Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Uklanjanje madeza

Je li opasno ukloniti madez ( promjera 1 cm ) sa grudi? Ima li tko iskustva s tim? Jel bolno, vidi li se oziljak, jel potrebno neko mirovanje nakon skidanja, itd :) Hvala
2016 04 02
nije bolno, dobiješ inekciju da ti to područje utrne, traje ti max do 15min. Onda nakon tjedan dana se skidaju konci i to ti je to. Ja sam već nekoliko madeža micala... poslije možeš mazati s kantarion uljem, jer ti je ono dobro za brže zarastanje. S vremenom ti samo mala crtica ostane na tom mjestu. A imaš i raznoraznih krema u apoteci za kupiti za ožiljke. :)
2016 04 02
Ništa nije bolno. Nema nikakvog mirovanja. Nije ti to operacija :) Moras samo biti pazljiva prilikom skidanja/oblačenja robe dok rana ne zaraste i dok se konci ne izvade. Ožiljak postoji, ali nakon što izblijedi nije primjetljiv. Kupi si u ljekarnoj kremu za ožiljke koja će spriječiti da ožiljak bude crven.
2016 04 02
Joj bojim se i te inekcije jer mi je bas na grudi.. Jesu tvoji bili toliki koje sii skidala ili manji? I jel bolje kod privatnog ili u bolnicu? (cula sam da u bolnici znaju napraviti masakr hah) Hvala puno :D
2016 04 02
ta inekcija ti je isto kao kod zubara, mala i traje par sekundi :) Ja sam radila u bolnici preko zdravstvenog i sve ok prošlo. Imala sam dva tako otprilike velika i kažem - sada je samo mala skoro neprimjetna crtica ostala. A privatno, mislim da ti to dosta košta, tipa par stotina kuna za jedan... ne znam, pogledaj na netu cijene u klinikama. E sad jedino, ovo kad ideš preko zdravstvenog, onda čekaš malo duže. Ja sam nekih mjesec i pol čekala za termin :/
2016 04 02
i gavezova mast ti je dobra za zarastanje ožiljaka :")
2016 04 02
Preko zdravstvenog je besplatno? Joj ja sam mislila ovaj do maturalne skinuti jer ce mi se vidjeti, haljina ima dekolte malo veci, al maturalna mi je za mjesec i pol :( Samo me je strah jer je bradavica blizu, a oni moraju vaditi korijen madeza
2016 04 02
Ja sam preko zdravstvenog u bolnici skidala... Imala sam jedan simpa madež točno po sred čela, baš je fora izgledalo, ali je bio malo ispupčen i doktorica rekla da ga moram operirat... Fakat nije bio velik, a ožiljak je veći nego što je madež bio. I sad taj ožiljak po sred čela izgleda baš žnj i bezveze, a s ničim ga ne mogu prekrit, eventualno šiškama. :/
2016 04 02
Uh toga je i mene strah :/ koliki ti je bio madez? Jel zna netko dobru bolnicu ili privatnika za preporucit u Splitu?
2016 04 02
Ma bio je mali, nekih 2mm, a ožiljak je veći dosta... Ja sam u Bjelovaru operirala pred par godina.
2016 04 02
Moj je veci dosta, bar 1 cm ima, znaci kad bi bila u grudnjaku vidio bi mi se oziljak
2016 04 02
Ja sam na leđima imala veliki ispupčeni i skidala ga, to ti je cas posla ne trebaš brinuti uopće i sam zahvat traje jako jako kratko i to je to :) bez brige
2016 04 02
A ožiljak je doslovno crtica neprimjetna..
2016 04 02
Jesi u bolnici ili privatno? :) I moze li mi netko napisat postupak, ide se u doktora po uputnicu ili?
2016 04 02
> Estera00: > Jesi u bolnici ili privatno? :) > I moze li mi netko napisat postupak, ide se u doktora po uputnicu ili? U Split ideš kod svog doktora, daje ti uputnicu dermatologu, naručit te preko neta i ne možeš birat nego koji je sljedeći slobodan, otprilike za 1 mj. Onda dermatolog pregleda i dogovorite se za skidanje u roku 2 tjedna do mjesec dana. Dakle otkad odeš po uputnicu pa za otprilike 2 mj skineš... Tako je bilo meni prošle godine.
2016 04 02
1 2