Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Je li sigurno?

Jedno pitanjce. Pojela sam tjedan dana staru tortu od slaga i visanja kupljenu u pekari. Mozda cak dan, dva stariju. I to ne malo, pojela sam pola torte skoro, skupa s tatom koji je ionako bolestan i ima visoku temperaturu. Bila je u frizideru i normalnog je okusa. Imate li kakvog iskustva s tim? Hocemo li fasovati salmonelu?
2016 12 28
Nije u Konzuma kupljena, ajde bar nesto :D
2016 12 28
Ovdje nitko sa 100%-tnom sigurnošću ne može reći niti da, niti ne. Ja da sam ti otišla bih liječniku, ako sumnjas imalo! Nije to baš za zezati se s tim! P.s. nadam se da nije! :)
2016 12 28
Pa sta ce mi lijecnik? Ispumpat zeludac? Pitam ljude koji imaju iskustva s tortama
2016 12 28
Da je torta salmonelozna ne bi imalo veze jeli ju prvi ili stoti dan stajanja u frizideru, salmonela se ubija termickom obradom. Eventualno mozes ocekivati kakav proljevcic ako imas osjetljiviji zeludac.
2016 12 28
Hvala. Znaci ne moze se razvit salmonela ako je vec nema tu? Ma mater mi je napunila glavu da cu sad povracat ko vodoskok da prostite radi slaga i slicno :D Torta je termicki obradjena, ne vjerujem da su u pekari toliko retardirani da rade tortu od sirovih jaja. Jela sam tortu iz iste kutije kad je tek kupljena, nije mi nista bilo
2016 12 28
Ma nema slag nikakve veze, to su sve industrijski sastojci, vjerojatno su i u biskvitu jaja u prahu. Kad si zadnji puta cula da je netko dobio salmonelu od kupovne torte? Ipak i proizvodaci imaju neke standarde cistoce i kontrole da do toga ne bi dolazilo. Probavljaj u miru :)
2016 12 28
Salmonela se nalazi u jajima i mesu, ne u mlijecnim proizvodima.. ja sam je dobila od kremsnita iz jedne fine slastičarnice, ocito krema nije bila dosta kuhana jer se salmonela unistava termickom obradom....tako da mozete imati jedino neke kratkotrajne probavne smetnje ako je torta bila stara... 😊
2016 12 28
Mislim da nemaš nekog većeg razloga za strah, ako je bila u frižideru i nije promijenila ni boju ni okus ni miris onda je sve ok. :)
2016 12 28
E proslo mi je kroz glavu da je slag mozda od bjelanjka sirovog. Jer je torta bez glutena i malo skuplja. Al opet ne vjerujem. Trosak im je to. Ah samo da nisam ovakva prasica sad ne bi imala ovih problema. Hvala svima! A ovo za salmonelu u kremsnitama. Uvijek nas povrijede oni koje volimo :D
2016 12 28
> FashionStoreSt: > E proslo mi je kroz glavu da je slag mozda od bjelanjka sirovog. Jer je torta bez glutena i malo skuplja. Al opet ne vjerujem. Trosak im je to. Ah samo da nisam ovakva prasica sad ne bi imala ovih problema. Hvala svima! > A ovo za salmonelu u kremsnitama. Uvijek nas povrijede oni koje volimo :D 😂😂😂😂😂
2016 12 28
Ne možeš dobiti salmonelu, jer je u obrtima za proizvodnju kolača zabranjena uporaba sviježih jaja još prije par godina. Upotrebljavaju se jaja u prahu. A vjerojatno nećeš dobiti ni ništa drugo, jer su to trajniji proizvodi od naših domaćih. Ipak, kad takvo što kupiš, pojedi brzo, jer možda i kod njih već neko vrijeme stoji!
2016 12 28
Prije puno godina sam je dobila od Francuse salate na jednoj turisticoj veceri u drugoj drzavi.Svi koji su je jeli.Reakcija je bila u roku 24h.Nesmim vam pisat sta je bilo u autobusu i nama frisko zatrovanim Vise nismo ni gacica imali :') :') a onda smo bili polumrtvi .Carinik je prije izletija iz autobusa nego ljut uletija od mirisa :) a granicni WCi nisu posli nas bili za upotrebu :) U konacnici sam zavrsila u bolnicu na infuziji.
2016 12 28
> cici1950: > Prije puno godina sam je dobila od Francuse salate na jednoj turisticoj veceri u drugoj drzavi.Svi koji su je jeli.Reakcija je bila u roku 24h.Nesmim vam pisat sta je bilo u autobusu i nama frisko zatrovanim Vise nismo ni gacica imali :') :') a onda smo bili polumrtvi .Carinik je prije izletija iz autobusa nego ljut uletija od mirisa :) a granicni WCi nisu posli nas bili za upotrebu :) U konacnici sam zavrsila u bolnicu na infuziji. jooojjj sada je smjesno 😂, al tada je sigurno bilo za plakati... i ja sam zavrsila na infuziji, a imala sam toliku količinu u sebi da sam je vukla jos puna tri mjeseca... 😟
2016 12 28
ma, mislim da si ok. u kupovnim kolačima ima konzervansa, ne vjerujem da je baš bila nejestiva.
2016 12 28
1 2