Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Studentska prava- posao

Cure koje rade preko servisa, ako bi mi mogle pojasniti neke nejasnoće. :) Zaposlena sam u jednoj trgovini čije je radno vrijeme do 20h. Šefica kad obračunava moje radno vrijeme, također piše npr. 13-20h, bez obzira što moram ostati do 20:20-20:30, nekad i duže, kako kad. Pa me zanima, zar nismo mi studenti plaćeni po satu? Bez obzira što trgovina radi do 20h, zar ne bi trebali računati i tih pola sata duže?
2016 07 04
Ja sam prilično sigurna da bi trebali.
2016 07 04
Ja sam radila u jednom ducanu, placali su mi sve jedino na listu smo uvijek pisali radno vrijeme tako da bude gotovo kad i trgovina, npr. ako smo radili od 13 do 21.30 (a trgovina radi do 21) onda bi nam sefica rekla da pisemo 12.30 do 21 cisto zbog inspekcije, ali da sve bi ti trebali platiti. :)
2016 07 04
Replika01 tako je, studenti bi trebali biti plaćeni po satu. Dok sam studirala, na ugovor su se pisali samo odrađeni sati, ne i minute u kojima bi se izračunalo još dodatno koja kuna. Ne znam da li se u tom obračunu nešto promijenilo, ali mislim na nije. Tvoja šefica bi trebala bilježiti koliko ostaješ prekovremeno pa zbrojiti te minute i pretvoriti koliko od toga ima sati. To bi bilo pošteno i fer.
2016 07 04
Na prošlom poslu sam se sama upisivala do kada sam radila, a ovdje me šefica upiše. Hvala na odgovoru. To je čisto da znam radi sebe, sigurno to neće uvažiti ako joj spomenem, jer kad ja spomenem da moram do faksa na upis ocjene, ona već naglašava da joj je to nezgodno i da ima br druge studentice. A u pitanju je izostanak 2-4h i to jednom mjesečno.
2016 07 04
radila sam sa konzum jednu sezonu, dolazila sam pola sata prije i odlazila pola sata -45 min nakon posla doma, niti kune mi nije plaćeno, i tako 3 mjeseca, svaki dan..pisalo se 8 sati koliko je bilo i radno vrijeme..
2016 07 04
I ja sam radila u PanPeku, dolazila sat i pol prije i ostajala oko 40 min poslije i nigdje se nikome nije pisalo. Kamoli plaćalo. Tko se pobuni, ne produlje mu ugovor.(pobunila sam se, dobila prikaz prekovremenih kao "stimulacije"na platnoj listi, što otprilike znači da sam za svakih krvavo odrađenih 100 kn dobila samo 17; i podivljala sam, dobila pedalu, ali kasnije si i našla 2000 kn bolje plaćen posao bez takvih gadarija hvala kurtzu ali svakako ne Čilašu tj vlasniku PanPeka koji je u medjuvremenu kupio drugi ili treći automobil) Firme poput Konzuma i evo mog nekadašnjeg Panpeka traže točno određeni profil radnica, zena-sljakerica, koje će šutjeti i to trpjeti.:'( Vidim i tamo gdje ti, Repliko, radis.(budi sretna da je cak tako malo, pola sata ostanka dulje je ništa kako nekima kradu r.vrijeme...) Cinik u meni bi ti rekao navikni se, a optimist ce ti reci: završi faks. ,:(
2016 07 04
Govorim za studentski posao, sa nebi bilo zabune..al isto tako znam da i frendice sa faksa gdje GOD su radile prekovremeno i prije dolazak ba posao nije im se plaćao..to nitko ne cijeni
2016 07 04
Kratko vrijeme sam radila u ducanu, radno vrijeme je do 20h, i do tih 20h ti je placeno, nikog nije briga sto kasnije ostanes jos pola sata pospremiti, pocistiti i tako. U teoriji se placa po satu, ali u praksi to nije nimalo tako. Kako Uljeshura kaze: zavrsi faks :D
2016 07 04
Završavam faks, hvala Bogu. :) Hvala cure na odgovoru.
2016 07 04
Ja sam u H&Mu i placena nam je apsolutna svaka minuta, mislim da tako treba biti svugdje :)
2016 07 04
> anas28: > Ja sam u H&Mu i placena nam je apsolutna svaka minuta, mislim da tako treba biti svugdje :) Svi tako mislimo. ;) ;) :') Ali praksa je drugo. :|
2016 07 06