Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Domaća kozmetika

Pozdrav curke:) Bavim se izradom prirodne kozmetike, inaće imam završenu školu za kemičara i veliko znanje o eteričnim uljima i spojevima. Maturirala sam s 5 na temu eterična ulja tako da jako puno znam i istražujem o prirodnoj kozmetici. E sad, zanima me vaše mišljenje, šta vašoj koži treba? Dali ste primjetile da vam nekakav poseban sastojak pomaže ili odmaže (što se tiče sastojaka u kremama, melemima, kupkama i sapunima) i zašto bi rađe potrošile 300 kn za kremu protiv bora s alantoinom u dm.u nego kupile od cura koje to same proizvode? Dali bi vam pomogli besplatni uzorci? Dali bi bile zadovoljne kada bi same mogle odabrati sastojke krema i kombinirati stvari koje vama osobno odgovaraju? Kada bi u Zagrebu i okolici postojao dućan s takvim stvarima dali bi vas to zanimalo i dali bi ga posjetile? Jako se veselim vašim odgovorima, ako imate nešto za nadodat nadam se da hoćete. Cujemo se u inboxu:D <3 :")
2016 06 04
Također ako imate nekakav problem s kožom koji je teško rješiv, nadam se da cete se javit i da cemo mozda zajedno pronaci riješenje :D
2016 06 04
Domaći proizvodi- jedno veliko da! I jako, jaaaako mi se sviđa ova ideja sa besplatnim uzorcima jer sam osobno, a vjerujem i masa cura ovdje, bacila previše para za proizvode koji mi na kraju nisu odgovarali i koji su završili u smeću. Ne bih sama birala sastojke jer se ne razumijem u njih i nikakve svrhe onda nema ako kažem da bih sastojak koji bi potencijalno mogao napraviti više štete nego koristi, ali bi mi bilo super da mogu reći da mi se npr. lavanda zamijeni s nečim drugim jer ne podnosim taj miris. Sretno!
2016 06 04
Hvala na odgovoru, jako sam sretna jer si izrazila svoje misljenje:)
2016 06 04
ja obožavam prirodnu kozmetiku, i kupujem isključivo od cura koje same rade. najblje su mi kreme s neemom i smiljem i avokadom za lice, za tijelo lavanda. a tražim i neki dobar kruti šampon i regenerator. sad ću pogledati tvoju ponudu ;)
2016 06 04
> SaraKedavra: > ali bi mi bilo super da mogu reći da mi se npr. lavanda zamijeni s nečim drugim jer ne podnosim taj miris. ,:) Joj, nije ni meni sjedala lavanda dok nisam pomirišala pravo, kvalitetno EU lavande... do tad mi je lavanda bila asocijacija za "ono protiv moljaca" :') :')
2016 06 04
Meni domaca krema od smilja recimo nije odgovarala, podsjecala me jako na zivotinje i miris njihovih kucica kod bake, ali ne u pozitivnom smislu. :) Nedavno sam bademovo ulje stavila na lice i poludilo je, navodno su ulja preteska za lice- voljela bih znati zasto, koza mi je suha pa sam se ponadala da ce je hidratizirati. Jucer su mi u ljekarni opet "uvalili" Avène (Cleanance Hydra gel za pranje lica i kremu) jer imam neku hormonsku alergiju u trudnoci i trazila sam "bilo sto sto mi moze pomoci". Zanima sto bih mogla korisiti a da je prirodno za te, pa ne cak ni akne, nego crvene krugove koji se ne micu vec 3,4 mj s podrucja brade? Ako stavim kremu na to- pojave se pristici unutar njih, ako ne stavim nista ili djecji puder- ljuste se i suhi su, ali ne prolaze. Ovdje sam kupila Loko kozmetiku i simpa je djevojka, ali mi je kozmeticarka rekla da to za lice treba izbjegavati, a njihova kremica za okolo ociju mi se cini i dalje ok iako pise da je rok trajanja 8mj pa ne znam da li se i toga treba striktno drzati (bila sam je koristila pa zaboravila na nju, proslo je pola godine, ako ne i vise)? Pogledat cu tvoju ponudu, sretno. :")
2016 06 04
često naletim da ekipa ne voli lavandu, ja je obožavam :-) imam je pun vrt, danas brala. i zeza me sestra da stalno mirišem na bakin ormar :-D
2016 06 04
Isuse, mirna x-) meni je prošle 2 godine na moru pod prozorom bio vrt pun lavande, gušila sam se po tjedan dana. skoro sam teti počupala cijeli vrt. ,:(
2016 06 04
Evo, i ja podrzavam tvoju ideju prirodne kozmetike, ciji sam veliki fan. Pratim te :")
2016 06 04
> SaraKedavra: > Isuse, mirna x-) > meni je prošle 2 godine na moru pod prozorom bio vrt pun lavande, gušila sam se po tjedan dana. skoro sam teti počupala cijeli vrt. ,:( ja sam baba, Sara :-D štaš.
2016 06 04
Ja mogu napraviti sve u dogovoru svama, za te krugove preporucujem samo obican cajevac, lagan a najvise prirodan jer je cist, mozda cak obicno ulje marelice ili krema od ulja marelice jer se ulje marelice odmah upije u kozu, smilje je dosta tesk
2016 06 04
Smilje je tesko jer ga jako koncentriraju od jedne tone smilja oni dobiju samo 1kg et ulja ikoristenje oko 0.075% predlazem kremu bez alantoina samo s vitaminom e i glicerolom i naravno vodenom fazom, to ti ja mogu napraviti, ide cista voda, vitamin e, ulje palmarose, ali bez alantoina jer nema potrebe, vitamin e je super za kozu, glicerol je super za suhu kozu a od vode ne mpze nista biti, naravno tu idu emulgatori za zgusnjavanje ali to nema beze s kozom eventualno umjesto ulja smilja koje je u mojoj originalnoj kremi stavila bi hidrolat kamilice jer djeluje antiupalno ili ulje konoplje cak
2016 06 05
Hvala! <3
2016 06 05
Mogla bi probati i s ricinusovim uljem, takoder ti mogu napraviti lagani melem samo od kokosovog ulja pcelinjeg voska , vitamina e i etericng ulja, pa mozes mazat i po licu ne mora biti samo za usne
2016 06 05
1 2