Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zubi mi se lako i brzo kvare i povlaće mi se desni :(

i ja imam problematične zube koji se lako kvare :-/ a budući sam uvijek u IVF pripremi i/ili tretmanu, rekli su mi da i ti hormoni utječu. pa sam počela s ovim prirodnim varijantama, i fakat su mi zubi puno puno bolje, i desni mi više ne krvare. otkrila sam u Mulleru Elmex četkice koje ne iritiraju previše, a kokosovo ulje, ovako kako je Sara rekla- u usta i polako rastopiš, možda malo progrgrljaš kad bude tekuće. i definitivno poboljšati prehranu, voće, pvrće, bijelo meso, riba, što manje šećera i ugljikohirdrata,a super djeluju i indijski začini u hrani, tipa kurkume.
2016 06 01
Pokušaj sa parodontax extra ili paroex tekućinom za ispiranje. Ima ih za kupiti u bolje opremljenim ljekarnama. Nakon 10 dana napraviš pauzu. Ako ne prolazi konac, nemoj ni pokušavati interdentalnim četkicama. Pokušaj dogovoriti termin kod parodontologa (može se i privatno i preko uputnice) i kamenac bi se trebao čistiti svakih 3- 6 mj(ovisno o stanju ginvige). Povlačenje zubnog mesa može nastati zbog više faktora. Lako je moguće da prejako trljaš četkicom, pa ćeš tako stvoriti i klinaste defekte na vratovima zuba. Enihu, dogovori pregled kod parodontologa. Što se paste tiče, Elmex je sasvim dobar.
2016 06 01
Za karijese nemam savjet, ali kaj se tiče podizanja zubnog mesa i krvarenja desni - meni je pomoglo promjena četkice i način pranja zubi. Kupila sam najmekšu Curaprox četkicu (5460) i počela sam zube prat odozgora prema dolje (ne kružno i ne pokreti kojim guraš meso prema gore), uz to sam više puta dnevno masirala zubno meso tj. spuštala ga prema dolje i vratilo se na mjesto. Paradontax pastu jednostavno ne mogu podnjet, okus je grozan iako sam se trudila par tjedana naviknut se, al Paradontax vodica je stvarno dobra. Od pasta odlične su mi bile Elmex i Aronal. Curaprox ima tanak konac za zube pa probaj i njega.
2016 06 01
OK,kupujem već danas nekaj od ovoga! ;) Hvala vam svima na savijetima,mora nekaj pomoći od ovoga,ima logike! Samo kaj sam ja slijepo vjerovala svojoj zubarki i evo mi sad! Dobro da sam na vrijeme,da se nije pogoršalo! Kad sam vidla da mi se meso iznad druge petice povlači rekla sam ma nekaj krivo radim idem pitati!
2016 06 01
mućkaj čaj od kadulje u ustima, on je stvarno čudo za zube i zubno meso, isprobano
2016 06 01
I sad se sjetih što je povezano sa zubićima- kalcij! Oni se kvare kada ga nema dovoljno, pa isto ne bi bilo zgorega uzeti tablete kalcija. Sretno. :")
2016 06 01
evo i mene u klub....ja imam super zube koji se fakat rijetko kvare, relativno često perem zube, jer ne volim taj okus u ustima poslije hrane, ali poslije drugog poroda imam velikih problema sa krvarenjem desni, nekad mi se čak zna desiti da osjetim krv iz čistog mira....otišla kod zubara po savjet, počela kupovati paradontax, promijenila četkicu ( isto paradontax ), kupila gengigel, manje energično perem zube.... i dalje mi krvare kod skoro svakog pranja zubi, sad već planiram po uputnicu i kod paradentololga :,'( a to kokosovo ulje, jel to pljunem kad se rastopi ili šta?i di se to kupi?
2016 06 01
stormblast-interdentalne četkice su meni zakon! konac ne volim. koristim ga samo za 2 zuba jer nemre proć interdentalna. imam najdeblju i najtanju 0.6 obje od curaproxa, one dm-ovske su mi predebele nekak. zubi su mi stisnuti pri dnu, a uz korijen imam razmaka (također povučeno zubno meso). jako sam zadovoljna. blanka2-što prije nabavi uputnicu za parodontologa, preporučam da odeš na stomatološki, ja sam bila naručena za tjedan dana. na tebi delaju studenti, al glavna zubarka sve provjeri kak su obavili. meni sve izliječeno. došla sam s dijagnozom agresivnog parodontitisa nakon poroda. sad je sve zdravo, smanjili se đepovi, nisam trebala niti kiruršku obradu koja je bila rečena na početku. naravno da je pranje zubi navečer procedura, ali moram tako da se ne vrati. ako možda imaš pitanja, samo pitaj.
2016 06 02
monii78-koliko je prošlo prije nego si vidjela promjene? da li skida mrlje od čaja/kave? meni se love uz korijen zuba bez obzira na četkanje i vodicu, pomaže samo ono pjeskarenje...
2016 06 02
hvala sara, hvala cure :* probat ću i to ulje, ali ću svakako do paradentologa, meni je okidač bio drugi porod, ne znam zašto, mislila sam da će prestati sad kad sam prestala sa dojenjem, ali nije :(
2016 06 02
Hvala, Mateja! Kurkumu u prahu sa svježe mljevenim paprom i maslinovo ulje pomiješam i na tašte uzmem. Ali razmišljam o paradentologu,čisto da on vidi,da me ak niš drugo smiri! Malo gore sam stavila sliku kaj sam si jučer kupila za njegu zubiju i kupila sam baš tu keficu koju si preporučila! ;) Ma mislim da nemam đepove jer meni se zubi ježe kad pojedem ananas npr ili naranđu,kad ih perem. Ne svi nego samo na nekim dijeovima! Zatim ponekad kad popijem hladno jako i jako toplo,znaju me zaboliti zubi! Ovaj zeleni Elmex je baš za to,a onda mi se i meso počelo povlačiti....kad se povuče,karijes se zakelji u sekundi! :s Tako bar kaže moja zubarka da je to karijes.... Upale kod mene nema samo povlaćenje mesa i caklina mi je u banani!
2016 06 02
> Stormblast: > A šta kažete na međuzubne četkice? Jel to tko koristio? Puno bolje od flossa, oštećuje se caklina jer je baš tu najtanja. Karijes bi izbio u kutovima zuba, užas. Drveni štapić, četkice, puno bolje riješenje od konca.
2016 06 03
> mirnaz: > i ja imam problematične zube koji se lako kvare :-/ a budući sam uvijek u IVF pripremi i/ili tretmanu, rekli su mi da i ti hormoni utječu. pa sam počela s ovim prirodnim varijantama, i fakat su mi zubi puno puno bolje, i desni mi više ne krvare. otkrila sam u Mulleru Elmex četkice koje ne iritiraju previše, a kokosovo ulje, ovako kako je Sara rekla- u usta i polako rastopiš, možda malo progrgrljaš kad bude tekuće. i definitivno poboljšati prehranu, voće, pvrće, bijelo meso, riba, što manje šećera i ugljikohirdrata,a super djeluju i indijski začini u hrani, tipa kurkume. Kurkuma je dobra za zube i mozak, Ubiješ Alzehimera i karijes jednim udarcem, thumbs up :') :D
2016 06 03
Nikako ne prati zube s elektricnom cetkicom ako su desni tako osjetljive. Uzmi Curaprox ultra soft cetkicu i cetkaj iskljucivo od gore prema dolje laganim potezima. Listerine nemoj koristit, imas isto tekucinu od Curaproxa u ljekarnama, ako ces jeftiniju varijantu onda isprobaj neke od ovih sta su ti cure predlozile. S obzirom da ne mozes koncem cistiti zube ja bi ti preporucila tus za zube. Jbg nije najjeftinija investicija ali definitivno isplativa sta se oralnog zdravlja tice s obzirom da zube ne mozes cistiti ni koncem ni interdentalnim cetkicama. S njim dobijes i druge nastavke pa ga mozete koristiti i ti i tvoj muz/djeca. Sta se tice povlacenja zubnog mesa mislim da ti je to radi nacina cetkanja, ali ne bi ti bilo zgoreg otic do ortodonta vidit kakav ti je zagriz, jer nepravilan zagriz moze dovesti do povlacenja desni i samim time izlaganja zuba cime postaje osjetljiv i podlozan karijesu. Ja svoje trenutno po preporuci ortodonta mazem Mi pastom, ona u sebi ima kalcij i pomaze da zubi dodu malo sebi. Ali najprije tribas utvrdit uzrok
2016 06 03
> nefertiti111: > Nikako ne prati zube s elektricnom cetkicom ako su desni tako osjetljive. Uzmi Curaprox ultra soft cetkicu i cetkaj iskljucivo od gore prema dolje laganim potezima. Listerine nemoj koristit, imas isto tekucinu od Curaproxa u ljekarnama, ako ces jeftiniju varijantu onda isprobaj neke od ovih sta su ti cure predlozile. S obzirom da ne mozes koncem cistiti zube ja bi ti preporucila tus za zube. Jbg nije najjeftinija investicija ali definitivno isplativa sta se oralnog zdravlja tice s obzirom da zube ne mozes cistiti ni koncem ni interdentalnim cetkicama. S njim dobijes i druge nastavke pa ga mozete koristiti i ti i tvoj muz/djeca. > Sta se tice povlacenja zubnog mesa mislim da ti je to radi nacina cetkanja, ali ne bi ti bilo zgoreg otic do ortodonta vidit kakav ti je zagriz, jer nepravilan zagriz moze dovesti do povlacenja desni i samim time izlaganja zuba cime postaje osjetljiv i podlozan karijesu. > Ja svoje trenutno po preporuci ortodonta mazem Mi pastom, ona u sebi ima kalcij i pomaze da zubi dodu malo sebi. Ali najprije tribas utvrdit uzrok Kupila sam si četkicu koju si preporučila a vodicu sam kupila od Elmexa zeleni sensitive. izbacila sam električnu četkicu i Listerine i sad pratim promjene! Tuš je moja mama koristila zbog istog razloga ali je riko vrlo brzo,tak da to neću uzimati! :s :s Kaj se tiće zagriza, imala sam kao klinka fiksni aparatić pa mi je zagriz u redu! Nisu se pomakli nekaj preveć!
2016 06 03