Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Tražim stare orahe

Hahaha Nado stvarno ti nije lako :D One kod mene sliste kupovni mix kako se okrenem. Bile su slatke krajem ljeta kako su pojele sve do jedne sjemenke sa suncokreta, a nije da ih je bio malo. Jedva da su mi ostavile nešto za posijati iduće godine ,:) Imate ideje što bih još mogla sijati osim suncokreta isključivo za ptičice?
2016 11 16
... nisu ni ptičice ono što su nekad bile ....
2016 11 16
PA uljepšala si mi dan! Hvala ti <3
2016 11 16
> hanami: > Hahaha Nado stvarno ti nije lako :D One kod mene sliste kupovni mix kako se okrenem. Bile su slatke krajem ljeta kako su pojele sve do jedne sjemenke sa suncokreta, a nije da ih je bio malo. Jedva da su mi ostavile nešto za posijati iduće godine ,:) > Imate ideje što bih još mogla sijati osim suncokreta isključivo za ptičice? Nemam pojma što bi se još moglo osim suncokreta... ali mi imamo nekoliko grmova šipka u dvorištu i ostavljamo dio grožđa na brajdi - to je za one veće ptice: kosove, čvorke i drozdove. Nema ih još, sad nije tako hladno, ali ako se temperature spuste ispod nule, odmah se i oni sjate na voće :-)
2016 11 17
stavite par strašila u vrt i rješili ste se dileme oko prehrane ptičica...
2016 11 17
Svake godine kupim zalihu hrane za ptice u Lidlu, baš sam jučer uzela vreću suncokretovog sjemena, ima i kugli od loja. Vole i kosti iz juhe, one šuplje, samo mi tada dvorište izgleda prilično stravično, još kad se kost na špagi zanjiše.... Orahe im ne čistim nego samo razbijem ljuske pa si one same vade komadiće
2016 11 17
ajme, to su pravi svežderi -- :)
2016 11 17
> zvonkamala: > Svake godine kupim zalihu hrane za ptice u Lidlu, baš sam jučer uzela vreću suncokretovog sjemena, ima i kugli od loja. > Vole i kosti iz juhe, one šuplje, samo mi tada dvorište izgleda prilično stravično, još kad se kost na špagi zanjiše.... > Orahe im ne čistim nego samo razbijem ljuske pa si one same vade komadiće E, ovo je korisna informacija. Moram, znači, posjetiti LIDL. Ne bih ni ja čistila, ali ne smijem ostavljati orahe nikako drugačije nego obješene u mrežici na stablu, na najtanjoj grani... jer imam i šest mačaka, pa moram osigurati da mi mace ne mogu doći do hranilice za ptice :D
2016 11 17
Ah , mačke.. Imamo i mi dvije. Kad su crvendaći napravili gnijezdo iznad ulaznih vrata, mačke su dežurale i postavile stražarsko mjesto. I zbog vrabaca vješam hranu na špagice, a njima ostavljam po podu. Jeste li primjetile kako zadnjih godina ima puno manje vrabaca dok su se vrane i svrake jako razmnožile.
2016 11 17
Ja za ptice uzmem: loj+kokice+hrana za ptice i promiješam na "vatri" sve , kasnije smrznem ,provučem konac/konopac i onda objesim po voćkama .I sjenice i crvenorepke sretne :) .
2016 11 17
> maJa2015: > Ja za ptice uzmem: loj+kokice+hrana za ptice i promiješam na "vatri" sve , kasnije smrznem ,provučem konac/konopac i onda objesim po voćkama Izvrsna ideja :)
2016 11 17
Mora da ima i djece manje razmažene od ovih vaših ptica! 😂😂😂😂😂 Imamo mi oraha, moji roditelji! Pitat ću jel imaju lošijih koji nisu za prodaju, ako su ostavljali kod čišćenja. Ako imaju, javit ću vam se u inbox!
2016 11 17
molim te javi joj što prije,zima dolazi, pojest će nju te price--- :)
2016 11 17
Emili i Nada, hvala vam na savjetima :") Emili, čula jesam, ali hitam malo više pročitati o šafraniki (šafranici?)! Hvala ti na ideji! Nado, mi im ne ostavljamo, oni se same posluže na brajdi :') Ako želimo nešto za pojesti, moramo omatati jutenim vrećama. Aroniju im ostavljamo da se naklopaju, stvarno ju vole. Jesenas smo u botaničkom kupili nekih (ukrasnih) grmića s bobicama koji se često mogu vidjeti posađeni po gradu (cotoneaster i pyrancantha). Čitala sam da su pticama jestive, ali ako nisu nativne biljke, treba im vremena da ih nauče jesti. To bi bilo super jer "rode" u kasnu jesen kada vrt presuši.
2016 11 17
> MilaElena: > Mora da ima i djece manje razmažene od ovih vaših ptica! 😂😂😂😂😂 > Imamo mi oraha, moji roditelji! Pitat ću jel imaju lošijih koji nisu za prodaju, ako su ostavljali kod čišćenja. > Ako imaju, javit ću vam se u inbox! Hvala! hvala! :-)
2016 11 18
1 2