Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ah ta poštarina.....

Ja u početku nisam nikog ništa pitala, onda skužil da mene cure često pod normalno pitaju popuste, kad bolje promislum, ok nrma se što izgubit, ionako su mi te stvari viška. Uglavnom pristenem, osim kada je baš sniženo do dna ili kad mi baš gori pod petama onda ne, ali nikad problema. Sve se dogovorimo, a to je rezultiralo i tim da i ja pitam popust često, i opet nekad se dogovorimo nekad ne. Ali načelno ptt plaća kupac ako nije drugačije naznačeno ili dogovoreno..
2016 10 13
Eisen,veliki pozdrav <3 I mene često zapadne da nadoplatim za poštarinu jer ne želim cjepidlačiti oko par kuna ili na kiosk Tisku nema kutije u veličini S,a ja želim da kupac što prije dobije svoju robu za koju je uplatio novac,pa dodam tih 5 kn za M kutiju.....Nikad neću zaboraviti kad sam se ovo ljeto vozila 40 km u Dalmaciji da pronađem kiosk Tisak,a kad sam došla do grada,onda nije bilo nigdje manjih kutija i opet sam nadoplatila za poštarinu. To sve ide u rok službe. :) Al me smeta,kad se cure vrijeđaju što poštarina nije u cijeni. Pa ako želim nešto,platit ću tu poštarinu. Pa da idem i u grad u kupnju potrošim na prijevoz više nego li je poštarina Tiskom. :) Uostalom kao kupac cijenim i trud i vrijeme prodavača da nešto pošalje jer svi znamo kako je stajati u redu pošte ili obilaziti kisok Tisakove kad ne ide sve po planu sa njima - ne radi sustav,nema kutije,ima kutije -ali je nema u kompu i sl. :)
2016 10 14
Tisakove :') :') :') -lapsus :)
2016 10 14
> Majalike: > Ja u početku nisam nikog ništa pitala, onda skužil da mene cure često pod normalno pitaju popuste, kad bolje promislum, ok nrma se što izgubit, ionako su mi te stvari viška. Uglavnom pristenem, osim kada je baš sniženo do dna ili kad mi baš gori pod petama onda ne, ali nikad problema. Sve se dogovorimo, a to je rezultiralo i tim da i ja pitam popust često, i opet nekad se dogovorimo nekad ne. > Ali načelno ptt plaća kupac ako nije drugačije naznačeno ili dogovoreno.. Slažem se...i popust je druga priča i u redu je da se ljudi dogovore,dajem i ja popuste....ali ima i situacija kad se traži i popust i onda se još traži i besplatna poštarina..... ,:) Osobno ne bih toliko "vrijeđala" prodavača,pa i on je uložio neki svoj novac u tu robu,nije mu palo s neba. 8-)
2016 10 14
Ja dam besplatnu poštarinu na dva kupljena artikla pa makar oni bili po 15 kn!!! Eto ^_^ A i dodatno spustim cijenu ako se radi o npr. iznosu preko 100 kn
2016 10 14
Tehnički, niste vi platile poštarinu nego ste spustile ukupnu cijenu artikla. Ma ovdje su cijene prenapuhane totalno za mnoge stvari....npr. Benetton kožne gležnjače 240 kn a nošene jednu sezonu, ono, meni se to čini previše, odeš i kupiš nove za tu cijenu, čizmice ne kožne naravno ali i bolje su za zimu umjetni materijal
2016 10 14
Ima svakakvih cijena,ali na kraju krajeva sami odlučujemo da li nam odgovara omjer cijene i traženog artikla....ono što mislim da je preskupo i da ne vrijedi toliko -zaobiđem. Ali bih kupila npr. kožne čizmice za 240 kn,ako su u dobrom stanju jer uopće ne mogu nositi umjetne materijale ,a nove, kožne i kvalitetne čizme itekako koštaju sad u dućanu! ,:)
2016 10 14
Ma da, cijene su ovdje relativan pojam i neke cure su jako nekritične pa stoga mislim da je ok kada je cijena prenapuhana tražit neki popustić. Btw, pogotovo kad vidim da je npr objektivno duplo kvalitetniji artikal u mene upola jeftiniji.
2016 10 14
> Majalike: > Ma da, cijene su ovdje relativan pojam i neke cure su jako nekritične pa stoga mislim da je ok kada je cijena prenapuhana tražit neki popustić. > Btw, pogotovo kad vidim da je npr objektivno duplo kvalitetniji artikal u mene upola jeftiniji. na krpicama cesto kvaliteta i cijena nemaju veze jedno s drugim imas neke prodaju kinesku robu po 10x vecoj cijeni, a neke svoju kvalitetnu stvar skupo placenu daju u bescijenje samo da im vise ne stoji doma u ormaru i propada I tu nema nikakvih pravila, ako ti se tako hoce mozes prodavati stvar i po smijesnoj cijeni iako je placena puno vise
2016 10 14
> SilaVila: > Kad formiram cijenu nekog artikla,onda uvijek stavim malo nižu od onog što mislim koliko to zaista vrijedi,baš zato što kupac treba platiti još i poštarinu.No često mi se događa da me opet pitaju i za uključenu poštarinu i onda dolazi do nezgodnih situacija i nezadovoljstva sa druge strane ako to odbijem. također :/
2016 10 17
Kada kupujemo probam sniziti s uklj. Pt ako ide super ako nejde onda platim heheh 😄😄😄
2016 10 18
> SilaVila: > Ja sam imala situaciju gdje sam prodavala novi proizvod u pola cijene nego što je u dućanu,računam prije će se prodati. Cura ga je rezervirala, kao kupuje ga,tražila podatke za uplatu i onda postavila uvjet oko poštarine na koji nisam pristala. A ona je odustala od kupnje... Takvu sam slicnu situaciju imala i ja, snizim joj cijenu i dogovaramo se postarinu tiskom placam ja i pristane, dam joj podatke i na to ona kaze nema ona tisak u mjestu ona hoce postom ja na to kazem onda je cijena ta ali postarinu placate sami i tu ona meni kao nece ona tako postarina ce me izac jeftino preko poste neka ju platim ja ( svi znamo da je skupa) i nakon sto nisam pristala nije se vise javila. Da napomenem da ima 0 povratnih i da sam joj smanjila za 50 kuna proizvod i htjela platit postarinu tiskom.
2016 10 21
Ok mi je da kao kupac platim postarinu. Kao s narucivanjem preko interneta:) Desi se da netko pokloni postarinu,isto tako i da ju ja nekome poklonim
2016 10 21
Meni i dalje zadnjih dana stalno komplikacije oko poštarine......svi kupci traže da ju ja platim.....ali ne naplaćujem ja poštarinu,nego Tisak,pošta- kako to nije nikome jasno. :D
2016 10 21
slala sam neki paketic preko poste i zena na salteru u posti veli da se ne moze slati u "recikliranoj"(rabljenoj) koverti da moram kupiti novu kovertu...ja sam rekla da necu kupiti novu kovertu nego da cu doma prepakirati u novu kovertu...nije dala...paket je normalno zaprimila i poslala ...znaci ako prode prode...a znam da neki salju i u najlon vrecicama koje skroz oblijepe selotepom, a ona meni bas prigovarala zbog koverte oblijepljene selotepom jer kao izgleda da je posiljka otvarana...
2016 10 22