Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Leće u boji bez dioptrije

Pozdrav svima! Imate li kakvih iskustva sa lećama u boji bez dioptrije? :")
2016 08 07
Ja imam.nosila sam 2mjesecne i godisnje,godisnje su isplativije i puno lakse za koristenje jer nisu pretanke pa imaju oblik,a 2mjesecne se lijepe za prste.one koje sam koristila na tamne oci nemaju rezultat kao na prije-poslije reklami,ali razlika je itekako vidljiva.tko inace ima suhe oci,odmah neka se opskrbi umjetnim suzama ili lubrikantom koji je puno bolji,ali ga npr.u splitu vec dugo nema za kupiti.drzite se preporuka otisnutog na tvornickoj ambalazi,vodite racuna o roku trajanja i uzivajte u novoj boji okica :) P.s.ima jedna cura ovdje neotvorene godisnje intenzivno plave lece,divne su,ako zelite-naci cu u razgovorima koja je pa Vam mogu javiti
2016 08 07
KetiKe se zove korisnica pa pogledajte,u optici gdje sam ja kupovala su te iste duplo skuplje bile,405 ili 425kn,ne sjecam se tocno
2016 08 07
Leće u boji sam kupovala uvijek u optici , cijeli taj "sport" me u jednom šusu koštao 250-300kn max, (leće+ otopina) ovisno koju marku leća sam uzela. Moja preporuka ; ako misliš preko krpa izvaliti 250kn za leće , prvo prošetaj do optike i tamo izvidi koje su cijene i kakva je ponuda. Prošeći i vidi... nije zgorega tražiti i savjet zbog prethodne nelagode korištenja leća.
2016 08 07
Istina, ja u optici Kobacic u Zagrebu mogu dobiti nove novcate (uz besplatan pregled) za oko 440, ne znam vise. :O A to je još puno! > VoodooKid: > > Vjerujem da imam osjetljivije oči i da je to glavni razlog. Zbog toga nisam sigurna da li da pokušavam opet? A ja vjerujem da si kupila krivu zakrivljenost lece i da te je zato zuljalo. :| A moguće i robu s tvornickom greskom. Ali mi nekako najvjerovatnije zvuči da si pogrešnu sferu imala.
2016 08 08
Koliko ja znam,nema nikakve zakrivljenosti kod mekanih kontaktnih leca.ja sam sve svoje u optici kupovala.2mjesecne su 220kn,a ove godisnje su samo u optici ANDA imali,spomenuti lubrikant takoder.tekucina za ciscenje/ispiranje/cuvanje se kupuje u optici ili ljekarni i s tekucinom obicno bude ona posudica.u mojoj optici se uz lece dobije gratis posudica i mala bocica tekucine.ova cura kaze da su joj lece hermeticki zatvorene,buduci je na njima rok trajanja i ne moraju se cuvati na odredenoj temperaturi,nebi trebalo biti nikakvog problema,cijena je 200 kn.ali ima na krpicama i cura koje prodaju OTVORENE(!)lece..te lece su im na profilima tko zna otkad i tko zna otkad su ne za koristenje nego za u smece :s
2016 08 08
Tvornicka greska je npr.ostecena/pokidana lecea,to uopce nije rijetkost kod npr.FRESHLOOK leca(2mjesecne)jer su toliko tanke i pepkave da ih nebi nikome preporucila.jednom prilikom je gospoda u optici na moje oci bacila u kantu 2 lece tvornicki pokidane kad sam kupovala.znaci-1.je bila ok,2.pokidana,3.pokidana i tek 4.ok.prva i cetvrta otisle kuci samnom,a druga i treca u smece :P
2016 08 08
P.s.osjetljive oci,a suhe pogotovo,naprosto tesko podnose kontaktne lece,cak i one s najvecom kolicinom H2O u sastavu,cak i uz umjetne suze.lubrikant donekle pomogne,ali ne znam gdje ga ima kupiti vise ni kako se tocno zove :(
2016 08 08
Super! Hvala na odgovorima! Ma da, mislim da ću svakako prvo otići do neke optike i raspitati se :") Čini mi se da sam pročitala negdje da su meke leće one dnevne i mjesečne, a polutvrde i tvrde one godišnje. Možda me više zanimaju godišnje jer ih ne planiram nositi svaki dan. Leće sam onda kada sam ih prvi put kupila platila 240,00kn / godišnje - možda (ne)kvaliteta u kombinaciji sa osjetljivim očima ,:)
2016 08 08
tiješim se da nije samo osjetljivost ,:(
2016 08 08
Pa meni su i FRESHLOOK bile čist ok, isto za osjetljive oči. Ugodne i nosive bez žuljanja (mekane), a divnih boja, ugl sam kupovala plave ili zelene, upečatljivih nijansi da me rođena mater nije htjela u oči pogledati :D Od desetak pari, sam svojom nepažnjom dvoje podrapala tokom korištenja, ali nikad nisu bile kupljene oštećene .
2016 08 08
Mekane postoje cak i dnevne,npr.za pilote.sta je vise vode u sastavu,to krace traju.polutvrde su silikonske,kao komad plastike,ja sam te dioptrijske u srednjoj skoli nosila.privikavanje traje..sat dnevno se nose pa dva itd.dok se oci ne naviknu,a kad se naviknu bude ok.takve u boji mislim da i ne postoje.koliko pamtim,manje su mi oci bile suhe s njima nego sa mekanim lecama.ako se ne nose neko vrijeme,postupak privikavanja ide ispocetka.ima puno privatnih okulista,vidite gdje je besplatan pregled i tamo pitajte sta god Vas zanima.o cemu god se radi,strucnjak zna bolje nego mi laici.'noc :*
2016 08 08
Sta se FRESHLOOK leca tice,dosta su hvaljene.mene zuljaju(bez lubrikanta)sve pa i te,ali na svoje oci sam vidjela 2 komada izvadena iz pakovanja,nije puni krug nego uz rub fali komadic.zena ih je samo bacila,nije djelovala iznenadeno,pa pretpostavljam da to nije prvi put.i ja uzimam plave ili zelene,sta intenzivnije-to bolje :) zuljaju,ali trpim i nosim neko vrijeme,a onda mi se neda vise trpiti pa ih spremim i nosim povremeno,a bacim ih cim prode rok da nebi dosla u iskusenje da ih opet stavim jer volim svijetle oci cudo jedno :") Laku noc i onima koje nose kozmetske lece i onima kojima smo nenormalne mi koje ih nosimo :*
2016 08 08
:* :* :*
2016 08 08
To sam za trajanje i rekla-mekane postoje od dnevnih do godisnjih,postotak vode odreduje koje su,dnevne imaju mislim 88% H2O u sastavu.meni osobno suse oci i kratkotrajnije i godisnje,ali godisnje manje.svakako,savjet potraziti u optici ili jos bolje kod oftamologa ;)
2016 08 09
1 2