kosu s djecjim samponima i jedem smoothie i sirovo voce, pazem sta unosim u sebe, bjelo brasno ne konzumiram uopce i pijem samo vodu. Doktorica mi je rekla da je to jer imam suhu kozu, dala kortikosteroide i to je to
2016 02 17
Svaki organizam je drukčiji i nosi se na svoj način s bolestima. Neki stručnjaci kao okidač navode stres, drugi pak okolinu, gene, pubertet,... puno je razloga zašto, ali činjenica je da medicina i danas zna jako malo kada su u pitanju kožna oboljenja. Moj osobni stav je da doktori nisu čudotvorci i da ni ne trebaju biti; velik dio odgovornosti prema životu snosi pojedinac te bi on sam trebao (naj/bolje) osluškivati svoje tijelo i psihu te naučiti kako ih dovesti u balans. Naravno, bilo bi idealno graditi taj stav otpočetka, a ne kada se dijelovi temelja uruše i kada ih treba popravljati, no to je život. U prethodnom postu sam navela tek nekoliko stvari oko kojih ljudi griješe, tj. koje najčešće utječu na pogoršanje stanja (neuravnotežena prehrana, manjak tjelovježbe i kvalitetnog sna, prekomjerna upotreba lijekova i kozmetičkih proizvoda sa štetnim sastojcima, stres, alkohol, pušenje, psihičke bolesti), ali ponavljam opet, bolest je poprilično individualna. Vjerujem da svi koji se nose s njom, imaju oscilacije - i bolje i lošije trenutke, kao i proizvode u koje se kunu da im pomažu, ali i one od kojih su imali više štete nego li koristi u liječenju. Zaista mi je drago da se vi ne pronalazite u primjerima gore, ali ako je istina sve što ste napisali, trebali biste promijeniti doktoricu čim prije. Kvalitetan doktor vam nikad neće tako olako preporučiti kortikosteroide (a kada to i radi, detaljno bi trebao objasniti nuspojave, razlog i rok upotrebe potonjih); to rade oni neupućeni koji se ne žele/ne znaju kako pozabaviti pacijentima. U svakom slučaju, postoji nekoliko pretraga koje se mogu i trebaju učiniti jer ovo, što vi opisujete, daleko je od "uobičajenog" problema suhe kože. Odlazak specijalistu na dermatologiju da utvrdi stanje i/li zatraži dodatne pretrage bit će od veće koristi od mišljenja nas nekolicine forumaša i doktorice opće prakse.
2016 02 17
tijelo ti je zakiseljeno, zagađeno raznim kemikalijama, raznom rafiniranom hranom, a da ne govorim da bi trebala i poraditi na svojim emocijama koje ćesto si potisnula tj mnoge osobe su ti ugrozile integritet i tako su prešle granice koje nisu trebale ali su to napravile. Kada pogledaš dosta toga ima tako da je najbolje početi raditi na čišćenju organizma, neću sada pričati o tome kako se radi jer vidim da je matteja dosta dobar tekst napisala. Ali ako te zanima više slobodno se javi na mail [email protected] jer bih ti se moglo dosta toga ponuditi vezano za tvoj problem, jer imali smo dosta već takvih slučajeva kojima se smirilo od kako su počeli koristiti lužnate proizvode , kao i čišćenje organizma ali detaljno, jer koliko god mi to prihvatili ili ne u sebe trpamo sve kao kanta za smeće, a sada ako vi kantu ne očistite pravilno iznutra što nam može preostajati nego posljedice od toga. Tako da ne treba se ništa brinuti bitna je volja i svakako da znate što radite, ne vjerovati svakom autoritetu, jer kortikosteroidi i ostali takvi proizvodi će vam napraviti puno više štete nego koristi iako to možda izgleda suprotno oni samo suzbijaju žarište ali vatra i dalje tinja, a kada bukne onda će je biti puno teže gasiti. Zato bih svakako se tome posvetio što serioznije jer to je samo početak nećega većeg ovo je samo refleksija manifestacija koje se događa puno dublje u vašim debelim crijevima. Jer debela crijeva su povezana s plućima, tj element metala tako da ljuto je ono što potiće čišćenje a ciklus za nju je jesen. Zato je bitno da si čovjek očisti organizam prije nego krene zima...
2016 02 20
> Vivi995: > Zanimljivo je to da ne koristim sminku, perem kosu s djecjim samponima i jedem smoothie i sirovo voce, pazem sta unosim u sebe, bjelo brasno ne konzumiram uopce i pijem samo vodu. Doktorica mi je rekla da je to jer imam suhu kozu, dala kortikosteroide i to je to pogledajte sastojke djecijih sampona , onda ih usporedite i napisite pa cete vidjeti koji su sastojci s druge strane , sampon mora biti za covjeka luznat od ph 7,1 koji je lužnat do ph 8 pa čak i ph 9 jer to je normalno stanje, kada vam je tijelo lužnato ne možete dobiti nikakve bolesti, upalne procese, simptome pa čak i proces dobivanja bora puno je sporije, što je normalno. Stavite ocat u mljeko pa gledajte što će se dogoditi, ista stvar se događa s našim krvnim žilama ovapnjenjujeu se unutra stjeni, a kako krv prenosi kisik, hranjive tvari i ostalo on ne može prenositi više jer je puno manji protok i tako dolazi do smanjenja cirkulacije na tom dijelu a kako ste vi spomenuli da je rijeć područje uha onda su u pitanju bubrezi. Suha koža nije ništa drugo nego usporen rad limfi koji su filteri za krv, a ako krv ne može prolaziti kako će doći do natapanja tkiva kože s krvlju, i radi toga dolazi do crvenila. svrbenja, perutanja kože, isvega drugoga jer vam vaše tijelo želi reči nešto samo je pitanje koliko vi pravilno čitate te znakove od tijela. Super je što ste rekli da jedete smootie, voće se i jede samo sirvo kako bi ga jeli drugačije da je cijelovito,. ali svakako čišćenje organizma bih vam sugerirao pogotovo ako su se počeli javljati simptomi poput vašega. Puno pozdrava i ako te zanima više slobodno se javi na mail [email protected] pa da nastavimo dalje razgovor.
2016 02 20
A slobodno i nešto "kupi" od vas, jel?
2016 02 24
Svatko ima svoj izbor, koliko para toliko muzike kako se kaže, ne mora ništa kupiti ako ne želi , nema nikakvog nametanja, ovo je forum za savjetovanje. A svakako ako razumijete o čemu se radi onda znate da našem tijelu ne treba ništa osim da počnemo živiti po prirodnim zakonima. Ako tako ne živimo onda nas čekaju posljedice poput svrbeža vlasišta, perutanja kože na ušima itd... Svatko može da bira ali svakako vjerujem da ako netko ima taj problem sada zna razlog i kako ga početi rješavati.
2016 02 25